Próbki perfum – dlaczego warto z nich korzystać?

Perfumy próbki to najlepsze rozwiązanie, jeśli zależy nam na uniknięciu robienia zakupów „w ciemno”. Dzięki nim możemy nie tylko poznać realny zapach danego produktu, ale również w praktyce ocenić jego trwałość.

Próbki perfum – dlaczego warto z nich korzystać?

 

Perfumy inaczej zachowują się na papierku czy bezpośrednio w butelce, a jeszcze inaczej na skórze każdego człowieka. O tym, czy naprawdę będą nam się podobały, przekonamy się zatem dopiero testując je na sobie. W taki sposób odkryjemy wszystkie nuty zapachowe wybranego wariantu, sprawdzimy jak nakładają się na siebie i przemijają, czyli zbadamy dokładnie jak właściwie pachną zarówno bezpośrednio po aplikacji, jak i przy niemal całkowitej neutralizacji. Co jeszcze warto wiedzieć o próbkach perfum?

Gdzie można kupić próbki perfum?

Z próbkami perfum spotkamy się przede wszystkim w sklepach internetowych, w których możemy zamówić je w różnej formie i w bardzo przystępnej cenie. Zdarza się również, że odlewki perfum są gratisem do produktu zakupionego w stacjonarnej drogerii lub perfumerii internetowej. W taki sposób sprzedawca zachęca nas do wypróbowania innych zapachów, damskich i męskich. Próbki rozdawane są również w ramach akcji promocyjnych nowych lub kultowych zapachów. Czasami możemy wygrać je biorąc udział w prostym konkursie lub oferując w zamian swoje dane osobowe do celów marketingowych. Próbki perfum od przetestujperfumy.pl można zamówić nawet w zestawie, na przykład jako prezent dla bliskiej nam osoby.

Najtrwalsze perfumy damskie – Ranking TOP 7

Najtrwalsze perfumy damskie – Ranking TOP 7

Kobiety szukają najtrwalszych perfum, bowiem  tkwi w nich prawdziwa magia. Zapach perfum jest odzwierciedleniem naszej osobowości (tzw. „signature scent”) . Mówi się także, że zapach to najbardziej intensywna forma pamięci - i niezapomniana! Jednak trafienie

Na co zwrócić uwagę testując perfumy?

Próbki perfum do kupienia dają nam szansę na prawidłowe przetestowanie wybranych zapachów, co wbrew pozorom nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Produkty perfumowane pachną inaczej w buteleczce, inaczej na blotterze, inaczej na naszej skórze. Test powinien odbywać się zatem w sposób bezpośredni, czyli na nas samych. Jeśli nosimy bransoletki czy zegarek, perfum nie należy aplikować na przegub dłoni, lecz na zgięcie łokcia, bądź przedramię. Nie wąchamy ich również od razu, lecz czekamy aż ulotni się zawarty w nich alkohol. Dopiero wtedy poczujemy pierwszą nutę zapachową, czyli najbardziej ulotną nutę głowy. Kilkanaście minut później odparują również kolejne ulotne związki, a nasz nos będzie w stanie wyczuć nutę serca. Po około piętnastu minutach na skórze powinno dać się wyczuć najtrwalszą nutę głębi – to właściwy zapach wybranych perfum. Odpowiednio dobrane perfumy poznamy po tym, że po kilku dniach stosowania przestaniemy czuć je na sobie, bowiem staną się naszą „drugą skóra”. Przy teście zwracamy również uwagę na trwałość zapachu – jeśli utrzymuje się on odpowiednio długo i jesteśmy z niego zadowoleni – to właśnie produkt dla nas.  Warto mieć na uwadze, że próbki perfum damskich mogą wydawać nam się inne, jeśli ich woń zdominują zapachy kosmetyków czy też w przypadku zmiany naturalnego zapachu skóry wskutek stosowania leków, palenia papierosów czy nawet jedzenia ostrych przypraw.

 

Próbki perfum, a wybór zapachu w drogerii stacjonarnej

Testowanie perfum w drogerii stacjonarnej to zadanie niezwykle uciążliwe. Ponieważ prawidłowy test zajmuje kilkanaście minut, w czasie jednej wizyty możemy wypróbować tylko kilka propozycji. Finalnie robimy to zatem zbyt szybko, a nasze zmysły nie nadążają z rozpoznawaniem poszczególnych woni i nie pozwalają na ich właściwą percepcje. Odlewki perfum umożliwiają nam natomiast niespieszne i komfortowe przetestowanie dowolnej ilości zapachów we własnym domu. Dzięki nim możemy skupić się na jednym zapachu, dać mu szansę na ujawnienie wszystkich nut oraz zademonstrowanie swojej trwałości. Poza tym, próbki perfum nie obligują nas do zakupu całego produktu. Kilka odlewek 10 mililitrowych możemy nosić w torebce i stosować zamiennie, dopasowując je do pory roku, okazji czy nawet własnego samopoczucia.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (156 głosów, średnia: 3,67 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Jaworka  23 marca 2020 20:28

    Zawsze najpierw kupuję próbki perfum, a po za tym są bardzo wygodne do noszenia w torebce

    Odpowiedz
  2. magda12ziom  8 czerwca 2020 13:21

    Zgadzam się z tym, że zawsze warto przetestować zapach przed zakupem.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany