Bezinwazyjne zabiegi kosmetyczne (przegląd) – alternatywa dla odchudzania

Spis treści:

To chyba nie zaskoczenie, że wygląd staje się coraz bardziej istotny dla Polaków. Do tych tendencji przyczyniły się w dużej mierze media, które odegrały niezwykle ważną rolę w promowaniu szczupłej sylwetki jako tej pożądanej. Ewa Chodakowska, Anna Lewandowska, Julita Kotecka – boom na „domowe” trenerki personalne rozpoczął się już jakiś czas temu. Czas na wielki boom medycyny estetycznej, czyli bezinwazyjne zabiegi kosmetyczne! Dlaczego? Bo szybko, łatwo i… zazwyczaj przyjemnie!

Bezinwazyjne zabiegi kosmetyczne

Lipoliza iniekcyjna

Metodą modelowania sylwetki, która pozwala w sposób bezpieczny i bezoperacyjny pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej jest lipoliza iniekcyjna. Może stanowić alternatywę dla liposukcji małych obszarów tkanki tłuszczowej, np. podbródka. Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzykiwaniu do tkanki tłuszczowej mieszanki fosfatydylocholiny i kwasu deoksycholowego, co powoduje niszczenie komórek tłuszczowych. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, natomiast bezpośrednio po zabiegu okolica ostrzykiwania może być lekko obrzęknięta i zwykle można wrócić do codziennej aktywności – mówi dr n. med. Cezary Pszenny z warszawskiej kliniki Time Clinic.

Czas: ok. 20 – 45 min.
Cena: podbródek od 200 do 500 zł; brzuch, uda, talia od 400 do 1 500 zł
Gdzie: Time Clinic, CH Panorama, al. Witosa 31, piętro II, lok. 216, Warszawa
www.timeclinic.pl

Vanquish

Jeżeli szukamy procedur mało inwazyjnych i pozwalających na uzyskanie bardzo szybkich efektów, warto zwrócić uwagę na zabieg urządzeniem VANQUISH, który z pewnością spełni te oczekiwania. Dlaczego VANQUISH jest tak skuteczny? To zasługa rewolucyjnej technologii LAHF (Large Area High-frequency Field), która umożliwia selektywną likwidację nawet głęboko położonej tkanki tłuszczowej, nie wpływając na otaczające ją tkanki. Bezpieczeństwo i komfort pacjenta gwarantuje bezkontaktowy sposób przeprowadzania zabiegu. Jak to działa? – Pacjent leży pod panelem, który ustawiany jest ok. 1-2 cm od obszaru poddawanego zabiegowi. Cała procedura trwa jedynie ok. 30 min. Przy zabiegu nie stosuje się znieczulenia, dzięki czemu pacjent od razu może wrócić do codziennych zajęć. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, ale z reguły zaleca się 3-4 serie, po których rezultaty są spektakularne, np. w obwodzie brzucha można stracić nawet do 7,5 cm! – mówi dr Maciej Rogala z kliniki Gold Clinic.

Czas: ok. 30 min.
Cena: od 1000 zł
Gdzie: Gold Clinic, ul. Wielicka 43 lok. 2, Warszawa
www.goldlinic.pl, www.btlestetyka.pl

Cel: ujędrnianie – LPG Lipomassage™

Aby zaprezentować jędrne i gładkie ciało warto skorzystać z serii masaży przeprowadzanych technologią Endermologie® − LPG Lipomassage™. Są to zabiegi polegające na podciśnieniowym masażu określonych partii ciała przy pomocy odpowiednio sterowanych rolek. Oprócz wyrzeźbienia sylwetki LPG Lipomassage™ sprawia, że skóra staje się bardziej napięta, ujędrniona i gładka. – Zabieg ten wykonujemy jako samodzielną procedurę, ale również często proponujemy pacjentom wspomagająco po zabiegach liposukcji, aby skóra mogła się dodatkowo obkurczyć i zrewitalizować – mówi dr Tadeusz Witwicki.

Czas: ok. 35 min.
Cena: 200 zł
Gdzie: Gabinet Chirurgii Plastycznej Tadeusz Witwicki, ul. Nasturcjowa 6, Warszawa
www.drwitwicki.pl

Jeżeli potrzebujemy szybkich i długotrwałych efektów wyszczuplających, a dieta nie pomaga lub (co zdarza się coraz częściej) przez szybkie tempo życia nie mamy możliwości jej restrykcyjnie przestrzegać, powinniśmy wybrać zabieg medycyny estetycznej. Decydując się na taki zabieg nie należy jednak zapominać o odpowiedniej i racjonalnej diecie. Dlatego też, wybór medycyna estetyczna vs. dieta w zasadzie nie istnieje. Po zabiegu wyszczuplającym pamiętajmy o ruchu i właściwie przygotowanych i rozplanowanych posiłkach, aby cieszyć się piękną figurą jak najdłużej.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (177 głosów, średnia: 4,43 z 5)
zapisuję głos...