Jak rozpoznać dobrego fryzjera?

Czym kierują się klientki, gdy chcą wybrać idealnego fryzjera, który spełni ich oczekiwania i nie sprawi, że wyjdą z salonu ze łzami w oczach? Jak rozpoznać dobrego fryzjera, który stworzy doskonałą uczesanie – radzi ekspert

Jak rozpoznać dobrego fryzjera?

zdjęcie: materiały firmy Matrix

Opinie i komentarze innych

Kobiety często przed podjęciem decyzji o wyborze fryzjera konsultują się ze swoimi znajomymi mającymi wypróbowane salony prowadzone przez osoby, którym z zaufaniem powierzają swoje włosy. Dodatkowym miejscem, gdzie szuka się informacji, jest internet, a dokładniej fora, na których można znaleźć liczne opinie o salonach fryzjerskich w danym mieście. Oczywiście każdy ma inny gust i inne włosy, dlatego nie jest to najbardziej miarodajne źródło informacji. Nawet świetnie położona farba, użycie kosmetyków profesjonalnych i dobre cięcie u jednej kobiety będzie wyglądać rewelacyjnie, a u innej może okazać się totalną porażką. Mimo to dobry fryzjer powinien zabiegać o to, by zbierać w sieci dobre opinie i komentarze.

Odczucia estetyczne

Inną cechą, którą kierują się klienci, jest wygląd salonu i jakość obsługi – to czy fryzjer proponuje kawę, ile trzeba czekać na zabieg, czy na półkach stoją produkty przeznaczone dla ekspertów, na przykład profesjonalne kosmetyki Matrix. Oczywiście nie zawsze luksusowy salon i wysokie ceny świadczą o równie wysokiej jakości obsługi. Jeśli fryzura okaże się klapą, to fryzjerowi nie pomoże nawet luksusowy wygląd salonu i najlepsza kawa, bo klientka i tak będzie omijać z daleka jego zakład. Mimo tego dla wielu kobiet wrażenia estetyczne często są wyznacznikiem klasy fryzjera.

Pierwsze wrażenie i rozmowa

Prawda jest jednak taka, że aby sprawdzić, czy fryzjer jest dobry, trzeba go po prostu wypróbować. Najważniejsze jest dobre pierwsze wrażenie, dlatego zabieg powinien rozpocząć się o umówionej godzinie. Ekspert, zanim sięgnie po kosmetyki profesjonalne, zaczyna od przeprowadzenia rozmowy na temat oczekiwań i potrzeb klientki, by zaproponować odpowiednie cięcie czy kolor, a w razie konieczności odradzić pomysły, które uważa za niezbyt trafione.

Przebieg wizyty

W czasie profesjonalnej wizyty fryzjer właściwie nakłada farbę, obcina włosy tak, że same dobrze się układają i dba o odżywienie włosów po zabiegu przy pomocy kosmetyków profesjonalnych. Po skończonym zabiegu włosy powinny być błyszczące i delikatne w dotyku. Idealny fryzjer dodatkowo na bieżąco komentuje, co robi z włosami, by klientka czuła się pewnie i bezpiecznie.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (138 głosów, średnia: 4,46 z 5)
zapisuję głos...