Swatch, jako główny sponsor Swatch Nines 2023, imprezy narciarskiej na szwajcarskich stokach

W 2023 roku czeka nas niezwykłe wydarzenie – Swatch przystępuje jako główny sponsor do Swatch Nines, uznawanego za jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń w kalendarzu sportów akcji. 31. edycja zimowej olimpiady odbędzie się w Schilthorn w Szwajcarii, w dniach od 17 do 22 kwietnia 2023 roku, na tle trzech imponujących szczytów górskich: Eiger, Mönch i Jungfrau. Pierwsza edycja The Nines odbyła się w Niemczech w 2008 roku, a od tamtej pory wydarzenie to stało się coroczną imprezą, organizowaną dwa razy w roku. To czas, kiedy najwięksi sportowcy spotykają się, aby eksperymentować, bawić się i testować nowe, rewolucyjne przeszkody i ewolucje.

Fot. mat. nadesłane

“Swatch Nines to jedno z niewielu wydarzeń, które mimo braku rywalizacji przyciągają światowej klasy talenty, tworząc najbardziej kreatywne i spektakularne widowiska. Z entuzjazmem zaczynamy to nowe partnerstwo, będące ucieleśnieniem tego, czym sporty akcji są dla Swatch. Swatch Nines będzie wspierać sportowców i wschodzące gwiazdy jako miejsce całkowitej wolności tworzenia i wyrażania siebie.”— mówi dyrektor zarządzający Swatch, Allain Villard.

“Nic nie cieszy nas bardziej niż nowe partnerstwo ze Swatch. Połączenie takiego partnera, jakim jest Swatch, z potężnym dziedzictwem sportów akcji, a także z miejscem tak oszałamiająco pięknym, jak nigdy wcześniej, pomoże rozpocząć nową erę dla Nines. Motywuje nas do do definiowania siebie na nowo, zarówno teraz, jak i w przyszłości.” — twórca Swatch Nines Nico Zadętych.

Sporty akcji, sztuka i kreatywność stanowią istotę DNA Swatch

Swatch łączy w sobie sporty akcji, sztukę i kreatywność w swoim DNA, a Swatch Nines, organizowane dwa razy do roku, stanowią doskonałe połączenie tych trzech elementów. Nic nie dorównuje atmosferze, w której kilkoro najlepszych na świecie snowboardzistów i narciarzy freeskiing rusza w góry, wykonuje najtrudniejsze ewolucje i na każdym kroku czerpie z tego radość. Dzień dla publiczności, relacje w TV i w mediach społecznościowych, takich jak GoPro i Red Bull, gwarantują, że możemy być świadkami niezwykłych chwil i nawet oglądać bijących rekordy świata zawodników.

Fot. mat. nadesłane

Od śnieżnych przeszkód po nieprzetarte stoki, wydarzenie nie tylko wysoko zawiesza poprzeczkę dla niezwykłych aranżacji, ale także stale ją podnosi. W ubiegłym roku Swatch po raz pierwszy dołączył w wielkim stylu, tworząc spektakularną przeszkodę śnieżną w kształcie zegarka o tarczy mierzącej 10 metrów, na której sportowcy wykonywali triki przeczące prawom grawitacji. Jako sponsor główny w 2023 roku, szwajcarski producent zegarków zaprosi kilku sportowców Proteam, takich jak szwajcarski narciarz freeskiing Nico Vuignier, szwajcarski snowboardzista Pat Burgener czy kanadyjska snowboardzistka Laurie Blouin na przejazdy ich życia.

Fot. mat. nadesłane

Ale Swatch Nines 2023 to także najnowocześniejsze aranżacje, w tym najwyżej na świecie położony skatepark, dzięki którym spotkają się tu dyscypliny sportowe wyzwalające najwięcej adrenaliny. Niektóre z przeszkód opracowali wspólnie najlepsi zawodnicy pod koniec zeszłego roku, podczas ekskluzywnych warsztatów Swatch. Jedno jest pewne – oglądanie snowboardzistów i skateboardzistów w akcji, inspirujących się wzajemnie do nowych trików i technik, dostarczy sporo emocji. Szczegóły dotyczące konkretnych sportowców, grafiku i ostatecznego wyglądu stoków przedstawione zostaną w późniejszym terminie.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (20 głosów, średnia: 4,75 z 5)
zapisuję głos...