Bardzo szybki sposób na oparzenia słoneczne: Krok po kroku

Kolejny raz zapomniałaś kremu z filtrem albo zbyt długo przebywałaś na słońcu? Masz czerwoną, pieczącą skórę i chcesz szybo pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości? Mamy na to sposób!

Szybki sposób na oparzenia słoneczne? Mentolowa pianka do golenia! Dzięki temu produktowi w mig ukoisz podrażnioną skórę. Podpowiadamy, jak krok po kroku wykonać zabieg, który sprawi, że szybko pozbędziesz się oparzenia!

szybki sposób na oparzenia słoneczne

Szybki sposób na oparzenia słoneczne: domowe metody

Oparzenie słoneczne powstaje, kiedy ilość promieniowania UV przekracza zdolności ochronne pigmentu skóry. U osób o jasnej karnacji może pojawić się już po 15 minutach, u jednostek o ciemnej skórze – po kilku godzinach. Dlatego też należy unikać ekspozycji na słońce w godzinach, kiedy jest najintensywniejsze (10-14) i stosować ochronne kosmetyki z filtrem. Jeśli jednak nie udało się uniknąć oparzenia, warto sięgnąć po domowe sposoby!

Pierwszym krokiem w tym przypadku jest schłodzenie miejsca, przy stanie podgorączkowym warto wziąć także tabletkę na obniżenie temperatury. Następnie oparzony fragment skóry należy nawilżać i natłuszczać. Warto postawić na środki, które nie tylko mają substancje łagodzące oraz kojące, ale także chłodzące.

Urodowe triki DIY to świetna alternatywa dla aptecznych kremów i maści. Niestety trudno zlikwidować oparzenie w ciągu dnia, ale proces regeneracji można znacznie przyspieszyć. Wypróbowałaś już chłodny prysznic, okład z miodu, maślanki, białka jajek, rozgniecionych ziemniaków, ogórka, mąki owsianej, octu albo aloesu? Nie jesteś zadowolona z efektów lub proces leczenia trwa zbyt długo? Następnym razem koniecznie wypróbuj piankę do golenia z mentolem!

Szybki sposób na oparzenia słoneczne: krok po kroku

szybki sposób na oparzenia słoneczne

pixabay.com

potrzebne:  pianka do golenia z mentolem (dobrej jakości)

Przygotowanie:

  1.  Kup mentolową piankę do golenia. Nałóż produkt na oparzenie.02
  2. Nie wcieraj, tylko pozostaw na skórze. Pianka zacnie wyciągać ciepło ze skóry. Na początku możesz czuć lekkie pieczenie, ale to dobry znak. Po około 30 minutach produkt będzie wyglądał tak, jakby się rozpuścił. Poczujesz lekki chłód na poparzonym fragmencie ciała. To dobry znak!
  3. Następnie opłucz miejsce letnią wodą lub chłodnym prysznicem. Jeśli zajdzie taka potrzeba – powtórz zabieg następnego dnia. Po powtórzeniu tego triku powinnaś czuć się o wiele lepiej.

Znacie ten sposób? Wypróbowałyście go? Dajcie znać, czy się u Was sprawdził!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (194 głosów, średnia: 4,47 z 5)
zapisuję głos...