Wpływ kolagenu na poprawę kondycji włosów, skóry i paznokci

Kolagen jest powszechnie występującym białkiem w organizmie, które odgrywa ważną rolę w utrzymaniu prawidłowej kondycji skóry, włosów i paznokci. Wraz z wiekiem jego zawartość w organizmie spada, co możesz zauważyć poprzez wysuszenie skóry, łamliwość paznokci czy zwiększone wypadanie włosów. Aby uzupełnić codzienną dietę w kolagen, zaleca się jego regularne spożycie. Niestety, nawet pokarmy bogate w składniki odżywcze nie zapewnią Ci właściwej ilości tego białka. Przekonaj się, że pielęgnacja skóry twarzy czy regeneracja włosów, to nie tylko dobór odpowiednich kosmetyków, ale i wsparcie organizmu od środka.

Fot. benzoix / Freepik

Kolagen a włosy

Zniszczone, suche i łamliwe włosy? Po 25. roku życia Twój organizm wytwarza coraz mniej kolagenu, co możesz zaobserwować w kondycji swoich włosów. Jego niedobór zwiększa łamliwość i przesuszenie włosów, które w związku z tym łatwiej wypadają. W jaki sposób kolagen wpływa na ich stan? Po pierwsze, dostarcza kluczowych aminokwasów, które odżywiają Twoje cebulki włosów. Po drugie, zmniejsza łamliwość i pobudza wzrost. Po trzecie, wspiera regenerację włosów. Postaw na suplementację kolagenu i odzyskaj odżywione, pełne blasku włosy.

Kolagen a skóra

Czy wiesz, że zawartość kolagenu w skórze to ok. 70 % jej struktury? Już chyba domyślasz się, jak ważną rolę odgrywa on w utrzymaniu dobrej kondycji Twojej skóry. Białko to zapewnia jej właściwą gładkość, elastyczność i nawilżenie. Dostrzegasz pierwsze oznaki starzenia? Mogą one wynikać z niskiego poziomu kolagenu. Pamiętając o jego codziennej suplementacji możesz zmniejszyć głębokość zmarszczek, rozstępów czy cellulitu. Kolagen jako element pielęgnacji skóry twarzy pomoże Ci zachować promienny i młodzieńczy wygląd!

Kolagen a paznokcie

Kolagen wywiera również znaczący wpływ na stan Twoich paznokci. Czy to oznacza, że jego niedobór możesz również zauważyć na swoich paznokciach? Niestety, tak. Przy niskim poziomie kolagenu paznokcie mogą stać się bardziej łamliwe. Jeżeli jesteś po 25. roku życia, postaw na suplementację kolagenu. Dzięki temu wzmocnisz swoje paznokcie, ograniczając łamliwość i wspierając ich wzrost.

Jaki kolagen wybrać?

Zastanawiasz się, po jaki suplement sięgnąć? Zwróć uwagę, aby był to preparat wysokiej jakości z łatwo przyswajalnym kolagenem. Wybierz taki, który zawiera hydrolizaty kolagenu – organizm łatwo je wchłania i dobrze przyswaja. Przykładem mogą być suplementy diety Vital Proteins – 100 % kolagenu, bez żadnych dodatków. Kolagen Vital Proteins dostępny jest w dwóch wariantach – możesz wybrać hydrolizaty kolagenu pochodzenia wołowego (Collagen Peptides) lub rybiego (Marine Collagen). Suplement ten odróżnia też najwyższa ilość kolagenu w zalecanej dziennej porcji. Dzięki temu, że jest on pozbawiony smaku i zapachu, możesz dodać go do ulubionego dania lub napoju – ciepłego czy zimnego. Naturalnie zadbaj o pielęgnację skóry twarzy, regenerację włosów i paznokci od środka i poczuj się Vital!


Artykuł sponsorowany

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (22 głosów, średnia: 4,82 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany