Triki zabieganej pani domu

Sprzątanie to jeden z obowiązków, który dotyczy każdej z nas, jednak nie każdy to lubi. Nawet największej mistrzyni kuchni może zdarzyć się przypalić garnek czy sprzątać i później narzekać na niedokładność. Co zrobić by nasze sprzątanie przyniosło oczekiwany efekt w krótszym czasie? Lub żeby było nam po prostu łatwiej?

 

  • Gdy przypalisz garnek: nie rozpaczaj, to może się zdarzyć każdemu! Pokrytego resztkami jedzenia dna nie wolno nam szorować, bo porysujemy jego powierzchnię. Nalewamy więc do niego ciepłą wodę i dodajemy kilka łyżek soli kuchennej. Po 15 minutach przypalone resztki łatwo usuniesz za pomocą miękkiej gąbki. To prosty i szybki sposób, a sól zawsze jest pod ręką i nie musisz wydawać pieniędzy na preparaty do czyszczenia i tracić nerwów na szorowanie garnka szczotką.
  • Osad z kamienia na kranach czy wannie? Masz w domu ocet? Więc po problemie. Miejsce pokryte kamieniem należy zwilżyć octem i pozostawić na 20 minut. Kran możesz też owinąć ściereczką nawilżoną płynem. Po upływie wyznaczonego czasu, zmywasz ocet czystą wodą i wycierasz do sucha papierowym ręcznikiem. Proste? A kran lśni, a ty możesz w tym czasie obejrzeć ulubiony serial.
  • Nieskuteczne mycie okien. Przedświąteczne porządki wiążą się z myciem okien, co jeśli po skończonej pracy zauważasz zacieki? Pamiętaj by nie myć okien w słoneczny dzień, woda na słońcu szybko wysycha a co za tym idzie na szkle pozostają zacieki i smugi. Zewnętrzną stronę szyb myj ruchami pionowymi  a od środka poziomymi, zobaczysz wówczas po której stronie SA smugi i nie będziesz musiała myc okna z dwóch stron. Jeżeli okna są mocno zabrudzone wybrane miejsca możesz również przetrzeć kawałkiem cebuli, po chwili będziesz mogła zebrać brud za pomocą papierowego ręcznika!
  • Do czyszczenia żeberek kaloryfera możesz użyć szczotki do butelek owiniętej szmatką. Zbierzesz brud i z łatwością dotrzesz do najmniejszych zakamarków.
  • Szafki kuchenne i inne otłuszczone miejsca łatwo umyjesz za pomocą ciepłej wody z dodatkiem sody oczyszczonej. Na litr wody dodaj 4 łyżki sody. Roztwór z łatwością usunie tłuszcz.
  • Co zrobić żeby oszczędzić sobie czasu na ścieraniu kurzu z szafek pod sufitem? Połóż na nich gazety, potem szybko je wymienisz i nie będziesz musiała zbierać brudu.
  • Zardzewiałe blaszki do pieczenia ciast, odświeżysz za pomocą soli kuchennej.  Wystarczy je rozgrzać i posypać solą kuchenną. Po upływie 1 minut sól należy wysypać i przetrzeć blaszki skórką słoniny. Potem umyć i wytrzeć do sucha. W ten sposób pożegnasz się z rdzą.
  • By z łatwością umyć glazurę w łazience, nalej wcześniej gorącej wody do wanny, para rozpuści brud i usuniesz go o wiele łatwiej i szybciej.

Jeżeli można ułatwić sobie Zycie to czemu by nie spróbować? Zaoszczędzony czas możesz wykorzystać na chwilę relaksu lub pomalowanie paznokci. Przecież pani domu też powinna być piękna i zadbana!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (244 głosów, średnia: 4,70 z 5)
zapisuję głos...