Moda na szczoteczki elektryczne

Moda z roku na rok się zmienia tak samo jest również ze szczoteczkami do zębów. W ostatnim czasie coraz więcej ludzi przywiązuję dużą uwagę do prawidłowego szczotkowania zębów oraz do prawidłowej higieny jamy ustnej. W tym celu wielu ludzi wymienia swoje szczoteczki manualne na te bardziej nowoczesne mowa tu o szczoteczkach elektrycznych. Zwykłe szczoteczki mają trudności w wyczyszczeniu przestrzeni międzyzębowych oraz trudno dostępnym miejsc w jamie ustnej. Zastosowanie szczoteczki elektrycznej jest wygodne, praktyczne i skuteczne, dzięki niej umyjemy zęby w trudno dostępnych miejscach.

Szczoteczki do zębów to częsty produkt reklamowany w telewizji i polecany przez wielu stomatologów. Szczoteczka elektryczna dokładnie myje zęby, usuwa pokarm między zębami oraz dokładnie czyści płytkę nazębną. Regularne szczotkowanie zębów uchroni nas przed pojawieniem się kamienia nazębnego i próchnicy.

Szczoteczka elektryczna jest lepsza!

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi mi świadomość tego, że o higienę jamy ustnej należy starannie dbać. Szczoteczka elektryczna to produkt, który jest idealny dla osób, które stawiają na nowoczesność i elektronikę. Obecnie wyróżniamy 2 rodzaje szczoteczek elektrycznych: obrotowe oraz obrotowo-pulsacyjne. Produkt ten wygląda praktycznie tak samo jak zwykła szczoteczka. Szczoteczka elektryczna składa się z rączki i wymiennej główki oraz posiada również miejsce na baterie lub na miniaturowy akumulator.

Szczotkowanie zębów szczoteczką elektryczną jest wygodniejsze, praktyczne, dokładniejsze i skuteczne. Szczoteczka ta wykonuje znacznie więcej ruchów czyszczących na minutę. Przez co dokładnie myje zęby, usuwa pokarm między zębami oraz dokładni czyści płytkę nazębną. W wielu specjalistycznych sklepach dentystycznych mamy duży wybór szczoteczek elektrycznych, które posiadają różne funkcje, które wspomagają oraz udoskonalają proces szczotkowania zębów. Szczoteczki te wyróżniają się również różnymi trybami szczotkowania. Niektóre z nich zastosujemy w szczotkowaniu zębów wrażliwych, inne w wybielaniu zębów lub masowaniu dziąseł.

Mycie zębów elektryczną szczoteczką

Szczotkowanie zębów elektryczną szczoteczką jest przyjemne, wygodniejsze, ponieważ część pracy wykonuje za nas urządzenie.  Ten elektroniczny nowoczesny sprzęt do mycia zębów ułatwia prawidłowe dbanie o higienę jamy ustnej oraz koryguje złe nawyki. Dodatkowo również kontroluje czas mycia zębów poprzez wbudowany w urządzenie timer, który pomaga kontrolować czas czyszczenia zębów. Dzięki temu o wiele łatwiej jest zadbać o zęby w taki sposób, jaki zalecają dentyści. 

Prawidłowe mycie zębów powinno trwać nie więcej niż 2 min, ponieważ w tym czasie spokojnie zdążymy umyć każdy obszar jamy ustnej. Szczotkowanie zębów rozpoczynamy od zewnętrznej strony zębów. Następnie przesuwamy szczoteczkę poziomo wzdłuż linii dziąseł. Tak samo szczotkujemy zęby wewnątrz jamy ustnej. Myjąc zęby szczoteczką elektryczną starannie i powoli usuwamy osad, który zgromadził się na zębach. Na końcu myjemy górną część zębów w taki sam sposób jak w przypadku zębów dolnych.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (97 głosów, średnia: 4,41 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Skosa Sandra  6 maja 2019 09:11

    Zgadzam się, że szczoteczki elektryczne są najlepsze. Lepiej i dokładniej doczyszczają zęby, co powoduje mniejsze ryzyko pojawiania się osadu i próchnicy.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany