Klasyka ponad wszystko – ranking ulubionych zapachów

Podobno pierwszym zapachem, na jaki zwrócił uwagę człowiek, był… dym! Stąd łacińskie per fumum, które oznacza „przez dym”. Dzisiaj używamy raczej innych aromatów. Odpowiednio dobrane perfumy są równie ważne jak strój – zadają szyku i pomagają w budowie wizerunku. Perfumy Calvin Klein, Chanel czy Gucci nigdy nie wychodzą z mody. Dlaczego? Bo kochamy klasykę i to w każdym wydaniu.

ranking ulubionych zapachów

Klasyka w wydaniu damskim

Dla kobiety zapach jest czasem ważniejszy niż ubiór czy bielizna – to on buduje cały charakter stylizacji i często zwraca większą uwagę niż kreacja, którą mamy na sobie. Nawet zwyczajnie ubrana dziewczyna, jeśli otuli się pasującym do niej zapachem, olśniewa i skupia na sobie spojrzenia. Kiedy dobrze pachniemy, czujemy się bardziej atrakcyjne, co dodaje nam animuszu i charyzmy. Dla wielu z nas kolekcjonowanie zapachów jest uzależniające, zwykle jednak mamy ten swój jeden ulubiony. Jak wynika ze statystyk, najczęściej sięgamy po klasykę, do której zaliczyć można chociażby perfumy Calvin Klein czy Chanel. Każda z nas z pewnością zna zapach Euphorii czy sztandarowego CK. Lubimy sięgać po znane marki i sprawdzone brandy. Klasyki wśród perfum są bowiem jak mała czarna – pasują każdej kobiecie, niezależnie od urody, wieku czy rozmiaru!

Symfonia zapachów – nuty głowy, serca i głębi

Perfumy to złożone z wielu aromatów nowo pozyskane bukiety zapachowe. Ich charakter determinuje nasz wizerunek. Niełatwo jest znaleźć swój zapach idealny, jednak warto go poszukać. Staje się on wówczas immanentną częścią człowieka. Dobrze dobrane perfumy są dla nas właściwie niewyczuwalne, za to doskonale odczuwają je ludzie w naszym otoczeniu.

Każda fiolka składa się z trzech podstawowych nut zapachowych: nuty głowy, serca i głębi. Pierwsza z nich to właśnie ta, którą odczuwamy na początku. Utrzymuje się stosunkowo krótko, bo właściwie od kilkunastu minut do godziny. Druga nuta, nuta serca odczuwalna jest do dwóch godzin i to ona odpowiada za charakter połączenia wszystkich aromatów. Ostatnia z kolei to nuta głębi, traktowana jako bazowa i chociaż nie jest odczuwana od początku, od niej zaczyna się komponowanie całego bukietu i to ona utrzymuje się najdłużej, bo aż do kilku dni.

Męska rzecz

Dla mężczyzn zapach to przede wszystkim dominacja. Mocne, korzenne zapachy, nuty tytoniowe czy nawet te nawiązujące do znanych trunków dodają mężczyźnie estymy i sprawiają, że rośnie on nie tylko w swoich oczach. Wbrew powszechnej opinii, panowie również lubią dobrze pachnieć i wśród ich wyborów bardzo często znajdują się perfumy Calvina Kleina. To bardzo uniwersalne, a jednocześnie oryginalne zapachy. Orzeźwiające Eternity czy duszna Euphoria pasują do każdego prawdziwego faceta. Bardzo popularnym zapachem jest też Truth z kolekcji CK. To zapach lekki i świeży, w sam raz na lato czy cieplejsze dni. Orzeźwia i sprawia, że nawet w gorące dni koszula nie lepi się do ciała. Hołdowanie klasykom odbywa się zatem ponad podziałem na płeć – sięgajmy więc po nią bez skrępowania!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (129 głosów, średnia: 4,33 z 5)
zapisuję głos...