Hydromasaż w domowym zaciszu

Chwila relaksu i odcięcie się od świata zewnętrznego to marzenie, które dotyczy niemal każdego człowieka. Z drugiej strony kąpiel w jacuzzi i popijanie kolorowych drinków w doborowym towarzystwie również brzmi jak świetny plan na wolny weekend. Jak wybrać jacuzzi w taki sposób, żeby wykorzystać je w pełni, a przy tym nie przepłacić za niepotrzebne opcje?

Mnogość kształtów i rozmiarów

W zależności od tego jaka wolna przestrzeń jest do wykorzystania dla jacuzzi istnieje kilka najbardziej rozpowszechnionych rodzajów. Są to:

– Wanna narożna – tego typu jacuzzi najczęściej montowane jest w łazience jako jedyna wanna lub dodatek do innej lub prysznica. W zależności od potrzeb można wybrać urządzenia o równych bokach, jak i takie, w których jeden z boków jest dłuższy. W tym przypadku zwykle są dodatkowo zastosowane baterie do nalewania wody oraz słuchawka prysznicowa.
– Jacuzzi wolnostojące – w tym przypadku do wyboru są zwykle wanny i kształcie koła, prostokąta lub kwadratu. Wejścia umieszczone są ze wszystkich stron lub stosuje się drabinkę, która ma wspomagać wchodzenie i wychodzenie oraz zabezpieczać przed poślizgnięciem. Do wolnostojących można również zaliczyć dmuchane jacuzzi. Mają one z reguły takie same kształty, a największą różnicą jest materiał z którego są wykonane oraz możliwość rozkładania ich jedynie w sezonie letnim. Oczywiście jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dmuchany basen z hydromasażem rozstawić zimą wewnątrz domu.
Jacuzzi całoroczne do zabudowy – ten rodzaj zmusza nabywcę do rozplanowania instalacji. Nie wystarczy jedynie wkopać w ziemię akrylowej wanny! Do urządzenia należy przecież doprowadzić prąd i wodę. Wszystkie media muszą być połączone w sposób szczelny i bezpieczny (zwłaszcza prąd).

Efekty dodatkowe

Zadaniem jacuzzi jest przede wszystkim hydromasaż. Różne modele mogą się jednak różnić od siebie pod względem stopnia zaawansowania oferowanych opcji. Najprostsze urządzenia oferują stałe tempo i rytm masażu, a bardziej skomplikowane wyposażone są w programator, który pozwala na uzyskiwanie różnych odczuć. Niektóre schematy masowania wykorzystywane są na przykład przez fizjoterapeutów.

Kolejnym elementem dodatkowym, który może mieć wpływ na uzyskiwane odczucia są różne wizualizacje świetlne. Od prostych diod, które delikatne rozświetlają okolice, po bardziej wymyślne i sterowane wzory. Niektóre osoby nie potrzebują dodatkowych efektów świetlnych, a nawet wolą delikatne światło z zapalonych świec, inni ludzie z kolei bardzo chętnie odpoczywają przy kolorowych pokazach zapewnionych przez kolorowe diody.

Zakup jacuzzi to wbrew temu, co może się wydawać nie jest proste zadanie. Wybór odpowiedniego modelu urządzenia pozwala zaoszczędzić nieco pieniędzy i wykorzystać je na innym etapie tworzenia swojego kawałka raju, w którym oddawać się będzie można relaksowi. Inny sposób to na przykład zrezygnowanie z nadmiernej powierzchni wanny na rzecz sprzętu, który wyposażony jest w więcej rodzajów programów masujących.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (30 głosów, średnia: 4,80 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany