Jakie lampy są trendy w 2019 r.?

Każdy lubi przebywać w miejscach, w których czuje się swobodnie. Stwórz taką przestrzeń za sprawą doboru właściwych elementów oświetlenia! Bez względu na to, jakie pomieszczenie wyposażasz, zwróć szczególną uwagę na dobór lamp, które mogą zmienić je nie do poznania. Pomoże Ci w tym prognoza trendów na 2019 r., za sprawą której z łatwością wybierzesz dla siebie właściwy element oświetlenia.

oświetlone żyrandole

fot. EyeEm, Freepik

 

 

Przyroda przede wszystkim

Obserwując zmiany klimatyczne i problemy świata ze składowaniem śmieci, możesz chcieć pozostać w zgodzie z naturą, a wtedy z pewnością najlepszym wyborem będą wiszące lampy drewniane. Są wykonane z ekologicznego materiału, który nie tylko ulega szybszemu rozkładowi niż przedmioty z tworzywa, ale też jest długotrwały, więc posłuży Ci przez lata. Poza tym jest to nawiązujący do przyrody dodatek, który doda „ciepła” Twojemu pomieszczeniu i będzie na wszystkich działał kojąco. Nie zapominaj też o wyborze żarówek energooszczędnych i/lub LED.

Postaw na kolory

Myśląc o wyposażeniu wnętrza w elementy oświetlenia szczególną uwagę zwróć na kolory ścian. W 2019 r. będą modne tak zwane bloki kolorystyczne („blocks of colours”). Zamiast pomalowania pomieszczenia farbą o jednej barwie, poszczególne ściany zostaną pomalowane na pasujące do siebie, ale nadal różne kolory. Z tego względu projektanci zachęcają też do wyboru wielobarwnych lamp.

Sięgnij po małe dzieła sztuki

W 2019 r. nie będziemy myśleć wyłącznie o użytkowym charakterze elementów oświetlenia, a jeszcze bardziej będziemy zwracać uwagę na ich estetyczny wygląd. Z tego względu trend watcherzy sugerują zakup dużych lamp lub/i o oryginalnych kształtach, które przyciągną wzrok każdego, kto wejdzie do pomieszczenia. Przykładem może być drewniana, futurystyczna lampa wisząca marki Sigma.

Planujesz niebawem urządzać mieszkanie lub wymarzone biuro? Pamiętaj, aby przy wyborze lamp pozostać w zgodzie z przyrodą, a jednocześnie ożywić wnętrze kolorami i zadziwić gości niestandardowym designem.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (60 głosów, średnia: 4,37 z 5)
zapisuję głos...