Masaż – idealny sposób na wakacyjny relaks

Wakacje to synonim odpoczynku, rekreacji i relaksu. Czekamy na nie z utęsknieniem i często planujemy je w najdrobniejszych szczegółach. Niezależnie od miejsca naszego urlopu, warto zadbać o elementy, które pozwolą nam w 100% się odprężyć. Z pewnością należą do nich masaże, które niwelują zmęczenie, ból i dodają pozytywnej energii. Fizjoterapeuci z Hotelu Medical SPA Malinowy Dwór podpowiadają jaki zabieg wybrać, by cieszyć się pełnym relaksem podczas wymarzonego urlopu.

Masaż to idealny sposób na pozbycie się fizycznego i psychicznego zmęczenia organizmu. Na co dzień, ze względu na pracę i domowe obowiązki, nie mamy zbyt wielu okazji, by móc z niego skorzystać. Wakacje to czas kiedy ładujemy baterie na cały nadchodzący rok. Dobrze jest więc w nasze plany wakacyjne wpisać odprężający masaż – najlepiej przeprowadzony w profesjonalnym gabinecie zabiegowym – tak by był nie tylko przyjemny, ale też pozytywnie wpływał na nasze zdrowie.

Do najpopularniejszych masaży zaliczamy: masaż klasyczny, antycellulitowy czy relaksacyjny. Mniej popularne, ale równie odprężające są masaże shiatsu, masaż chiński oraz masaż dźwiękiem mis. To od potrzeb naszego organizmu zależy który masaż wybierzemy. Najważniejsze, by poprawił nasze samopoczucie, a w przypadku wszelkich dolegliwości, skutecznie je zniwelował.

Masaż Shiatsu

Pozwala przywrócić równowagę energetyczną organizmu, uspokaja nerwy, dodaje witalności i wzmacnia nasze ciało. Polega na ucisku wybranych partii ciała. Zabieg ten opisywany jest często jako tzw. „przyjemny ból”.

Masaż chiński

Polega na uciskaniu receptorów nerwowych i pobudzaniu kanałów energetycznych. To intensywny zabieg, który rozbudza organizm, pomaga w leczeniu schorzeń narządów wewnętrznych i narządów ruchu. To typowo leczniczy zabieg, który działa regulacyjnie i skłania organizm do reaktywacji sił witalnych.

Masaż dźwiękiem mis

Masaż polega na uderzaniu lub pocieraniu mis, ułożonych na ciele masowanej osoby. Specyficzny dźwięk powoduje wprawienie w wibracje wszystkich tkanek i narządów, powodując zniwelowanie stresu, bólu i wprowadzenie ciała w błogostan.

Masaż limfatyczny

Leczniczy zabieg, który pomaga usunąć zbędne produkty przemiany materii i oczyścić organizm. Idealny przy zaburzeniach gospodarki wodnej i hormonalnej, a także obrzękach limfatycznych.

Masaż antycellulitowy

Pomaga zwalczyć tzw. „pomarańczową skórkę”, czyli cellulit, a także pseudo cellulit, objawiający się zwiotczeniem skóry. Zabieg pobudza skórę, uwalniając ją z toksyn, dzięki czemu staje się ona bardziej napięta i jędrna. Masaż, walczący z cellulitem powinien być jednak uzupełnieniem optymalnej diety i aktywności fizycznej.

Masaż klasyczny

Masaż pozwala dotlenić i ukrwić skórę. Polega na masowaniu kręgosłupa, mięśni pleców i karku, a także rąk i nóg. Wykorzystuje się tutaj kilka technik masowania jednocześnie, m.in. głaskanie, rozcieranie, ugniatanie i oklepywanie. Osoba masowana wycisza się, relaksuje i odpręża.

Masaż relaksacyjny

Najprzyjemniejszy z zabiegów oferowanych w gabinetach masażu. Pozwala wyeliminować napięcie psychiczne i fizyczne. Uspokaja oddech, optymalizuje rytm serca, niweluje napięcie mięśniowe. Często wspomagany jest aromaterapią i muzyką relaksacyjną.

Wakacje to idealny czas na pełną regenerację naszego organizmu. W zależności od potrzeb i oczekiwań możemy zdecydować się na jeden lub kilka z wymienionych masaży. Najważniejsze, by służyły one zarówno relaksowi, jak i zdrowiu.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (233 głosów, średnia: 4,55 z 5)
zapisuję głos...