Pasta cukrowa – egzotyczny sposób na gładką skórę

Całkowicie naturalna, niepowodująca podrażnień ani alergii, a do tego niemal bezbolesna – depilacja pastą cukrową. Metoda na idealnie gładką skórę prosto z Bliskiego Wschodu.

Pasta cukrowa Yasmeen (3)

Pamiętacie klimatyczny film „Karmel”? Kilka kobiet spotyka się w bejruckim salonie piękności, by rozmawiać o swoich problemach, a w tle często pojawia się słodka pasta cukrowa (tytułowy karmel). – Wspólne gotowanie pasty cukrowej, a następnie depilowania się nawzajem to po dziś dzień popularny kobiecy rytuał na Bliskim Wschodzie – wyjaśnia Justyna Nyczyk z Yasmeen.pl, sprowadzająca do Polski arabskie perfumy i kosmetyki naturalne.

Powszechnie uważa się, że kobieca depilacja to wymysł ostatnich 100 lat. To prawda, ale biorąc pod uwagę Europejki czy Amerykanki. Kobiety z Bliskiego Wschodu i Egiptu za pomocą karmelu depilowały niemal całe ciało – oprócz brwi – już w starożytności! W tradycyjnych krajach arabskich depilację pastą cukrową stosowano także przed ceremonią zaślubin. Panna młoda poddawała się całkowitej depilacji ciała w noc przedślubną na znak swojej czystości i szacunku wobec męża.

Pasta cukrowa Yasmeen (1)

Pastę cukrową można wykonać samodzielnie mieszając i gotując w odpowiednich proporcjach cukier, wodę i sok z cytryną. Jest to niestety dosyć czasochłonne i wymaga dużo wprawy. Dostępne są także gotowe pasty cukrowe, najczęściej z dodatkiem naturalnych składników takich jak melasa, miód, olejek z oliwy czy ekstrakt z róży, które dodatkowo łagodzą skórę w czasie depilacji.

Cukrowanie, jak często określa się zabieg usuwania włosków karmelem, jest znacznie przyjemniejsze od woskowania. Pasta cukrowa usuwa włoski z cebulkami, ale w przeciwieństwie do wosku, nie podrażnia przy tym skóry. Cukrowanie można wykonywać na ciepło – za pomocą ciepłego karmelu i pasków tkaniny lub na zimno – układając na ciele karmel w rulonikach. – Depilacja cukrowa na zimno jest zdecydowanie najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą metodą usuwania włosków dla kobiet ze skórą naczynkową, wrażliwą i skłonną do pajączków i żylaków – podkreśla ekspertka z Yasmeen.pl.

Pasta cukrowa Yasmeen (2)

Przeczytaj także:  Pasta cukrowa – domowa rewolucja w depilacji

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (187 głosów, średnia: 4,63 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  13 czerwca 2014 10:28

  Od jakiegoś czasu jestem bardzo ciekawa działania pasty cukrowej, ale boję się bólu jaki towarzyszy depilacji woskiem.

  Odpowiedz
 2. bbo  13 czerwca 2014 20:53

  Może kiedyś się skuszę.

  Odpowiedz
 3. as_sa  16 czerwca 2014 21:32

  W ramach prezentu ktoś mógłby mi zafundować zabieg depilacji pastą cukrową 😀

  Odpowiedz
 4. Gocha  13 sierpnia 2015 14:01

  Chętnie kiedyś sobie zafunduję 🙂

  Odpowiedz
 5. kataryna kiełboń  8 października 2015 14:30

  Fajny zabieg i zdecydowanie lepszy niż stosowanie wosku. ( Przynajmniej dla mnie).

  Odpowiedz
 6. ola kurpiewska  13 lutego 2016 12:34

  Ciekawy artykuł

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany