Medytacja z kamieniami – zacznij od wyboru kamienia

Rytuał medytacji ma za zadanie zrelaksować ciało i umysł, ale nie tylko. Przy odpowiedniej koncentracji i skupieniu, podczas medytacji możemy osiągnąć odmienne stany świadomości. Kamienie służą często jako talizmany, które można wykorzystać w trakcie codziennego rytuału medytacji. Jednak nie jest to takie proste. Należy wybrać idealny kamień dla siebie, a dodatkowo warto dobrze opanować sztukę medytacji. Od czego należy zacząć?

Jak wybrać idealny kamień do medytacji?

Każdy, kto dopiero zaczyna praktykować rytuały medytacji, potrzebuje pewnych rad i wskazówek na początek. Jeśli chcemy wykorzystać kamienie podczas medytacji, należy dobrać odpowiednie dla siebie. Dlaczego stosuje się minerały podczas tego codziennego rytuału? Przede wszystkim należy pamiętać, że pochodzą one z ziemi (źródła życia), dlatego wykazują wiele dobroczynnych właściwości. Pozytywnie wpływają na samopoczucie i stan ducha, wyciszają, dają natchnienie, a nawet niwelują różnego rodzaju lęki. Tylko, który kamień wybrać?

Znaki zodiaku, a idealny kamień do medytacji

Skutecznym sposobem, który pozwala wybrać kamień do medytacji, jest wykorzystanie znaków zodiaku. Każdy znak ma swój indywidualny charakter i przypisaną energię. Jakie minerały będą odpowiednie dla poszczególnych znaków zodiaku? Oto najpopularniejsze przypisane do poszczególnych znaków zodiaku:

 • wodnik — ametyst, hematyt, opal, akwamaryn, fluoryt,
 • ryby — kamień księżycowy, agat, opal, ametyst, fluoryt,
 • baran — jaspis, granat, ametyst, hematyt, karneol,
 • byk — kwarc różowy, malachit, agat, cytryn,
 • bliźnięta — tygrysie oko, kryształ górski, agat, akwamaryn,
 • rak — kamień księżycowy, jadeit, jaspis, awenturyn,
 • lew — kryształ górski, cytryn, tygrysie oko, rubin, granat,
 • panna — lapis lazuli, ametyst, jaspis, sodalit, cytryn,
 • waga — akwamaryn, turmalin, kwarc różowy, jaspis, chryzokola,
 • skorpion — granat, malachit, jaspis, hematyt, ametyst,
 • strzelec — chalcedon, opal, topaz, ametyst, chryzokola,
 • koziorożec — kwarc dymny, kryształ górski, jaspis, turmalin i onyks.

Powyższe wytyczne to jedynie sugestia. Podczas wybierania minerałów do medytacji warto wziąć pod uwagę własną intuicję. Być może, któryś kamień naturalny szczególnie przyciągnie naszą uwagę, lub coś nas skusi, aby właśnie po któryś z minerałów sięgnąć. W takiej sytuacji nie warto się wahać i dobrze jest zaufać swojej intuicji.

Czakry — co mają wspólnego z idealnym kamieniem?

Czakry to kolejna wskazówka, która pozwoli nam na wybór idealnego kamienia. Każdy minerał przypisany jest do określonej czakry. Jeśli chcemy pomóc sobie przy konkretnej dolegliwości, warto wybrać minerał właśnie na podstawie czakry.

 • czakra podstawy — zaburzenia tej czakry ureguluje granat. Skutecznie aktywizuje i dodaje energii do działania.
 • czakra krzyżowa — wzmacnia ją karnelon. Pozytywnie wpływa na skupienie, a dodatkowo wzmacnia pewność siebie i dodaje odwagi. Pozwoli poprawić szeroko pojęte relacje z partnerem.
 • czakra splotu słonecznego — w tym przypadku sprawdzi się cytryn, który zlikwiduje wszelkiego rodzaju bariery psychiczne stawiane przez nasz umysł.
 • czakra serca — odpowiada za natchnienie i wyobraźnie, dodatkowo potrafi skutecznie uspokoić. Jeśli chcemy pozytywnie wpłynąć na tę czakrę, możemy wykorzystać podczas medytacji kwarc różowy.
 • czakra gardła — wzmacnia ją lapis lazuli i pozytywnie wpływa na komunikację oraz kontakty międzyludzkie.
 • czakra trzeciego oka — wzmacnia ją ametyst, ponieważ działa na naszą sferę duchową i pomaga osiągnąć stan najwyższej intuicji.
 • czakra korony — kryształ górski, który pomaga rozwiązać blokady, dzięki czemu łatwiej przychodzi nam przyjmowanie Światła z Najwyższego Źródła.

W jaki sposób należy medytować z minerałami?

Medytacja z kamieniami nie jest prosta, jeśli nie mamy na ten temat zielonego pojęcia. Podczas medytacji możemy siedzieć po turecku i trzymać minerały w złożonych dłoniach. Drugim sposobem jest ułożenie się w pozycji leżącej i umiejscowienie kamieni w okolicy części ciała odpowiedzialnego za konkretną czakrę.

Podczas medytacji powinniśmy przyjąć komfortową i wygodną pozycję, która pozwoli na pełne skupienie. Dodatkowo w trakcie medytacji nie powinno się rozpraszać telefonem komórkowym bądź obecnością innych osób. Osoby, które mają długie doświadczenie w medytacji, wiedzą, że dobrą opcją jest odpalenie świecy zapachowej lub kadzidła.

Podczas medytacji z kamieniami konieczne jest skupienie na dwóch najważniejszych rzeczach, czyli oddechu i minerałach. Warto rytmicznie nabierać i wypuszczać powietrzę, a przy okazji badać delikatną strukturę kamienia. Cały rytuał pozwala poczuć energię minerałów, a nawet połączyć ją ze swoją energią.

Medytacja z kamieniami to piękny zwyczaj, jednak warto pamiętać, aby w miarę często powtarzać to zajęcie. Najlepiej wpłynie na nasze ciało, jeśli będzie wykonywana przynajmniej raz w tygodniu.

Gdzie można kupić kamienie naturalne do medytacji?

Aktualnie zakup minerałów oraz kamieni szlachetnych i półszlachetnych jest przystępny. Są bowiem sklepy internetowe, które specjalizują się w sprzedaży naturalnych kamieni, nie tylko w formie biżuterii, ale również surowych i polerowanych bryłek, obelisków czy kryształowych jajek. Tak szeroki wybór struktur kamieni naturalnych znajdziesz w sklep Artsento. Zastanawiając się na formą kamienia, powinniśmy zaufać intuicji. Zastanowić się, czy bardziej do nas przemawia krystaliczna szczotka ametystu, a może polerowana bryłka.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (13 głosów, średnia: 4,85 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lucia2003  16 czerwca 2022 01:25

  Warto intuicyjnie wybierać kamienie i się nimi otaczać.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany