Jak stosować naturalne farby do włosów?

Naturalne farby do włosów nie są kosmetykami powszechnie znanymi i stosowanymi w Polsce. Ważny nie jest jedynie ich ekologiczny charakter, ale również bezinwazyjność w strukturę włosa i skórę głowy. Są całkowicie bezpieczne, nawet dla alergików. Faktycznie, dużo tych mocnych stron, ale jak stosować naturalne farby do włosów? Aby dowiedzieć się wszystkiego o tym procesie, zachęcamy do lektury poniższego artykułu.

Dobór kolorów naturalnych farb

Dobór kolorów naturalnych farb przypomina dopasowywanie ich odpowiedników z drogerii. Producenci dokładnie opisują wygląd otrzymywanych odcieni. Jest jednak jeden haczyk. Naturalna farba do włosów nie będzie wyglądała tak samo na różnych włosach. Odcienie delikatnie różnią się od siebie w zależności od tego, jaki kolor włosy mają przed farbowaniem oraz od tego, jaka jest ich struktura. Grube i mocne włosy będą pokrywane delikatniejszą barwą niż te rzadkie i cienkie, gdyż część koloru będzie absorbowana w głąb struktury. Na stronie Triny, drogerii internetowej z naturalnymi kosmetykami https://triny.pl/240-naturalne-farby, każda naturalna farba do włosów jest dokładnie opisana pod względem jej składu i sposobu zastosowania. Zawiera również wszelkie informacje od producenta. Zwłaszcza przy stosowaniu pierwszej koloryzacji, dokładnie zapoznaj się z wszelkimi dostępnymi informacjami o produkcie, który zamierzasz zastosować.

 

Mieszanie farb naturalnych

W przypadku naturalnych farb do włosów istnieje możliwość mieszania ich ze sobą. Jest to związane z tym, że nie są produkowane w setkach różnych odcieni, a więc wymarzony kolor należy uzyskać, miksując przynajmniej dwa odcienie. Również nie wszystkie ziołowe kosmetyki będą w stanie pokryć wszystkie siwe włosy. Aby pokrycie było pełniejsze, należy zmieszać dwa rodzaje produktów. Producent dokładnie opisuje jakie kolory można łączyć i w jaki sposób. Bez dobrej wiedzy o składnikach, nie polecamy eksperymentować samodzielnie. Polecamy zwrócić się do eksperta lub napisać do marki z zapytaniem o nieopisane połączenie.

 

Nakładanie farb naturalnych

Nakładanie farb naturalnych nie różni się diametralnie od znanego ci sposobu uzyskiwania koloru za pomocą produktów z drogerii. W zależności od sposobu produkcji farby należy połączyć odpowiednio jego składniki koloryzujące. Włosy dzielimy na pasma i farbujemy każde z osobna, zaczynając od nasady, kierując się w stronę końcówek. Tak zabarwione włosy należy przykryć czepkiem i utrzymać na głowie około 30-40 minut. Po tym czasie sprawdź, czy kolor jest satysfakcjonujący. Jeśli nie, możesz poczekać następne kilkanaście minut. Jeśli kolor jest odpowiedni, zmyj pozostałości kosmetyku. W przypadku wystąpienia niepokojących reakcji należy niezwłocznie spłukać miksturę.

Opisywane elementy procesu nakładania naturalnej farby są sformułowane ogólnie i służą raczej jako wyznacznik niż gotowa instrukcja do stosowania przy każdym rodzaju kosmetyków. Pamiętaj, że producent ma obowiązek opisania odpowiednich sposobów stosowania jego produktu na opakowaniu. Dopiero taka podpowiedź powinna być traktowana jako potwierdzona informacja, ponieważ sposób mieszania składników oraz czas farbowania jest zróżnicowany w zależności od składu kosmetyku i danego producenta.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (74 głosów, średnia: 4,86 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Panna Allure  13 kwietnia 2019 23:25

    Nie miałam nawet pojęcia o istnieniu takich farb! Szok!

    Odpowiedz
  2. Hana  22 kwietnia 2019 11:00

    Całkiem ciekawe pomysły. Ja do tej pory stosowałam tylko hennę.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany