Sunekos – hit medycyny estetycznej

W czasie procesu starzenia się skóra traci swoją sprężystość, staje się wiotka, pojawiają się pierwsze zmarszczki. Odpowiada za to zmiana struktury skóry właściwej. Skóra właściwa jest zbudowana z tkanki łącznej: naczyń, nerwów i fibroblastów. To właśnie fibroblasty wytwarzają macierz pozakomórkową (ECM), w skład której wchodzą glikoproteiny, włókna elastynowe i włókna kolagenowe. Niestety, z czasem aktywność fibroblastów spada, a macierz pozakomórkowa traci kolagen i elastynę. Efektem jest utrata jędrności i widoczne starzenie się skóry. Kremy przeciwzmarszczkowe nie są w stanie dotrzeć do skóry właściwej i wpłynąć na ten proces – w celu odmłodzenia skóry należy zadziałać na poziomie komórkowym. Tutaj z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i jej najnowsze odkrycie – Sunekos.

Jak działa system Sunekos?

Sunekos działa jak silnie odżywczy koktajl podany bezpośrednio do skóry właściwej, dostarczający jej składników dla odnowy i regeneracji. Sunekos zawiera połączenie kwasu hialuronowego i aminokwasów (PDC/IB2015), które stymulują aktywność fibroblastów. Produkt stymuluje fibroblasty do produkcji włókien białkowych: elastyny i kolagenu, które zapewniają efekt odmłodzenia i promienny wygląd.

W składzie produktu, w grupie aminokwasów znajdują się glicyna, prolina, hydroksyprolina oraz hydroksylizyna – niezbędne do produkcji kolagenu, a także walina i lizyna – jako prekursory elastyny. Skóra po zabiegu odnawia się, odzyskuje jędrność i sprężystość.

Sunekos – dla kogo?

Preparatu Sunekos najczęściej używamy do biorewitalizacji skóry twarzy, ale może być stosowany wszechstronnie: do odmłodzenia skóry szyi, dekoltu, delikatnej skóry dłoni, wewnętrznej strony ud czy ramion.

W klinice Horizon Medical Center dysponujemy preparatem Sunekos 200 i Sunekos 1200, które są dedykowane różnym pacjentom.

 • Sunekos 200 jest polecany dla młodszych osób, z pierwszymi widocznymi oznakami starzenia – pozwala utrzymać odpowiedni stan macierzy pozakomórkowej i opóźnić proces starzenia,
 • Sunekos 1200 zawiera kwas hialuronowy o większej masie cząsteczkowej, zapewnia silniejszy efekt. Jest odpowiedni przy zwalczaniu głębokich zmarszczeń i większych uszkodzeń skóry.

Ponieważ dla pełnego efektu stosuje się kilka zabiegów (o ilości decyduje lekarz w zależności od potrzeb pacjenta), zwykle w trakcie leczenia stosuje się zarówno procedurę Sunekos 1200, jak i Sunekos 200.

Jak wygląda zabieg z użyciem preparatu Sunekos?

Okolica zabiegu jest przygotowywana i dezynfekowana, następnie lekarz przystępuje do podskórnego podania preparatu Sunekos. Jeżeli pacjent jest wrażliwy, przed zabiegiem można użyć kremu znieczulającego – na ogół nie ma takiej potrzeby, zabieg jest bezbolesny. W zależności od potrzeb wybierany jest sposób przeprowadzenia zabiegu: technika mikrobolusa, płynu śródmiąższowego lub poprzez kaniulę. Dla pacjenta bardzo ważne jest, aby zabieg wykonywał certyfikowany, zaznajomiony z techniką lekarz. Dlatego zachęcamy do skorzystania z systemu Sunekos w klinice Horizon Medical Center pod okiem doświadczonych lekarzy.

Procedura, w zależności od obszaru, trwa ok. 30-60 minut i nie wymaga dłuższego pobytu w klinice – w dniu zabiegu można wrócić do codziennych zajęć.

Sunekos – efekty

Pierwszym efektem, widocznym natychmiast, jest delikatne wypełnienie skóry i wygładzenie zmarszczek po podaniu produktu. Długofalowe efekty są widoczne już po 10 dniach, kiedy skóra właściwa się odbudowuje.

Sunekos daje wspaniałe i długotrwałe efekty:

 • skóra jest wzmocniona, rozświetlona i jędrna,
 • zdrowszy i młodszy wygląd skóry,
 • zwalczenie płytkich zmarszczek, spłycenie głębokich zmarszczek: redukcja kurzych łapek, zmarszczek mimicznych – możliwe dzięki odbudowie włókien elastyny i kolagenu.

Co szczególnie istotne, tak spektakularne efekty jesteśmy w stanie osiągnąć mało inwazyjną metodą: jedynie dostarczamy skórze substancji, które pozwalają na jej rewitalizację. Efekty zabiegu metodą Sunekos zadowolą zarówno osoby, które chcą cofnąć proces starzenia i się odmłodzić, jak i młodszych pacjentów, którzy chcą zastosować zabieg profilaktycznie, aby zapewnić skórze odpowiednią pielęgnację i zachować młody wygląd na długie lata.

Horizon Medical Center – horizonmedical.pl

Bezpieczeństwo pacjenta na najwyższym poziomie

Odwiedź naszą stronę internetową i otrzymaj 10% zniżki na zabiegi w naszej Klinice

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (79 głosów, średnia: 4,62 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Wera  15 kwietnia 2019 14:50

  Zawsze bałam się ostrzyków, efekt fajny lecz krótkotrwały. I zasadnicze pytanie jak wbudowuje się kolagen który został podany w takiej formie, przecież to jest niemożliwe on jest jedynie wypełniaczem z kolagenu? Mój pan Dr. przekonał mnie do kolagenu ale w postaci kapsułek, zaznaczając jak ważna jest jego jakość i sposób wchłaniania. Wpisałam w wyszukiwarkę kolagen liofilizowany czy hydrolizowany okazało się że rodzaj kolagenu ma zasadnicze znaczenie w jego odbudowie. Polecam artykuły w sieci by zrozumieć sens jakiejkolwiek kuracji kolagenowej. Wera

  Odpowiedz
 2. medycyna estetyczna warszawa  15 maja 2019 08:12

  Zastanawiałam się nad zabiegiem, jednak faktycznie jest tak jak tutaj opisuje znajoma powyżej. Nie jest to efekt długotrwały, a mi na takich zależało. Sama regularnie wykonuję na mojej twarzy mezoterapię. Na początku wykonywałam bezigłową, potem zdecydowałam się na mezoterapię igłową z uwagi na to, że efekty zabiegu są o wiele lepsze.
  Widzę, że moja skóra jest
  lepiej nawilżona
  bardziej odżywiona
  A sam zabieg dał o wiele lepsze efekty niż jakikolwiek krem jaki stosowałam wcześniej na twarz.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany