Walentynki – jak zorganizować romantyczną kolację dla dwojga?

W tym szczególnym dniu warto zadbać o wyjątkową atmosferę. Czasem o wiele lepszym rozwiązaniem niż kolacja w restauracji będzie romantyczny posiłek w zaciszu własnego mieszkania. Jednak, aby nasza sympatia była zachwycona i oczarowana tym pomysłem, należy zadbać o to, aby zarówno wystrój, jak i samo jedzenie zostały odpowiednio przygotowane. Oto kilka pomysłów na to, jak zorganizować kolację dla dwojga.

Jedzenie

To jeden z kluczowych czynników, który świadczył będzie o powodzeniu pomysłu. Romantyczna kolacja najlepiej, aby składała się z 3 części – pierwszego dnia (ewentualnie przekąsek), dania głównego oraz deseru. Dzięki temu zakochani będą mogli poczuć się jak w ekskluzywnej restauracji. Przygotowanie samodzielnie wszystkich przysmaków z pewnością będzie świetnym pomysłem, jednak nie każdy może sobie na to pozwolić. W takim przypadku sytuację ratuje catering (opcję zamawiania cateringu online umożliwia np. http://sklep.estella.pl) – spośród bogatego menu restauracji można wybrać interesujące dania, a następnie zamówić je na konkretną godzinę na wskazany adres. To świetne ułatwienie dla tych, którzy nie mają czasu na pichcenie w tym dniu lub po prostu nie czują się na siłach, aby przygotować tak rozbudowaną kolację. Co więcej, przysmaki zamówione z restauracji najczęściej są odpowiednio ułożone, co dodatkowo stanowi ozdobę stołu. Nie wolno zapominać też o winie oraz eleganckich kieliszkach – najlepiej, aby były one smukłe oraz wysokie.

Wystrój

Niemniej ważny jest też sam wystrój. Liczy się nie tylko pomieszczenie, w którym odbywać ma się kolacja, ale także całe mieszkanie. Druga połówka z pewnością będzie oczarowana romantycznym wystrojem lokalu. Jakie dodatki wybrać? Odpowiednią aranżację umożliwią wszelkie niespodzianki w postaci świeczek, wazonów czy elementów z motywem serca. Dominujące kolory w tym dniu to z pewnością czerwień, ale warto przełamać ją innymi kolorami (np. bielą), aby wszystko za bardzo się ze sobą nie zlewało. Co więcej, można również zadbać o odpowiednie urządzenie sypialni – płatki róż rozsypane na łóżku może nie brzmią zbyt oryginalnie, ale na każdym zrobią wrażenie. Nie wolno zapomnieć też o stole – elegancki obrus, ładna zastawa stołowa oraz wazon z pięknymi kwiatami pomogą podkreślić atmosferę intymności. Dobrze zastanowić się też nad oświetleniem – świeczki będą doskonałe, ale być może takie oświetlenie nie będzie wystarczające, dlatego należy wcześniej to przetestować.

Atmosfera

Wywołanie romantycznej i intymnej atmosfery ułatwi zastosowanie kilku dodatków. Pierwszym z nich jest muzyka – najlepiej, aby została dobrana do gustu naszego i ukochanej osoby. Zawsze można postawić też na uniwersalne rozwiązania i wybrać utwory z filmów o miłosnej tematyce lub coś z klasyki. Ważne, aby brzmienie było delikatne i podkreślało wyjątkowość chwili. Z kolei drugim dodatkiem będzie zapach. Przyjemne świece zapachowe podkreślą zmysłowy charakter spotkania, dlatego nie wolno o nich zapominać. Można zainwestować również w odświeżacz powietrza lub kadzidełka z pomocą których w mieszkaniu zapanuje romantyczny nastrój.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (154 głosów, średnia: 4,14 z 5)
zapisuję głos...