Odświeżamy cerę na półmetku wakacji: zabieg Skin Love

Czego pragnie twoja skóra na półmetku wakacji?  Oczyszczenia, odmłodzenia i pomocy do dalszych zmagań ze słońcem. Co otrzymasz w zamian? Odświeżoną, piękną cerę, świetne samopoczucie i gwarancję, że twoja skóra także w drugiej połowie lata nie pozwoli szkodliwym promieniom słonecznym zamienić twojej twarzy w suszoną śliwkę.

Face procedures

Lato jest już na półmetku, oznacza to, że twoja skóra sporo już przeszła, ale drugie tyle ma wciąż przed sobą. Jeśli do tej pory o nią nie zadbałaś, to będzie ta trudniejsza połowa, bo słońce, upał i wiatr, zdążyły ją już poważnie osłabić. Nie czekaj z założonymi rękoma na jesienne zabiegi intensywnie regenerujące i nie pozwól słońcu rujnować twojej urody! – Środek lata to doskonały czas, żeby sięgnąć po posiłki i wesprzeć skórę w walce z niekorzystnymi warunkami.

Razem z dr Agnieszką Bliżanowską z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm opiszemy Wam  trzy etapowy, nieinwazyjny zabieg Skin Love.

Skin Love – trzy kroki do pięknej i odpornej skóry

Pierwszy krok to oczyszczenie skóry za pomocą peelingu. Tak dobrze przeczytałaś! – Jest cała gama kwasów bezpiecznych w czasie zwiększonego nasłonecznienia – mówi dr Bliżanowska. Są to bardzo delikatne preparaty, które nie powodują tak silnego i widocznego złuszczania, do jakiego przywykłaś robiąc peelingi wiosną czy jesienią. Za pomocą eksfoliacji martwy naskórek zostanie usunięty, skóra będzie dotleniona i pobudzona do odnowy. Bonus – zwiększy się wchłanianie składników aktywnych zawartych w kremach. Cera będzie odświeżona, rozjaśniona i pełna blasku. A co jeśli masz skórę bardzo wrażliwą skłonną do rumienia? – W takich sytuacjach proponujemy klientkom zabieg hydroabrazji Jeet Peel, który oczyszcza skórę roztworem soli fizjologicznej pod ciśnieniem. To bezinwazyjny i bardzo delikatny zabieg – mówi ekspertka z WellDerm.

Czas na krok drugi – lifting bez skalpela, czyli masaż skóry. – Masowanie skóry dotlenia, pobudza, ale przede wszystkim mobilizuje ją do produkcji naturalnego kwasu hialuronowego i kolagenu – tłumaczy dr Bliżanowska. – To ważne, ponieważ pod wpływem promieni UV wolne rodniki niszczą tkanki skóry, odpowiedzialne za jędrność. A zwiększona ilość kwasu hialuronowego zapewni naszej skórze tak potrzebny w upalne dni rezerwuar wody – dodaje. Jak będzie masowana twoja skóra? Za pomocą zdobywającej coraz więcej fanek endermologii lub masażu ręcznego – o tym, która z technik będzie dla ciebie najodpowiedniejsza zdecyduje specjalista, po zbadaniu twojej skóry.

Krok trzeci, czyli last but not least, to przygotowanie skóry na starcie z wolnymi rodnikami. – Do ostatniego etapu wykorzystujemy kosmetyki renomowanej marki SkinCeuticals – mówi ekspertka i dodaje, że jest to gwarancję najwyższej jakości składników i długotrwałego efektu. Poczujesz to na pewno! Skóra po takiej witaminowej bombie jest napięta, nawilżona, rozjaśniona i pełna blasku, a to co najważniejsze, jak to często bywa okiem ludzkim jest niewidoczne – jest uodporniona na szkodliwe działanie słońca! – Oczywiście takie wzmocnienie skóry nie zwalnia nas od stosowania ochrony przeciwsłonecznej. Bez wysokiego filtru nasza skóra bardzo szybko podda się atakowi wolnych rodników – przestrzega dr Agnieszka Bliżanowska.

Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm to dwa gabinety: we Wrocławiu i Warszawie, założone przez dr Agnieszkę Bliżanowską. Lekarze WellDerm są zwolennikami naturalnego wyglądu – przeprowadzając zabiegi medycyny estetycznej, koncentrują się na odpowiednich proporcjach twarzy i ciała, harmonii i równowadze. Zasadą WellDerm jest to, by pacjenci WellDerm, poprawiając mankamenty urody lub przechodząc terapię anti-aging, zachowali swoją indywidualną urodę. WellDerm zapobiega skutkom starzenia się skóry – dermatolodzy estetyczni projektują prewencyjne terapie anti-aging, dopasowane m.in. do wieku biologicznego skóry pacjentów, ich stylu życia i aktywności zawodowej. Standardem WellDerm są indywidualne plany leczenia, obejmujące codzienną pielęgnację i zabiegi rozplanowane długookresowo. W WellDerm pracują lekarze o najwyższych kompetencjach estetycznych, którzy osobiście przeprowadzają zabiegi związane z modelowaniem twarzy. Jako nieliczni w kraju wykonują najtrudniejsze zabiegi estetyczne – specjalizują się m.in. w niechirurgicznym modelowaniu kształtu nosa oraz odtwarzaniu owalu twarzy. Wykonują precyzyjne zabiegi łączone w okolicach oczu, także na górnych powiekach. Kształcą innych lekarzy z technik medycyny estetycznej. Centrum WellDerm znane jest z terapii łączonych, dzięki którym osiąga lepsze efekty, niż w przypadku pojedynczych zabiegów. Terapie poprzedzają konsultacje medyczne.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (162 głosów, średnia: 4,57 z 5)
zapisuję głos...