Depilacja intymna w domu, jak się do tego zabrać?

Spis treści:

Depilacja intymna kojarzona jest z bólem i wrastającymi włoskami, a także z uciążliwymi podrażnieniami w obszarze bikini. Warto wiedzieć, że odpowiednio przeprowadzona może przynieść zadowalające efekty oraz minimalizować ryzyko pojawienia się wrastających włosków. Jak przeprowadzić depilację okolic intymnych w domu, aby była skuteczna i bezbolesna?

Rodzaje depilacji intymnej damskiej

Depilacja intymna jest jednym z podstawowych zabiegów, które można wykonywać samodzielnie w domu, ale także podczas wizyty w salonie kosmetycznym. To dobry sposób na pozbycie się zbędnego owłosienia z okolic bikini, które dla wielu kobiet bywa sporym problemem – wygląda nieestetycznie oraz powoduje dyskomfort. Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje depilacji, które cieszą się największą popularnością:

  • depilacja klasyczna – polegająca na usunięciu włosków z obszaru pachwin;
  • depilacja francuska – po depilacji pozostaje jedynie pasek włosów pośrodku;
  • depilacja brazylijska – zwane też bikini pełnym, w której stawia się na całkowitą likwidację owłosienia z okolic intymnych.

Wybór odpowiedniego rodzaju depilacji intymnej zależy od Twoich potrzeb i poczucia estetyki. Warto jednak pamiętać o tym, że właściwie przeprowadzona pielęgnacja ciała zapewni Ci komfort i wygodę w każdych warunkach. Przed samodzielnym usuwaniem włosków pamiętaj o przygotowaniu się – zakup piankę lub krem do golenia, delikatny peeling oraz lekki balsam nawilżający.

Pamiętaj:

Nigdy nie wykonuj depilacji intymnej na sucho – dzięki piankom i żelom do golenia nie nabawisz się bolesnych podrażnień.

Chcesz dowiedzieć się więcej o sposobach usuwania włosków z okolic intymnych? Sprawdź porady dotyczące depilacji brazylijskiej w domu i postaw na gładką skórę – przeczytaj np.: https://www.philips.pl/c-e/blog/pielegnacja-ciala/depilacja/depilacja-brazylijska.html

Domowe spa – depilacja okolic intymnym w domu

Na stronach i forach internetowych znajdziesz wiele metod na skuteczną pielęgnację skóry, a także natrafisz na porady dotyczące usuwania zbędnego owłosienia z ciała. Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz samodzielnie wykonać depilację intymną w domu? Oto kilka najpopularniejszych sposobów na gładką okolicę bikini:

  • Pianki i maszynki do depilacji intymnej

To dobre rozwiązanie dla zabieganych kobiet, które oczekują szybkich efektów w krótkim czasie. Warto jednak pamiętać o tym, że nieprawidłowo przeprowadzona depilacja maszynką do golenia może być źródłem bolesnych podrażnień. Przed usuwaniem włosków z okolic bikini należy wykonać delikatny peeling, który usunie zrogowaciały naskórek. Po zabiegu nie zapomnij o nawilżeniu, które uelastyczni skórę i zminimalizuje zaczerwienienie.

  • Wosk oraz pasta cukrowa a depilacja intymna

Depilacja woskiem jest jednym z popularniejszych sposobów na usuwanie owłosienia z okolic intymnych. Nakładany na ciepło skutecznie wyrywa pojedyncze włoski wraz z cebulkami, pozostawiając skórę gładką i miękką. Niestety – używanie go bywa bolesne, dlatego wiele kobiet decyduje się na delikatniejszą pastę cukrową. Nie wywołuje reakcji alergicznych i posiada krótki, naturalny skład. Warto wiedzieć, że podczas depilacji pastą należy zarezerwować sobie więcej czasu – technika ta jest czasochłonna.

  • Jaka depilacja bikini jest najlepsza? Bezbolesna!

Tradycyjne metody mogą być źródłem podrażnień, które niekiedy ustępują dopiero po kilku dniach. Czy istnieje sposób na bezbolesną depilację intymną? Oczywiście, że tak! Idealnym rozwiązaniem jest urządzenie, które wykorzystuje technologię IPL, czyli delikatnych impulsów światła. Ich działanie jest proste i bezpieczne – docierają do mieszków włosowych i osłabiają je, powodując wypadanie włosków. Regularnie wykorzystywane podczas zabiegów pielęgnacyjnych zapobiegają szybkiemu odrastaniu owłosienia, a efekt jest długotrwały. W osiągnięciu wymarzonych rezultatów pomoże Ci m.in. urządzenie Philips Lumea 9000 z technologią SenseIQ, dzięki któremu zapomnisz o depilacji intymnej nawet na 6 miesięcy!

Depilacja okolic intymnych w domu nie musi być bolesna i czasochłonna – odpowiednio przygotowana skóra oraz wypracowana metoda pozwolą Ci na szybkie osiągnięcie oczekiwanych rezultatów. Jeżeli zależy Ci na efektach i oszczędności czasu, zastosuj trwalsze techniki – wosk, pastę cukrową lub urządzenie z technologią IPL. Dzięki nim uzyskasz gładką skórę, a niechciane włoski w depilacji brazylijskiej czy francuskiej staną się przeszłością!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (26 głosów, średnia: 4,81 z 5)
zapisuję głos...