Prezent na 18? Poznaj coś nowego!

Kiedy myślimy o zakupie prezentu na osiemnaste urodziny, nasze myśli często krążą wokół tematów, które symbolizują wejście w dorosłość i poczucie wolności. Jedni najchętniej widzieliby tu upominki związane z alkoholem, inni z seksem, ale tak naprawdę prezent na 18 może stanowić wszystko, co związane jest z zainteresowaniami lub predyspozycjami obdarowywanego.

Prezent na 18

fot. depositphotos.com

Istnieje też kilka uniwersalnych upominków, które polegają na poznaniu zupełnie nowych rzeczy, a które mogą stanowić doskonałą alternatywę dla każdego „nowego dorosłego”. Wiele z nich znajdziecie na stronie https://katalogmarzen.pl/pl/k/prezent-na-18. My dziś dla ułatwienia postanowiliśmy zebrać najciekawsze z nich i połączyć je w dwie kategorie – męską i damską. To oczywiście podział umowny – wszak są kobiety, które lubią strzelać oraz panowie, którzy kochają gotować – dlatego potraktujcie go z przymrużeniem oka.

Prezenty na 18 dla chłopaka

Wielu panów lubi poczuć odrobinę adrenaliny, dlatego nasze zestawienie zaczynamy od takich właśnie czynności. Pierwszym, co nasuwa się na myśl, to voucher na strzelnicę. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że strzelanie zyskuje w naszym kraju na popularności niemal z każdym miesiącem. Wpływ na to ma bardzo wiele czynników, ale nie ulega wątpliwości, że strzelnica stała się bardzo dochodowym biznesem, o czym można się przekonać przeglądając listę takich obiektów w większych polskich miastach – w większości z nich jest ich co najmniej kilka. A większa konkurencja to mniejsze ceny, co nie pozostaje bez wpływu na wzrastającą chęć organizowania takich prezentów. Tym bardziej, że możliwość postrzelania z ostrej amunicji to nie tylko rozrywka, ale również całkiem przydatna umiejętność w trudnych i niestabilnych czasach.

Prezent na 18

fot. depositphotos.com

Prezent na 18 dla dziewczyny

Nie wykluczamy, że są panie, którym przypadłby do gustu skok ze spadochronem, jazda po torze wyścigowym czy wieczór degustacji alkoholi. Jednak nie ulega wątpliwości, że dużo częściej spotkamy się z kobietami, które będą sobie ceniły nieco bardziej „damskie” prezenty na 18. Jakie na przykład?

A chociażby wejściówka do escape roomu, czyli pomieszczenia, z którego można wyjść tylko wówczas, jeśli odgadnie się serię kolejnych zagadek. Jest wiele osób, które cenią sobie łamigłówki, a te rozwiązywane w gronie przyjaciół są przecież jeszcze bardziej ekscytujące. Wrażenia potęguje dodatkowo zawsze klimatyczny wystrój i wyposażenie pokoju. Najczęstsze motywy to te związane z horrorami i thrillerami, np. zakład psychiatryczny, cela więzienna, lochy, laboratorium czy miejsce morderstwa.

fot. depositphotos.com

Jeśli nie w gronie przyjaciół to może… we dwoje? Wiele kobiet (jak i zresztą wielu mężczyzn) bardzo lubi spędzać ciekawie czas ze swoją drugą połówką i bardzo ucieszyłyby się z vouchera na wizytę w SPA lub salonie masażu dla dwojga. Obecnie w wielu większych miastach konkurencja w branży beauty jest bardzo duża i nie ma żadnego problemu ze znalezieniem odpowiedniego lokalu.

Niejedna przedstawicielka płci pięknej nie miałaby nic przeciwko kursowi gotowania – zwłaszcza, jeśli dotyczyłby on jednej, konkretnej, najlepiej egzotycznej kuchni. Jednak z takimi upominkami należy uważać, ponieważ część dziewczyn mogłaby poczuć się urażona ze względu na stereotyp, iż miejsce kobiety jest w kuchni. Wtedy możemy wybrać inny bardzo „babski” prezent, a mianowicie kurs tańca na rurze – tzw. pole dance. Sam w sobie nie ma tak naprawdę nic wspólnego z ogólnie rozpowszechnianym mitem tańca erotycznego, a nawet jeśli czasem tak jest, to kto powiedział, że to źle? Na koniec warto jeszcze wspomnieć o innych kursach tematycznych (np. fotografii) albo o stanięciu po drugiej stronie aparatu i byciu modelem profesjonalnej sesji zdjęciowej. Jeśli znajdziemy specjalistę w swoim fachu, to będzie on potrafił stworzyć nieprzeciętne dzieło złożone z kilkudziesięciu zdjęć, które będzie wywoływało miłe wspomnienia do końca życia solenizantki.

Prezent na 18 to rzecz z pozoru tylko łatwa – nietrudno tu popaść w sztampę i stereotypy. Jeśli jednak znamy dobrze obdarowywanego i wiemy czego na pewno by nie chciał, to dalsza część już jest „z górki”. Zwłaszcza, jeśli mamy pod ręką takie ciekawe podsumowanie jak powyżej.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (145 głosów, średnia: 4,66 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  6 maja 2017 08:27

  Skok na spadochronie.

  Odpowiedz
  • Aldona81  6 maja 2017 13:09

   👍👍👍

   Odpowiedz
 2. Kika07645  6 maja 2017 11:41

  Fajne propozycje, a nie jakis prezent albo pierdolka co bedzie stać na półce i sie kurzyć. Te atrakcje mogą zapewnić wspaniałe przeżycia, które byc moze zostaną w pamięci na całe życie

  Odpowiedz
 3. Emotikonka  8 maja 2017 10:48

  Escape room to coś co z chęcią bym przeżyła ze znajomymi 🙂

  Odpowiedz
 4. Aneta  15 maja 2017 11:28

  Już raczej wyszłam z wieku imprez 18-stkowych 😉 W tamtym roku mój brat kończył 18 lat i wybrał sobie fajny zegarek, który mu kupiłam + wizytę w salonie wirtualnej rzeczywistości. Myślę, że był zadowolony :))

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany