Dlaczego po zimie skóra wymaga regeneracji?

Po jesienno-zimowej słocie, nasza skóra potrzebuje ukojenia oraz solidnego nawilżenia i wzmocnienia. Jakich kosmetyków używać? Na jakie zabiegi się zdecydować?

Wiatr i niska temperatura w okresie jesienno-zimowym powodują pogorszenie stanu naszej skóry. Jest ona słabo odżywiona i niedotleniona, z czasem staje się szara i ziemista, przesuszona i podrażniona. Po jesienno-zimowej słocie, nasza skóra potrzebuje ukojenia oraz solidnego nawilżenia i wzmocnienia.

Regenracja skory po zimie

Wiosenną regenerację cery należy rozpocząć od zabiegów oczyszczających i złuszczających, które pozwalają pozbyć się martwych komórek naskórka, ułatwiają składnikom odżywczym dotarcie do głębszych warstw skóry oraz przygotowują ją do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Głębokie oczyszczanie

Świetne efekty daje mikrodermabrazja, oraz zabiegi z użyciem kwasów owocowych. Rodzaj zabiegu dobierany jest indywidualnie, w zależności od rodzaju i stanu skóry oraz naszych preferencji. – Metody głębokiego oczyszczania skóry różnią się intensywnością działania, a tym samym ich efektywnością – wyjaśnia Monika Nowak, kosmetolog z Silvan SPA.

Podczas zabiegów złuszczających wraz z wierzchnią warstwą naskórka usuwa się zrogowaciałe komórki, zanieczyszczenia i nadmiar łoju. Skóra jest miękka, koloryt wyrównany, a ewentualne blizny i zmarszczki spłycone. Takie „odsłonięcie” skóry powoduje, że jest ona bardzo wrażliwa i pobudzona do odnowy. Zabiegi złuszczające są więc bardzo dobrym wstępem do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych!

Solidne nawilżenie

Po głębokim oczyszczeniu skóry, musimy ją intensywnie nawilżyć i dotlenić, aby poprawić jej wygląd i kondycję – tłumaczy Monika Nowak. Pomoże nam w tym cała gama zabiegów nawilżających, na przykład na bazie kwasu hialuronowego czy aktywnej formy tlenu.

Ale czy taka duża dawka składników odżywczych nie będzie zbyt dużym szokiem dla naszej skóry? – Absolutnie nie! – odpowiada kosmetolog z Silvan SPA i dodaje: – Skóra wchłania taką ilość substancji, jaka jest jej potrzebna.

Nie tylko twarz!

Pamiętajmy, że wiosennej regeneracji wymaga nie tylko skóra twarzy, ale również całe ciało. W tym przypadku również powinniśmy rozpocząć od peelingu skóry, a zakończyć zabiegami nawilżającymi i odżywczymi. Zabiegi te wykonywane są w specjalnej kapsule kosmetycznej, która ułatwia odnowę skóry poprzez połączenie sauny parowej, promieni podczerwonych, hydro- i aromaterapii oraz masażu wibracyjnego.

Wiosenna regeneracja skóry z pewnością jest więc chwilą relaksu i odpoczynku od codziennych obowiązków, po której z radością rozpoczniemy kolejny dzień! Aby cieszyć się zdrową i piękną skórą, ważna jest zbilansowana dieta oraz odpowiednia pielęgnacja domowa, dopasowana do typu naszej cery.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (133 głosów, średnia: 4,72 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  7 marca 2014 18:21

  Trzeba się zregenerować nie tylko n twarzy 🙂

  Odpowiedz
 2. bbo  7 marca 2014 20:06

  Oj tak!

  Odpowiedz
 3. Aneta  16 marca 2014 16:51

  Musze sobie zafundować taki oczyszczajaco nawilżający zabieg 😉

  Odpowiedz
 4. efffciaa  14 marca 2016 13:09

  Moja skóra wymaga cały czas dbania o siebie , dlatego oprócz codziennej pielęgnacji często korzystam z zabiegów w SPA po których moja skóra dużo lepiej wygląda .

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany