Fit metamorfoza ciała

O pięknym ciele marzy chyba każdy. Szczupła, idealnie wyrzeźbiona sylwetka to obiekt pożądania milionów ludzi, ale też wyzwanie, którego osiągnięcie wydaje się czasami trudniejsze niż zdobycie Mount Everestu. Wielu z nas mierzy się z nim z pomocą drakońskich diet reklamowanych obietnicą szybkich i trwałych efektów, które często zawodzą na całej linii, zamiast zaufać ekspertom i oddać się w ich ręce. Dlaczego?

Yves Rocher

Fit metamorfoza ciała

Ponieważ eksperci nie mamią nas pustymi obietnicami, tylko przyznają szczerze, że metamorfoza ciała to cel, którego osiągnięcie wymaga czasu i pracy. Co więcej, aby uzyskana przez nas metamorfoza ciała się utrzymała, zmiany związane z codzienną aktywnością i odżywianiem powinny zagościć w naszym życiu na stałe. Na szczęście jest i dobra wiadomość: dieta i treningi wcale nie są takie straszne, jak je malują.

Jak powinna wyglądać nasza dieta i treningi?

Mogłoby się wydawać, że dużo ćwiczeń i mało jedzenia to idealny przepis na piękną sylwetkę, tymczasem to najgorsze możliwe podejście do odchudzania, które nie tylko nie przynosi oczekiwanych efektów, ale nawet może nas kosztować zdrowie. Zamiast głodówek wyniszczających organizm spróbujmy diety dostarczającej mu odżywienia na takim poziomie, jakie z jednej strony zagwarantuje nam poczucie sytości, z drugiej zaś umożliwi redukcję tkanki tłuszczowej. Dzięki temu nasze ciało nie będzie marnieć, tylko nabierać smukłości. Podobnie rzecz się ma z treningami. Intensywne, zbyt mocno obciążające ćwiczenia fizyczne, nie pomogą nam wyrzeźbić mięśni, a jedynie je nadwyrężą, i jakby tego było mało, zwiększą też naszą podatność na urazy. Dlatego to tak ważne, aby pamiętać, że zarówno ćwiczenia, jak i dieta powinny być dostosowane do indywidualnych możliwości naszego organizmu. Od czego te możliwości zależą? Między innymi od naszej budowy ciała, wagi, kondycji i zdrowia. Opracowując strategię walki o piękne, szczupłe ciało musimy więc wziąć pod uwagę każdy z tych aspektów i przygotować plan działania mierząc siły na zamiary.

Jak ułożyć dobry plan dietetyczny i plan treningowy?

Układanie planów treningowych i planów dietetycznych nie należy do najłatwiejszych zadań, ponieważ wymaga gruntownej znajomości zasad zdrowego żywienia i obszernej wiedzy technicznej z zakresu fitnessu, a także umiejętności łączenia teorii z praktyką. Wbrew temu, co twierdzą niektórzy, nie wystarczy liczenie kalorii, spalanie ich nadwyżek i ciągłe kontrolowanie wagi – każdy ma przecież inne zapotrzebowanie kaloryczne i inną masę mięśniową. Samodzielne układanie planów dietetycznych i treningowych w ten sposób obarczone jest ogromnym ryzykiem błędów. I to błędów, które mogą nas kosztować zdrowie. Dlatego w ostatnim czasie zaczęły powstawać internetowe platformy dietetyczno-treningowe, takie jak Strefa Przemian, które oferują wsparcie ekspertów w opracowaniu zdrowej i efektywnej strategii modelowania sylwetki. Jeśli chcemy mieć pewność, że nie zaszkodzimy sobie nieodpowiedzialnym podejściem do diety i fitnessu, załóżmy konto w serwisie Strefa Przemian i poprośmy o pomoc ludzi, którzy się na tym znają.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (26 głosów, średnia: 4,58 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. janka1312  3 czerwca 2021 09:48

    taka figura to też sporo wyrzeczeń

    Odpowiedz
  2. eweelinciaj  8 czerwca 2021 14:36

    Taka sylwetka to marzenie, które będzie mi ciężko osiągnąć. Chciałabym taką masę mięśniową. Być może rozpocznę treningi fitness.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany