Pozbywamy się szybko i skutecznie naszego tłuszczyku

Godziny spędzone na zajęciach i ćwiczeniach w klubie fitness, restrykcyjna dieta, wiele wyrzeczeń, a tkanka tłuszczowa na brzuchu, ramionach czy udach wciąż spędza Wam sen z powiek? Istnieje coraz więcej profesjonalnych i nowoczesnych metod na to, by pozbyć się tłuszczyku szybko, a co najważniejsze – skutecznie.

szczupła sylwetka

fot. pixel-shot, freepik

Tkanka tłuszczowa to ten element naszego ciała, którego najchętniej pozbylibyśmy się raz na zawsze. Rozpoczynając dietę, zabiegi odchudzające i ćwiczenia, zależy nam właśnie na tym, aby zlikwidować tłuszczyk i cieszyć się piękną, smukłą sylwetką. Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że pełni ona bardzo ważną funkcję. Jednocześnie jej ilość powinna być wyważona. U kobiet tkanka tłuszczowa powinna stanowić od 17 proc. do 25 proc. składu ciała, natomiast u panów od 11proc. do 20 proc.

Tkanka biała naszym wrogiem

W naszym ciele występują dwa rodzaje tłuszczu. Tkanka biała, która znajduje się tuż pod naszą skórą, przede wszystkim chroni nas przed utratą ciepła, a jej działanie polega na magazynowaniu tłuszczu. To ona odpowiada za nasze boczki i fałdki. Tkanka brunatna natomiast, znajduje się zdecydowanie głębiej i jej głównym zadaniem jest ochrona narządów wewnętrznych, takich jak serce, płuca, wątroba czy nerki. Dodatkowo, dzięki produkcji hormonów, wpływa ona na nasze procesy metaboliczne. – Rozmieszczenie tkanki zależy przede wszystkim od płci. U kobiet występuje ona najczęściej w okolicach bioder, ud i pośladków, panowie najwięcej tkanki tłuszczowej gromadzą w okolicach brzucha i klatki piersiowej – mówi Agnieszka Kowalczyk, kosmetolog w Klinice Urody Mona Lisa.  Z wiekiem zmienia się nie tylko nasz metabolizm, ale także miejsce, w którym magazynuje się tłuszcz. Nastolatki najczęściej mają go więcej na biodrach i brzuchu, a dojrzale kobiety  przy udach, piersiach, a także tułowiu oraz na ramionach. Aby skutecznie pozbyć się nadmiernego tłuszczyku niezbędne jest podjęcie aktywności fizycznej. W walce z nadmiernymi kilogramami pomóc mogą nam ćwiczenia aerobowe, przyspieszające pracę serca, a tym samym pobudzające nasz metabolizm. Nie możemy także zapominać o zdrowej i lekkostrawnej diecie.

Doskonałe rozwiązanie, które wesprze proces odchudzania, to także wszelkiego rodzaju zabiegi odchudzające, prowadzone w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. – Podczas diety i ćwiczeń nie możemy zapominać o odpowiedniej pielęgnacji naszego ciała – mówi Agnieszka Kowalczyk. – Dzięki innowacyjnym zabiegom, peelingom oraz nowoczesnym metodom odchudzającym, możemy skutecznie i szybko osiągnąć wymarzone efekty, pozbyć się tłuszczu, ujędrnić swoje ciało oraz zniwelować objawy cellulitu – dodaje.

Zmrozić tłuszczyk szybko i skutecznie

Jedną z najnowszych metod likwidacji tkanki tłuszczowej jest kriolipoza, czyli nowoczesna nieinwazyjna metoda redukująca tkankę nawet o 45 proc. Ta procedura modelowania naszej sylwetki polega na długotrwałym schłodzeniu komórek tłuszczowych do temperatury – 8 st. C. Naukowcy udowodnili bowiem, że podskórne komórki tłuszczowe są zdecydowanie bardziej wrażliwe na działanie zimna, niż otaczające je tkanki. Umierają już w temperaturze 0 st. C, a miejscowe chłodzenie powoduje ubytek komórek tłuszczowych i utratę podskórnego tłuszczu. – Dzięki kontrolowanemu i selektywnemu mrożeniu komórek tłuszczowych, dochodzi do rozpadu lipidów, a następnie stopniowego transportu komórek do układu limfatycznego, czyli do naszej krwi – mówi Agnieszka Kowalczyk, kosmetolog w Klinice Urody Mona Lisa. – Ostatecznie obumarłe komórki tłuszczowe są skutecznie wydalane z organizmu w procesach metabolicznych. W zależności od indywidualnego mechanizmu obronnego, wydalenie komórek trwa od 6 do 12 tygodnidodaje Agnieszka Kowalczyk.

Zabieg ten trwa około 70 minut i przeprowadzany jest za pomocą aplikatora zbudowanego z dwóch niezależnych głowic wyposażonych w generatory zimna, które gwarantują bardzo szybki spadek temperatury w tkance tłuszczowej. Oznacza to, że przez cały czas trwania zabiegu, wybrany fragment naszego ciała poddawany jest procesowi kriolipozy. Dzięki stałemu monitorowaniu temperatury, cała procedura jest bezpieczna i niszczy tylko komórki tłuszczowe, oszczędzając naszą skórę czy mięśnie.

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak dla uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się wykonywanie maksymalnie 3 zabiegów na danej partii ciała co 4-6 tygodni, natomiast jeżeli zmienimy obszar poddawany kriolipozie, możemy wykonać go po dwóch tygodniach od poprzedniej wizyty – mówi Agnieszka Kowalczyk.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (157 głosów, średnia: 4,34 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  28 lipca 2014 09:11

  Dobrze,że są takie zabiegi. Często sama dieta i ćwiczenia nie wystarczą.

  Odpowiedz
 2. martucha180  28 lipca 2014 12:29

  Zamawiam artykuł dla szczupaków, chuderlaków – Jak przytyć?!

  Odpowiedz
 3. bbo  28 lipca 2014 20:46

  Myślałam, że tłuszcz trzeba rozgrzać, a tu proszę: zmrozić!

  Odpowiedz
 4. martus2833  17 sierpnia 2014 12:48

  Ciekawe jaka cena takiego zabiegu.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany