Jak pomóc zmęczonym nogom?

Ciężkie, zmęczone i opuchnięte nogi to bardzo powszechny problem. Według szacunków ekspertów może się z nim zmagać nawet, co druga kobieta w Polsce. Uczucie to potęguje upał i długie podróże, dlatego jeszcze przed rozpoczęciem sezonu urlopowego warto zadbać o stan swoich nóg.

Piekne nogi

 

Przestrzegaj diety i unikaj bezruchu

Problem opuchniętych nóg jest uciążliwy i nieprzyjemny, a powodów takiego stanu może być bardzo wiele. Począwszy od wysokiej temperatury, złej diety (należy unikać alkoholu oraz produktów bogatych w sól, która przyczynia się do zatrzymania wody w organizmie, a przede wszystkim pić dużo wody mineralnej) aż po nadmiar i niedomiar ruchu. O zgrozo, długotrwały bezruch, tak często pojawiający się podczas wakacyjnych podróży samolotem czy samochodem może mieć także wpływ na powstanie żylaków.

 

Naprzemienny prysznic i sen z nogami w górze

Nieprzestrzeganie powyższych zaleceń skutkuje poważnymi zaburzeniami w pracy układu limfatycznego i krwionośnego. Dlatego też w czasie nieuchronnie zbliżających się upałów, chcąc uniknąć problemów z nogami, warto stosować naprzemienny prysznic, ciepłą i chłodną wodą, która to schłodzi i ukoi zmęczone nogi, a wieczorem kłaść się spać z uniesionymi nogami, opartymi o ścianę lub oparcie łóżka, dzięki czemu usprawnimy przepływ krwi. Jeśli jednak i to nie pomaga można wybrać się do gabinetu medycyny estetycznej, gdzie specjaliści pomogą w dobraniu serii zabiegów, które z pewnością przyniosą ukojenie dla naszych zmęczonych kończyn.

 

Drenaż limfatyczny

 – Zabiegiem najczęściej polecanym przez lekarzy w przypadku obrzęków nóg i rąk, mających związek z problemami zastoju krwi i limfy w przestrzeniach międzykomórkowych jest drenaż limfatyczny – wyjaśnia Katarzyna Łukasik-Fąferko, właścicielka klinki medycyny estetycznej Body Care Clinic w Katowicach i wyjaśnia, że taki zabieg ma na celu nie tylko uśmierzenie bólu nóg, lecz także przepchnięcie limfy, toksyn i produktów przemiany materii i w naturalny sposób wydalenie ich z organizmu (stąd też często odczuwana po drenażu wzmożona moczopędność).

 

Nie tylko na ból

Jak wygląda taki zabieg? – Podczas zabiegu urządzeniem CoaxMed wykorzystywane są specjalne zaprojektowanie przyssawki (oddzielne do twarzy i do ciała), pobudzające krążenie i odpowiednio odprowadzające limfę oraz przyspieszające metabolizm. Dzięki temu możemy osiągnąć dużo większe i trwalsze efekty niż w przypadku masażów manualnych, czy zabiegów uciskowych – tłumaczy Łukasik-Fąferko. To jednak nie koniec zalet takiego zabiegu. Drenaż limfatyczny może być także świetnym zabiegiem początkującym kurację odchudzającą, wspomagającym walkę z cellulitem na nogach. Zabieg drenażu limfatycznego trwa około 30 minut, a mimo, tego, że efekty jego działania zobaczymy już po pierwszej wizycie w gabinecie, warto dla uzyskania długotrwałego efektu przejść całą serię zabiegów. Cena jednego zabiegu to120 zł.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (69 głosów, średnia: 4,77 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. pathyelisia  12 lipca 2013 00:34

  przydatny temat, przydałoby się jednak więcej domowych sposobów 🙂

  Odpowiedz
 2. dudqa  16 lipca 2013 11:01

  ciekawe sposoby, najwazniejsze to duzo ruchu

  Odpowiedz
 3. Paulina  17 sierpnia 2015 14:05

  Po zabiegu drenażu czuję się zdecydowanie lepiej, ale jakaś maść ewidentnie się przydaje.. Pozdrawiam 😉

  Odpowiedz
 4. efffciaa  4 maja 2016 13:34

  Ja nie mam na szczęście najmniejszych problemów z nogami , może właśnie dlatego , że o nie dbam i generalnie przez cały rok nie dopuszczam do zastoju i bezruchu ?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.