Materace dwuosobowe – czym kierować się przy wyborze?

Stojąc przed wyborem materaca do spania można odnieść wrażenie, że producenci oferują nieograniczony asortyment. Nie ma kłopotu z wyborem modelu jednoosobowego, jednak w przypadku pary wybór materaca 180×200 sprawia trudność. Problem dotyczy przede wszystkim osób, które w znaczący sposób różnią się od siebie budową ciała i jego wagą. W jaki sposób dopasować produkt do potrzeb obojga i jakie powinny być jego parametry? Podpowiadamy.

 

Materace 180×200 cm najlepsze dla par

Zakup nowego materaca najlepiej potraktować jako inwestycję w swoje zdrowie i sprawność. Dobrze dopasowany z pewnością posłuży nawet przez lata. Materac zawsze dopasowuje się do budowy i wagi ciała, a każdy producent ma swoje własne zalecenia i wskazuje jasno przedziały wagowe.

Oto przykłady:

  • osobom bardzo szczupłym i dzieciom zaleca się materace miękkie,
  • użytkownicy o wadze do 100 kg powinni wybierać materace średnio twarde,
  • pary, w których małżonkowie ważą około 100 kg powinny zdecydować się na materac twardy, a te ze sporą nadwagą na materac bardzo twardy,

Zwykle nie ma kłopotu z wyborem właściwego materaca 180×200, jeśli partnerzy mają podobne gabaryty.

 

Jak dopasować materac dla osób o różnej budowie i wadze ciała?

Producenci tacy jak Godre oferują swoim klientom różnego rodzaju możliwości. Jedną z opcji jest wybór materaca dwustronnego, o dwóch różnych stopniach twardości po każdej z nich. Inne rozwiązanie to dopasowanie dwóch jednoosobowych materacy – dla każdej osoby zoptymalizowanego pod kątem twardości. Niekiedy jedna osoba decyduje się na poświęcenie i śpi na zbyt miękkim lub za twardym materacu 180×200 cm, ale nie jest to do końca zdrowe rozwiązanie. Wiele osób twierdzi jednak, że można się przyzwyczaić.

Producenci tacy jak godre.pl umożliwiają samodzielne projektowanie materaca i wybór poszczególnych jego parametrów. Jest to dogodne rozwiązanie, jeżeli klient wie, czego oczekuje od swojego materaca i zna swoje indywidualne potrzeby. Najlepiej, jeśli para ma możliwość wypróbowania konkretnej twardości materaca w sklepie stacjonarnym, aby nie musieć później zwracać takiego produktu.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (47 głosów, średnia: 4,72 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany