Korekta nosa bez operacji? To możliwe!

Nos to, zaraz po ustach, część twarzy, do której mamy zwykle najwięcej zastrzeżeń. Że lekko garbaty, wklęsły, niesymetryczny. Ogólnie – niedodający urody. A wystarczy ampułka kwasu hialuronowego i wprawne ręce dermatologa estetycznego, żeby to zmienić.

Korekta nosa gl

Powszechnie uważa się, że kształt nosa można poprawić tylko chirurgicznie. Takie zabiegi są jednak bolesne, wymagają wielomiesięcznej rekonwalescencji i bywają kosztowne. A efekty nie zawsze zadowalają pacjentów. Z tych właśnie względów na operację plastyczną decydują się z reguły osoby z naprawdę poważnymi defektami. Osoby, którym przeszkadza garbek czy wklęsłość po prostu uczą się z tym żyć. Jak się okazuje, zupełnie niepotrzebnie. Niedoskonałości nosa można skorygować błyskawicznie, bo w kwadrans, za pomocą kwasu hialuronowego. Oczywiście niezbędna jest także ręka doświadczonego dermatologa estetycznego. Jakie mankamenty nosa można poprawić kwasem hialuronowym? – Wypełnić wklęsłości, optycznie zwęzić zbyt szeroki nos, a także wyprostować grzbiet: pozbyć się garbka lub wyprostować nos po złamaniu, możliwe jest też wymodelowanie zadartego noska i takiego, którego czubek opada w dół – wylicza dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm, która specjalizuje się w niechirurgicznej korekcji nosa.

Zabieg polega na wstrzyknięciu, po wcześniejszym miejscowym znieczuleniu, wypełniacza w postaci żelu. Lekarz szczegółowo omawia z pacjentem, jaka zmiana będzie najbardziej harmonijna i da naturalny efekt.Następnie preparat podaje się w odpowiednie miejsca i co bardzo ważne, po iniekcji odpowiednio formuje w tkankach – podkreśla dermatolog estetyczna. Korekta nosa kwasem hialuronowym trwa około 20 minut i nie wymaga rekonwalescencji. Zaraz po zabiegu można spotkać się ze znajomymi, by z dumą zaprezentować nowy kształt nosa.

Nos przed

Nos po

Efekt zabiegu utrzymuje się około 12-18 miesięcy. Ponieważ preparat wchłania się stopniowo, nie ma obaw przed nagłym pogorszeniem wyglądu nosa. Średnio po roku należy zgłosić się na konsultację, by lekarz zaplanował termin uzupełnienia preparatu. Zabieg jest bezpieczny i nie powoduje alergiiKwas hialuronowy naturalnie występuje w naszej skórze, a wypełniacze przechodzą badane kliniczne – wyjaśnia dermatolog estetyczna i dodaje, że właśnie dlatego to jeden z najpopularniejszych zabiegów.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (168 głosów, średnia: 4,10 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. nataa4  15 marca 2013 17:17

  ciekawe ile coś takiego kosztuje?

  Odpowiedz
  • Ewa  15 marca 2013 20:55

   tak, ciekawe… choć mój nos też nie jest idealny nie dowarzyłabym się na coś takiego..!

   Odpowiedz
 2. pathyelisia  12 lipca 2013 13:59

  wow, nieźle!

  Odpowiedz
 3. karolinav  20 sierpnia 2013 15:07

  juz bym wolała miec krzywy nos niz dac sie pociąc

  Odpowiedz
 4. efffciaa  14 marca 2016 12:56

  Niby tak , ale to , że nos będzie bardziej prosty nie znaczy , że będzie mniejszy ! Wręcz przeciwnie , a większości osób , które by chciały poprawić nie tylko kształt ale i zmniejszyć np nos .

  Odpowiedz
 5. Agata  14 kwietnia 2017 22:04

  Muszę się chyba zagłębić w ten temat. Właśnie, ciekawe ile to kosztuje.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany