Japonka Ayumi Omori fotografuje swoje śpiące dzieci. Nie są to jednak zwyczajne fotografie!

Ta sztuka naprawdę zachwyca. Japońska fotografka tworzy obrazy, na których pojawiają się jej śpiące bliźniaki i odpowiednio zaaranżowane tło. Tym samym maluchy „biegły” już po olimpijskie medale, albo były słodkimi wiewiórkami. Zachęcamy do obejrzenia wyjątkowej galerii artystki.

Wydawać by się mogło, że fotografia mało kogo może jeszcze zaskoczyć. A jednak! Naprawdę pomysłowe i niezwykle wzruszające zdjęcia tworzy Japonka Ayumi Omori. Na czym polega jej sztuka? Fotografuje swoje dwie pociechy w czasie snu aranżując wokół nich niesamowite tła. W efekcie możemy podziwiać prawdziwe dzieła sztuki, które zawojowały Instagram. Z resztą same zobaczcie!

Simone Viani Unsplash.com

Japonka Ayumi Omori fotografuje swoje śpiące dzieci. Nie są to jednak zwyczajne fotografie!

Jako wyjątkowi modele na zdjęciach pojawiają się Ichika i Taichi – dwójka czterolatków, a prywatnie ukochane rodzeństwo i dzieci Ayumi Omori. Co więcej, maluchy mają najlżejszą pracę na świecie – wykonują ja bowiem w czasie snu. Dokładnie to nie muszą nic robić, wystarczy, że zasną. I jak to w czasie sennych marzeń, układają się w rozmaitych pozycjach, dostarczając tym samym inspiracji swojej mamie. Od ich ułożenia zależy właśnie m.in. jakie zostanie do nich dopasowane tło. A realizowanych pomysłów była już cała masa. Maluchy stworzyły niesamowity zegar, były matrioszkami, „biegły” spóźnione na autobus, zamieniły się w rekina, a nawet w słodkie króliczki umieszczone między planetami. Jak widać na fotografiach Ayumi Omori musi wykazywać się niezwykłą kreatywnością. Nie ma z tym jednak największego problemu, bo jej zdjęcia są naprawdę niepowtarzalne i zachwycają.

Kilka słów o tej twórczej rodzinie

Bliźniaki Ichika i Taichi „na poważnie” modelami swojej mamy zostali gdy mieli po 2 latka, czyli dokładnie 2 lata temu. Ich zdjęcia zaczęły trafiać na Instagrama i od tamtej pory zachwyconych takim rodzajem twórczości jest już dokładnie 19, 7 tysiąca osób. Sama artystka – ich mama nigdy nie może być pewna co wyczaruje na swoim zdjęciu. Maluchy bowiem układają się do snu spontanicznie i w ten sam sposób czasem po kilka razy w ciągu godziny zmieniają pozycję. To utrudnia dobór odpowiedniego tła i dopasowanie go w taki sposób, by tworzył spójną całość. Dlatego nad stworzeniem dzieła artystka pracuje niekiedy nawet długie godziny. Jak widać jednak to bardzo się opłaca!

 

Zobacz zdjęcia japońskiej artystki:

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (149 głosów, średnia: 4,36 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  16 listopada 2018 10:29

  Cudowne i pomysłowe!

  Odpowiedz
 2. macierzanka  16 listopada 2018 17:42

  Oryginalne te zdjęcia.

  Odpowiedz
 3. slodka0018  17 listopada 2018 15:01

  Jakie słodkie dzieciaczki ciekawe jak je ustawiał podczas snu czy poprostu udawali do zdjęć że spią , w każdym razie fajne i ciekawe pomysly takie zdjęcia . Napewno duzo wymaga czasu aby ułożyć to wszystko ale efekty super 😉 . ; . . .

  Odpowiedz
 4. Angelika  18 listopada 2018 17:17

  Super zdjęcia

  Odpowiedz
 5. luna341  19 listopada 2018 16:03

  Bardzo orginalne

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany