Idealne filmy na lato!

Do urlopu jeszcze trochę czasu, a Ty już nie możesz doczekać się upragnionego wolnego? Mamy dla Was propozycję, by wczuć się w letni klimat oddać się oglądaniu filmów o lecie, podróżach i miłości! Co powiecie na takie oderwanie się od rzeczywistości? Polecamy kilka idealnych filmów na lato!

filmy na lato

Idealne filmy na lato – 7 lat w Tybecie

Film opowiadający historię austriackiego himalaisty,  Heinricha Harrera, który wyrusza na kolejną wyprawę. Jest rok 1939. W trakcie trwania wyprawy wybucha II wojna światowa, a himalaista zostaje pojmany przez Brytyjczyków i trzymany w obozie jenieckim. W tle tych wydarzeń rozgrywa się dramat rodzinny bohatera – rozwód oraz zakaz kontaktowania się z synem. Postanawia wraz z przyjacielem uciec z niewoli, w ten sposób trafia do stolicy Tybetu i tam, ma okazję poznać młodego Dalaj Lamę. Zostaje jego nauczycielem i zaprzyjaźnia się z chłopcem. To wyjątkowa historia o pasji podróżowania, okupiona niekiedy zerwanymi więziami. O podążaniu za marzeniami. W dodatku, jest to prawdziwa historia oparta o napisane w 1953 roku wspomnienia Harrera. W głównej roli zobaczymy przystojnego Brada Pitta, któremu partneruje David Thewlis. Film wyreżyserował  Jean-Jacques Annaud, twórca takich filmów jak „Imię róży” i”Wróg u bram”.  W filmie warto zwrócić uwagę na wspaniałą muzykę Johna Williamsa.

e887b75a0085d4333f900b9a817a565d

źródło: www.pinterest.com

Idealne filmy na lato – Co się wydarzyło w Madison Country

Ten film nie opowiada o podróżowaniu, ale o upalnym lecie, podczas którego rozgrywa się jeden z najpiękniejszych romansów kina. Ceniony fotograf  Robert Kincaid ma za zadanie sfotografować zabytkowe mosty znajdujące się  w okolicach Madison Country. Na swoje drodze spotyka panią domu Francescę Johnson, której rodzina właśnie wyjechała na festyn. Prosi ją o pomoc w oprowadzaniu po okolicy i pokazaniu mu okolicznych zabytkowych mostów. Pomiędzy tą dwójka dojrzałych ludzi rodzi się miłość i romans, który na długo pozostaje w pamięci. W rolach głównych spektakularny duet – Meryl Streep  i Clint Estwood.

cc55f05f7493ab129b153744aedd5f71

źródło: www.pinterest.com

Idealne filmy na lato – Jedz, módl się i kochaj

Ekranizacja bestsellerowej powieści Elizabeth Gilbert o tym samym tytule. Nieszczęśliwa Elizabeth bierze rozwód i postanawia diametralnie zmienić swoje życie. Udaje jej się od swoje wydawcy zdobyć pieniądze na rok podróży po świecie w zamian za napisanie o nich książki.  My zaś dowiadujemy się co ją spotyka, jakich ludzi spotyka na swojej drodze i czego się uczy. Udajemy się wraz z nią do Włoch i poznajemy smaki najsłynniejszej kuchni świata. Możemy uczyć się z nią medytacji w Indiach, by wreszcie przeżyć wielką miłość w Indonezji!

27a60997892f36d47a180b1c8a440de1

źródło: www.pinterest.com

Idealne filmy na lato – Wszystko za życie

To kolejny film oparty o prawdziwą historię. W 1990 roku młody absolwent uniwersytetu Christopher McCandless postanawia… iść swoją drogą, tak bardzo różniąca się od przyszłości, jaką zaplanowali dla niego rodzice. Postanawia zniszczyć własne dokumenty,każe nazywać się Alexandrem Supertrampem,  a zaoszczędzone pieniądze rozdać na cele charytatywne. Cały swój skromny majątek pakuje do jednego plecaka i wyrusza w drogę. Jego celem jest Alaska, jednak bez grosza przy duszy czeka go długa droga. Wraz Christopherem podróżujemy przez Stany Zjednoczone, podziwiamy przepiękne widoki, widzimy, jak ciężko pracuje by zebrać pieniądze na kolejny etap podróży.  Zaprzyjaźniamy się z osobami, które spotyka na swojej drodze i wzruszamy się przy kolejnych pożegnaniach.  To sentymentalna opowieść o marzeniach, ich realizacji, poznawaniu świata. W końcu nasz bohater dociera na Alaskę, ale jaki finał przyniesie mu kres podróży?

into the wild

źródło: www.pinterest.com

 

A jakie filmy Wam kojarzą się z latem i podróżami? 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (199 głosów, średnia: 4,66 z 5)
zapisuję głos...