“Angel shot” – znasz tego drinka? Może uratować Ci życie! Zamów go, gdy grozi Ci niebezpieczeństwo

Walentynki i czas poprzedzający Święto Zakochanych motywuje wielu singli do szukania drugiej połówki. Chętniej i intensywniej korzystają oni z aplikacji randkowych, wybierają się na klubowe imprezy, biorą w udział w tzw. “szybkich randkach”. Jeśli Was również w najbliższym czasie czeka takie spotkanie z osobą, o której niewiele jeszcze wiecie lub którą znacie jedynie przez Internet, warto znać specjalny kod, za pomocą którego możecie zakomunikować barmanowi, kelnerowi, czy innej osobie z obsługi o tym, że potrzebujecie pomocy. Zdarzają się sytuację, gdy nie jesteśmy w stanie samodzielnie zareagować. Wtedy na ratunek przychodzi nam drink “Angel Shot”.

Wybrałaś się na pierwsze spotkanie z nowo poznanym mężczyzną w sieci i obawiasz się, że coś Ci grozi? Nieznajomy mężczyzna zaczepia Cię w klubie, jest nachalny i nie rozumie, że nie jesteś nim zainteresowana? Restauracje, bary i kluby na całym świecie już znają ten kod. Teraz wszedł również do Polski. Poznaj “Angel shot” – drink, który może uratować Ci życie.

angel shot drink polska PX

Co to jest drink Angel Shot?

Angel shot to inaczej Anielski drink. Powstał w jednym z pubów na Florydzie. Pomysł przyjął się na tyle, że jest znany już na całym świecie. Gdy kobieta zamawia drink Angel shot, sygnalizuje barmanowi, że czuje się niebezpiecznie. Angel shot można zazwyczaj zamówić w trzech wariantach:

  • czysty – to znak dla barmana, żeby poprosił ochronę o doprowadzenie kobiety do samochodu,
  • z lodem – prośba o wezwanie taksówki,
  • z limonką – prośba o natychmiastowe wezwanie policji.

Wiele osób uważa, że symbol stał się na tyle popularny, że znają go również potencjalni oprawcy. Dlatego też wiele lokali wprowadza swój kod. Najczęściej zostaje on powieszony w damskich toaletach. W tym roku również w Polsce zaczęło być o nim głośno.

Angel Shot coraz popularniejszy w Polsce

Anielski drink to nie jest żadna nowość. W wielu zagranicznych klubach od lat można spotkać taką instrukcję, w Polsce ta inicjatywa nie jest tak popularna, ale na szczęście coraz więcej osób o niej wie, więc nawet jeśli nie widzisz oficjalnej rozpiski, warto znać ten kod. Całość przebiega bardzo dyskretnie. W internecie w ostatnim czasie pojawiło się też mnóstwo publikacji, w których kobiety dziękują za tę inicjatywę, bo jak mówią – uratowała im nie tylko wieczór, ale i całej życie.

Oczywiście warto też polegać na sobie i swojej intuicji. Gdy tylko czujesz, że jesteś zagrożona, możesz zrezygnować z randki. Pamiętaj też, żeby pierwsze randki planować w miejscu, gdzie są inni ludzie i najlepiej o rozsądnych godzinach.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (68 głosów, średnia: 4,82 z 5)
zapisuję głos...