Najczęstsze postanowienia noworoczne – czy na pewno mają sens?

Każdego roku postanawiamy sobie, że od pierwszego stycznia nasze życie się zmieni. Jakie są najczęstsze postanowienia noworoczne i czy na pewno powinniśmy obiecywać sobie właśnie to?

Spis treści:

najczęstsze postanowienia noworoczne

www.pixabay.com

Najczęstsze postanowienia noworoczne – czy warto?

Nowy Rok, nowi my… jak dobrze to znamy! Tuż przed Sylwestrem i zaraz po nim, kiedy ucichną już fajerwerki, większość z nas jak jeden mąż postanawia zmienić swoje życie. Jakie są najczęstsze postanowienia noworoczne i… czy na pewno mają sens? Może warto w tym roku nieco je zmodyfikować? Nie ma nic złego w robieniu postanowień. Każdy z nas chciałby, żeby jego życie było jak najlepsze, a Nowy Rok to doskonały pretekst, by zacząć na nowo. Tylko jak to zrobić? Może na początek warto… założyć sobie mniej drakoński plan! Oto, co najczęściej postanawiamy sobie zrobić od Nowego Roku…i co warto byłoby postanowić zamiast tego.

Co sobie postanawiamy na Nowy Rok i jak tego dokonać?

1. Odzyskać szczupłą sylwetkę

Święta to magiczny czas, ale niestety również czas przybierania na wadze. Na stołach ląduje wtedy mnóstwo smakołyków, od pierogów po ciasta. Niektórymi z nich zajadamy się tylko raz w roku, nic dziwnego więc, że rzucamy się na nie bez opamiętania! A jeżeli próbujemy nie objeść się ponad miarę, zawsze znajdzie się ciocia, która przypomni, że przecież tradycja nakazuje spróbować wszystkiego… Nic dziwnego, że co roku obiecujemy sobie, że po Sylwestrze kończymy z tą rozpustą i witamy na nowo nasze szczupłe ciało i ciuchy z liceum. Ale niestety, mało komu się to udaje!

schudnac

źródło: giphy.com

Co postanowić zamiast tego?

Schudnąć do określonej wagi – nie za dużo! Jeżeli założysz sobie, że schudniesz 20 kilo w dwa miesiące, w najlepszym wypadku nawet nie spróbujesz, a w najgorszym nabawisz się poważnych kłopotów ze zdrowiem. Załóż sobie konkretny plan. Zdecyduj, które złe przyzwyczajenia żywieniowe wyeliminujesz, jakie ćwiczenia wprowadzisz i ile schudniesz do następnego miesiąca. W ten sposób będzie Ci o wiele łatwiej.

dziecko siłacz

źródło: giphy.com

2. Zacząć oszczędzać

Pod koniec grudnia niejednokrotnie z przerażeniem odkrywamy, że prezenty świąteczne pochłonęły lwią część naszego budżetu… a przed nami jeszcze zabawa Sylwestrowa! Dlatego chętnie przysięgamy sobie, że od nowego roku nie wydamy już ani złotówki na niepotrzebne rzeczy i zamienimy się w rozsądnych ludzi, bardziej gospodarnych niż nasze własne babcie. Problem w tym, że w Nowym Roku pokusy nie znikną w magiczny sposób…

Co postanowić zamiast tego?

Do końca roku odłożyć konkretną sumę. Jeżeli co miesiąc będziesz wpłacać na konto oszczędnościowe taką samą kwotę, wkrótce przyzwyczaisz się do tego i przestaniesz to zauważać. Ustal taką kwotę, jaką jesteś w stanie odkładać – nie chodzi o to, by się katować, tylko by zgromadzić zapas pieniędzy na niespodziewane wydatki.

3. Rzucić palenie

Palenie na szczęście nieco wyszło z mody, ale wciąż wielu z nas boryka się z tym problemem… i co roku postanawia się go pozbyć! Ale nałóg ma swoje prawa i trzyma nas w swoich kleszczach mocniej, niż nam się wydaje…

papierosy

źródło: giphy.com

Co postanowić zamiast tego?

Rzucić palenie już teraz! Sentymentalne pożegnania z papierosem przez kilka ostatnich dni roku nic nie dadzą, a wręcz mogą pogorszyć sprawę – nagle uświadomimy sobie, jak bardzo kochamy nasz nałóg! Jeżeli nie uda Ci się rzucić palenia przed Sylwestrem ani pierwszego stycznia, nie odkładaj tego postanowienia na kolejny rok. Każdy moment jest dobry, by pożegnać papierosa, a Nowy Rok niczego Ci nie ułatwi.

superman

źródło: giphy.com

4. Spełnić swoje marzenia

Rzucić nudną biurową pracę, zacząć malować, śpiewać lub skakać na spadochronie, pojechać do Nowej Zelandii… każdy z nas ma mnóstwo marzeń, których nie udało nam się jeszcze spełnić. Ale przed nami cały rok, podczas którego na pewno nam się uda, prawda? Nieprawda. Niezwykle trudno będzie spełnić wszystkie swoje marzenia w ciągu dwunastu miesięcy!

marzenia

źródło: giphy.com

Co postanowić zamiast tego?

Wybrać jedno marzenie i konsekwentnie dążyć do jego spełnienia! Chcesz zacząć robić coś kreatywnego? Rozejrzyj się po swoim mieście, znajdź szkoły, koła zainteresowań lub chociaż internetowe tutoriale. Marzysz o dalekiej podróży? Ustal, w jakim terminie i jakimi środkami lokomocji będzie Ci najłatwiej się tam dostać, i zacznij oszczędzać. Możesz też postarać się połączyć kilka marzeń w jedno – na przykład, jeżeli kochasz fotografię i marzysz o podróży na Syberię, poszukaj kursów odbywających się za granicą. Zdziwisz się, jak wiele rzeczy, które wydawały się nieosiągalne, okaże się być na wyciągnięcie ręki!

dream on

źródło: giphy.com

Nowy Rok to tak samo dobry moment na postanowienia, jak każdy inny. Wiemy, że to brzmi banalnie, ale jeżeli bardzo czegoś chcecie, możecie to osiągnąć. Po prostu działajcie po kolei i nie zamartwiajcie się tym, co nie wyszło Wam w zeszłym roku. Lepiej zastosujcie pozytywną motywację – zamiast myśleć o tym, co przestaniecie robić w Nowym Roku, lepiej zastanowić się, co możecie zrobić. A jakie Wy macie postanowienia na Nowy Rok?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (300 głosów, średnia: 4,42 z 5)
zapisuję głos...