Zawsze pod ręką – najmodniejsze stoliki, konsole i pomocniki

Czy są takie meble, bez których można się obejść? Pewnie tak, tylko po co? O ile łatwiej i wygodniej jest wtedy, gdy zawsze ma się pod ręką to, co akurat potrzebne. Zobaczmy najmodniejsze stoliki, konsole i pomocniki wybrane przez projektantkę wnętrz z poznańskiego salonu Mebest, Martę Machowicz.

Małe, a takie pomocne. O jakich meblach mowa? – To przede wszystkim stoliki, nie tylko kawowe, ale i niskie stołki z szufladami, konsole, które sprawdzają się zarówno w sypialni, jak i na korytarzu czy w holu, a także pomocniki, na blatach których można przechowywać to, co warto mieć pod rękątłumaczy Marta Machowicz z salonu meblowego Mebest.

Przyjrzyjmy się bliżej najmodniejszym wzorom:

1. Niski stolik: do położenia kawy, książki, krzyżówki z długopisem, okularów i niezliczonej liczby innych rzeczy, po które często sięgamy.

Fot. salon meblowy Mebest

2. Konsola: w szufladzie której można schować klucze od domu i samochodu, portfel, okulary przeciwsłoneczne i inne przedmioty, które zabieramy ze sobą wychodząc na zewnątrz.

Fot. salon meblowy Mebest

3. Pomocnik, czyli uniwersalny mebel przypominający trochę komodę, a trochę regał, zwykle na kółkach. Świetne rozwiązanie do kuchni czy jadalni, służące do przechowywania np. zastawy stołowej czy kuchennych bibelotów, które warto mieć pod ręką.

A jakie są najciekawsze wzory, materiały i kolorystyka tego typu mebli? Według Marty Machowicz TOP 5 to:

1. Szkło i połysk

Na salonach coraz częściej pojawiają się meble łączące ze sobą minimalistyczne szkło z połyskującymi, złotymi lub srebrnymi dodatkami w stylu glamour. W efekcie otrzymujemy artystyczny design, który rodzi pytanie – czy to jeszcze mebel, czy może już sztuka?

Fot. salon meblowy Mebest

2. Drewno i materiał

Świetnym trendem do nowoczesnych salonów są stoliki obite materiałem tapicerowanym. Są wielofunkcyjne. Po pierwsze – genialnie wyglądają. Po drugie – pełnią rolę klasycznego stolika. Po trzecie – mogą służyć także jako dodatkowe siedzisko.

Fot. salon meblowy Mebest

3. Drewno i metal

Styl kolonialny we współczesnym domu? To nadal jeden z modniejszych trendów. Do takiego wnętrza przyda się mały stolik łączący w sobie drewno z metalem.

Fot. salon meblowy Mebest

4. Dotyk natury

Mebel z litego drewna, bez dodatków, czyli czysty wyraz miłości do natury. Poza tym taki stolik, konsola czy pomocnik to klasa sama w sobie.

Po piątek – zwierzęcy print

Hitem tego sezonu są meble, w tym konsole, których fronty szuflad wyłożone są zwierzęcym printem. W ten sposób możemy przenieść swoje wnętrze nawet w najbardziej egzotyczne miejsca.

Modne i super przydatne. Wypełniające przestrzeń i dodające aranżacyjnego szyku. Powiedzmy sobie szczerze, że meble, które niosą wszystkie te przymioty, są doskonałe same w sobie i warto, aby znalazły się w każdym domu.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (72 głosów, średnia: 3,92 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany