Najlepsze ceny na perfumy i kosmetyki na Black Friday!

Black Friday to absolutnie kluczowy moment dla okazji zakupowych w całym roku. To doskonała okazja, aby wybrać się na zakupy i skorzystać z atrakcyjnych obniżek cen. Ten okres oznacza, że robienie większych zakupów nie będzie tak bardzo obciążało Twojego budżetu. Czy już wiesz, kiedy przypada Black Friday w 2023 roku? To doskonały moment, aby już teraz rozpocząć przygotowania na tę jesienną okazję i zaplanować swoje wydatki.

Spis treści:

Skąd w ogóle wziął się „Czarny Piątek”?

„Black Friday”, to dzień obfitujący w promocje, który przywędrował z USA i zyskał popularność jako Czarny Piątek. Historia tego dnia jest jednak dość zawiła. Według niektórych opowieści, w latach 50. XX wieku Amerykanie masowo brali wolne w pracy, udając chorobę, aby przedłużyć sobie weekend po Święcie Dziękczynienia. Z tego względu „Czarny Piątek” kojarzono negatywnie z powodu niedoboru pracowników i przestojów w fabrykach i zakładach pracy.

W innej wersji historii, lata 60. ubiegłego wieku to czas, gdy policjanci mieli ręce pełne roboty z powodu zakorkowanych dróg na terenie kraju. Wracający po Święcie Dziękczynienia Amerykanie tworzyli ogromne korki, utrudniając ruch innym.

Jeszcze inna wersja mówi o tym, że „Czarny Piątek” został niejako „wymyślony” przez handlowców, którzy w piątek po Święcie Dziękczynienia notowali ogromne zyski ze sprzedaży – notowane czarnym tuszem.

Mimo że trudno jednoznacznie stwierdzić, która historia jest najbardziej prawdopodobna, obecnie wiemy, że „Czarny Piątek” to początek sezonu pełnych promocji. Dzień ten zdobył taką popularność na całym świecie, że trudno jest znaleźć miejsce, w którym nie kusiłyby nas obfite przeceny podczas „Black Friday„.

Zakupy online czy jednak shopping w sklepach stacjonarnych?

Do niedawna wyprzedaże związane z „Czarnym Piątkiem” ograniczały się głównie do sklepów stacjonarnych. Aby skorzystać z atrakcyjnych obniżek cen, trzeba było stać w długich kolejkach przed wybranym sklepem. W większych miastach w Stanach Zjednoczonych mieszkańcy często ustawiali się w kolejce już w środku nocy! Czekając na niezwykłe okazje, zabierali ze sobą termosy z kawą i kanapki, aby spędzić wiele godzin przed wejściem do sklepu. Wielu klientów przeglądało produkty w sklepach internetowych, a następnie spieszyło się do fizycznych sklepów, aby kupić te same produkty w atrakcyjnych cenach.

Jednak obecnie trzeba przyznać, że największe wyprzedaże z okazji Black Friday odbywają się w świecie online. To tam dostępny jest największy wybór produktów, a wiele z nich oferuje bardziej atrakcyjne ceny. Zakupy online są również wyjątkowo wygodne, przede wszystkim nie trzeba wychodzić z domu, aby zamówić pożądane produkty. Sklepy internetowe wysyłają zamówienia niemal natychmiast po zaksięgowaniu płatności, co często oznacza dostawę tego samego dnia.

Kiedy wypada Czarny Piątek?

W Polsce, Black Friday to jedynie określenie symboliczne dla okresu wyprzedaży, które zazwyczaj trwa przez cały weekend lub nawet tydzień – zwłaszcza w sklepach internetowych.

W tym roku polecamy zakupy na platformie zakupowej Rozetka.pl na której znajdziesz świetne ceny i promocje na perfumy damskie i męskie, kosmetyki do twarzy i ciała oraz wiele unikalnych produktów z sekcji Moda i Uroda.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (27 głosów, średnia: 4,78 z 5)
zapisuję głos...