Prosty makijaż wampira na Halloween

Spis treści:

Potrzebujesz czterech kosmetyków i dziesięciu minut, żeby stworzyć perfekcyjny look wampirzycy. Przekonaj się jakie to łatwe!

Prosty makijaż wampira na Halloween

 

Sekret tego makijażu polega na tym, żeby użyć kosmetyków zupełnie inaczej, niż robisz to zazwyczaj. Zamiast konturówki do ust, wargi obrysuj czarną kredką do powiek. Zamiast eyelinera użyj krwistej szminki. A cienie do powiek pozwolą ci perfekcyjnie odwzorować żyłki pod oczami wampira, który nigdy nie śpi. Poznaj patenty makijażystów, dzięki którym łatwo stworzysz makijaż wampira krok po kroku.

Cera blada jak papier

Makijaż na Halloween zacznij od stworzenia kredowobiałej skóry. W tym celu nałóż na nią podkład o ton jaśniejszy niż zwykle. Jeśli nadal jest zbyt ciemna, wykorzystaj prosty trick: brązerem zaznacz kości policzkowe i skronie. Wtedy reszta twarzy od razu wyda się o pół tonu jaśniejsza.

Jeszcze silniej podkreślisz bladość skóry zaznaczając mocno brwi. Najczarniejszą jaką znajdziesz w domu kredką wypełnij je równomiernie, jedynie trochę delikatniej zaznaczając nasadę. Kolejny sposób, żeby brwi wydały się ciemniejsze, a cera przez to jaśniejsza to nałożenie jasnego korektora pod i nad łukiem brwiowym. Możesz rozjaśnić nim też strategiczne partie twarzy. Na koniec oprósz ją pudrem.

Mroczne spojrzenie

Pora na makijaż na Halloween oczu. Zacznij od wypełnienia powiek czarną kredką. Rozetrzyj ją i nałóż na nią cień w jak najbardziej zbliżonym odcieniu. Podkreśl nim też dolne linie rzęs, a przejście w załamaniu powieki zaznacz jaśniejszym cieniem. W górnych liniach rzęs narysuj kreski eyelinerem.
Sprawdzony trick – aby oczy były bardziej demoniczne, kreskę w dolnej linii rzęs wzmocnij czerwonym cieniem lub szminką! Makijaż wampira zyska wtedy jeszcze więcej magnetyzmu. Fioletowym cieniem stwórz cienkie żyłki pod oczami.

Na tym nie koniec. Makijaż na Halloween oczu musi być bardziej przerażający. Dodaj mroku spojrzeniu wzmacniając żyłki czarnym cieniem lub czerwoną szminką. Nie zapomnij o maskarze. Makijaż wampira może być jednocześnie mroczny, ale też połyskujący. Dlatego pod oczy wklep trochę rozświetlacza.

Efekt krwistych ust

Zacznij niewinne, przynajmniej w porównaniu z tym co będzie dalej! Wypełnij i obrysuj usta czarną kredką do oczu, wychodząc poza ich kontur. Używaj jej tak jakbyś malowała usta zwykłą konturówką. Potem na środek ust nałóż intensywnie czerwoną szminkę.

Teraz pora na efekt rodem z horroru – strużki krwi wychodzące z kącików ust. Namaluj je pędzelkiem do eyelinera zanurzonym w czerwonej pomadce i lekko rozmaż palcem. Twój makijaż wampira będzie teraz wyglądał jeszcze bardziej realistycznie.

Kilka innych pomysłów w tym stylu:

makijaż na Halloween wampirzyca

makijaż na Halloween wampirzyca

 

makijaż na Halloween

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (186 głosów, średnia: 3,90 z 5)
zapisuję głos...