Zumba – co warto wiedzieć o tych rytmicznych ćwiczeniach?

Jedni lubią trening siłowy, inni lubią biegać, a jeszcze inni chętnie pracują nad swoim ciałem podczas zajęć tanecznych. Jeśli chcesz spalić kalorie, poruszając się w rytm muzyki i przy okazji świetnie się bawiąc – zumba to aktywność idealna dla Ciebie. Dowiedz się więcej o tego typu ćwiczeniach i sprawdź, jakie korzyści z nich płyną!

Zumba – co to takiego?

Zumba jest kompletnym programem treningowym. Oznacza to, że łączy w sobie różne elementy treningu – cardio, treningu siłowego, stabilizacji czy koordynacji ruchowej. Wykonując sekwencje ruchów w rytm muzyki, spalisz kalorie, wzmocnisz siłę mięśni, a także poprawisz swoją równowagę i gibkość. Zajęcia polegają na realizowaniu choreografii, która jest inspirowana przede wszystkim tańcami latynoskimi (np. salsą, sambą czy flamenco), a jej uzupełnienie stanowi aerobik. Niekiedy pojawiają się również ćwiczenia zaczerpnięte ze sztuk walki, tańca brzucha, tańców Bollywood czy elementy treningu siłowego (np. przysiady, wykroki i zakroki). Intensywność ćwiczeń zależy od wybranego podkładu muzycznego oraz choreografii, w związku z tym w trakcie jednych zajęć zumby można spalić od 300 do nawet 600 kcal.

Dla kogo treningi zumby?

Zajęcia zumby kierowane są zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn. Mogą na nie z powodzeniem uczęszczać osoby w każdym wieku i o różnym stopniu zaawansowania w ćwiczeniach. Tego typu trening to doskonała forma spalania tkanki tłuszczowej, sposób na poprawę kondycji, wzmocnienie mięśni oraz ujędrnienie całego ciała. Poszczególne sekwencje ćwiczeń wykonuje się w rytm muzyki, dlatego oddziałuje to również korzystnie na koordynację ruchową oraz stabilizację. Warto też pamiętać, że zumba to nie tylko dynamiczny trening, ale również ogromna porcja dobrej zabawy. Wspólne wykonywanie ćwiczeń podczas zajęć fitness działa motywująco i sprawia, że dasz z siebie znacznie więcej. Przykładowo, karta Multisport w Total Fitness uprawnia Cię do wchodzenia bezpłatnie na każde zajęcia zumby odbywające się w sieci tych klubów – skorzystaj, a efekty Cię zaskoczą!

Co zyskasz chodząc na zumbę?

Dzięki regularnym treningom odnotujesz poprawę mobilności i zwinności. Twoje ciało stanie się bardziej elastyczne, co sprzyja m.in. redukcji dolegliwości bólowych kręgosłupa spowodowanych siedzącym trybem pracy. Oprócz tego intensywny trening przekłada się na spalanie tkanki tłuszczowej, w związku z czym poprawi się Twoja sylwetka, a Ty lepiej poczujesz się w swoim ciele. Z pewnością także będziesz mieć lepsze poczucie rytmu oraz koordynację ruchową. Zumba ponadto zwiększa wytrzymałość organizmu i korzystnie wpływa na siłę mięśni. Pamiętaj – to nie tylko taniec, ale i intensywny trening! Dodatkowym atutem jest fakt, że w trakcie zajęć w klubie fitness możesz poznać wiele ciekawych osób. Zamiast więc tańczyć przed ekranem komputera – udaj się na zorganizowany trening.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (103 głosów, średnia: 3,91 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. klaudiaban  22 sierpnia 2019 07:27

    Chodziłam kiedyś

    Odpowiedz
  2. Skosa Sandra  24 sierpnia 2019 15:26

    Chciałabym się zapisać na takie zajęcia, bo słyszałam już o nich same dobre opinie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany