Trzy ważne współcześnie trendy kosmetyczne

Medycyna estetyczna w wersji soft jest coraz popularniejsza, mimo że w kraju znanym z największej liczby wykonywanych zabiegów kosmetycznych, czyli w USA – wciąż królują metody inwazyjne. Wśród prawie 1,8 miliona zabiegów chirurgii estetycznej wykonanych w 2017 roku w Stanach Zjednoczonych, ponad 300 tysięcy dotyczyło powiększania piersi, ponad 240 tysięcy liposukcji i prawie 220 tysięcy szeroko pojętej plastyki nosa. W USA nie spada też zainteresowanie toksyną botulinową, peelingiem chemicznym i zabiegami laserowymi. Na świecie widać jednak tendencję do odwracania się od zabiegów takich jak operacja powiek, plastyka brzucha czy chirurgiczne usuwanie zmarszczek. Nowe technologie, odkrycia w zakresie biologii, chemii oraz trendy ekologiczne sprawiają, że na rynku pojawiają się nowe metody, kosmetyki i terapie służące poprawie gęstości skóry, spłycaniu zmarszczek czy niwelowaniu blizn. Oto trzy trendy, o których w nadchodzących miesiącach na pewno usłyszymy:

zabieg laserem

Źródło: abacosun.pl

 

Profesjonalizacja zabiegów domowych 

Szczoteczki soniczne z wysokich jakościowo materiałów, urządzenia do oczyszczania skóry twarzy w połączeniu z aplikacjami do bieżącej kontroli postępów, masażery, jakie dotychczas dostępne były tylko w profesjonalnych gabinetach – to wszystko elementy high-tech, które wkraczają w obszar domowej pielęgnacji. Dzięki takim narzędziom będzie można łatwiej kontrolować postępy, jakie daje stosowanie masażerów do twarzy czy profesjonalnych suszarek z funkcję jonizacji. W przyszłości zdaje się oczywiste, że całą wiedzę o stanie skóry i domowych metodach dbania o nią, będzie można przekazać kosmetyczce dzięki aplikacji.

DERMAPEN – mikronakłucia w walce ze zmarszczkami! Poznaj opinie!

DERMAPEN – mikronakłucia w walce ze zmarszczkami! Poznaj opinie!

Skóra, która ma w sobie więcej kolagenu wolniej się starzeje. A jak ją pobudzić do jego wytwarzania?  Sposobem na to są zabiegi DERMAPEN, które polegają na mikronałuciach o głębokości 0.2 mm.  Skóra zmuszona do odbudowy

Kosmetyki eko i bio z prawdziwego zdarzenia

Marki kosmetyczne coraz poważniej podchodzą do tematyki trendów ekologicznych. Można to zaobserwować nie tylko w składzie opakowań, w jakich dostępne są kosmetyki delikatne jak płyny micelarne czy kremy. Redukcja plastiku to jedno, a poprawa składu kosmetyków to kolejny etap prowadzący do wykorzystania naturalnych metod pielęgnacji, demakijażu czy nawilżania.

Ręcznie robione, oparte na naturalnych składnikach kosmetyki, zwłaszcza w sferze demakijażu będą miały swoje pięć minut. Odkładamy powoli dwufazowe płyny micelarne, w składzie których pojawiają się konserwanty, na rzecz czyszczących i łatwych do zachowania w czystości mikrowłókien, w połączeniu z naturalnymi mydłami. Do tego obowiązkowe w pielęgnacji skóry kosmetyki oparte na roślinach naturalnie porastających łąki i lasy w określonych szerokościach geograficznych.

 

Fale radiowe, ultradźwięki, nowoczesne lasery 

Wciąż udoskonalane metody naprawy skóry zniszczonej czerpią nie tylko z poszerzających się możliwości technologicznych urządzeń (jak te dostępne na https://abacosun.pl/), ale również na aktywnych badaniach skóry i zmian, jakie w niej zachodzą. Opieranie się w terapiach z użyciem najnowocześniejszych urządzeń na naturalnych zdolnościach skóry do regeneracji, sprawia, że na dalszy plan odchodzą metody inwazyjne, a do łask wracają fale radiowe i ultradźwięki, które prowokują głębokie warstwy skóry do regeneracji.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (116 głosów, średnia: 3,91 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. agasam9  29 lutego 2020 06:24

  ciekawe ile z tych „eko” jest na prawdę eko?

  Odpowiedz
 2. Skosa Sandra  29 lutego 2020 21:03

  Teraz to modne jest tylko bycie fit i ekologia.

  Odpowiedz
 3. spongelife  3 marca 2020 21:08

  Ciekawe ile kosztują takie zabiegi…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany