Biżuteria jak nowa

Przepiękne wyroby jubilerskie ze złota czy srebra są nie tylko ozdobą, ale i inwestycją na lata. Niestety, czas nie jest dla nich łaskawy i z biegiem lat tracą swój blask. Jak im go przywrócić? Przeczytaj poniższe rady. Naszym stałym elementem dbania o odzież jest jej pranie, czyszczenie. A co z biżuterią? Wyroby jubilerskie również wymagają odświeżania.

Biżuteria

Oto 5 sprawdzonych sposobów czyszczenia biżuterii:

1. Bursztyn czyść miękką szczoteczką na sucho. Jeśli jest mocno zabrudzony możesz go umyć go wodą z mydłem, a następnie szybko wypłukać i osuszyć. Bursztyn możesz także wyczyścić przecierając go watą zwilżoną alkoholem, a na końcu wypolerować.

2. Srebro odzyska błyszczący kolor, jeśli włożysz go do miski z osoloną, gorącą wodą, w której wcześniej znajdowała się folia aluminiowa. Po 35. minutach moczenia w tej wodzie, wypłucz biżuterię.

3. Dobrym sposobem czyszczenia srebra jest jego polerowanie przy użyciu pasty do zębów. Jak to zrobić? Na miękką szczoteczkę nałóż sporą ilość pasty. Następnie szoruj nią srebro, aż będzie błyszczące. Pastę usuń suchą szmatką. Dopiero potem możesz wypłukać biżuterię i ją wysuszyć.

4. Złoto i platynę najlepiej odświeżysz, gdy wrzucisz je do słoika z wodą z dodatkiem 50. g płatków mydlanych i 5. g sody. Zakręć słoik i potrząśnij nim przez chwilę. Po tym „’zabiegu” biżuterię wypłucz i osusz.

5. Perły czyścimy na sucho czystą, miękką szczoteczką do zębów i przecieramy delikatną, jedwabną szmatką.

Dzięki tym sposobom twoja ulubione wyroby jubilerskie będą wyglądały jak nowe.

Autorka: Madziulka444

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (173 głosów, średnia: 4,64 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Brunia28  26 marca 2013 17:38

    srebro zawsze czyszczę pasta:)

    Odpowiedz
  2. dudqa  15 lipca 2013 09:31

    Bardzo przydatny aktykuł, ja srebro tez czyszcze pasta do zebów albo popiołem zmieszanym z woda

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany