Czy warto inwestować w wypożyczenie samochodu?

Polacy doceniają komfort związany z posiadaniem własnego auta, o czym świadczy fakt, że w co drugim gospodarstwie domowym znajduje się przynajmniej jeden samochód. Możliwość szybkiego przemieszczania się i niezależność to niewątpliwe istotne zalety takiego rozwiązania. Niestety, rosnące koszty utrzymania pojazdu związane z wydatkami poniesionymi m.in. na ubezpieczenie czy benzynę sprawiają, że znaczna część osób zaczyna szukać alternatyw. Do jednej z nich zalicza się korzystanie z usługi wynajmu aut. Kiedy warto się na nią zdecydować i jakie formalności się z nią wiążą?
 

Wypożyczalnia aut – jazda samochodem bez obciążeń

Rozwiązanie, jakim jest wypożyczenie czterech kółek pozwala na korzystanie z zalet dysponowania samochodem bez konieczności przejmowania się polisą czy pilnowaniem terminu badań technicznych. Płacimy jedynie za okres korzystania z pojazdu, przy czym zazwyczaj im droższy model auta zdecydujemy się wybrać, tym nieco więcej zapłacimy za jego wypożyczenie. Niemniej konkurencja w tej branży jest duża, że warunki cenowe stają się coraz przystępniejsze – także dla przeciętnego mieszkańca polskiego miasta. Niewątpliwym plusem usług wypożyczalni samochodów będzie również fakt, że otrzymujemy do dyspozycji całkowicie sprawny technicznie i najwyżej kilkuletni model objęty pełnym ubezpieczeniem.

Co oferuje profesjonalna wypożyczalnia samochodów?

Oferta, z jaką wychodzi obecnie większość wypożyczalni może też być bardzo atrakcyjną opcją dla obcokrajowców, którzy przyjeżdżają do Polski na krótką, kilkudniową delegację, gdy wiąże się ona z intensywnymi podróżami po kraju. NIektóre dzisiejsze wypożyczalnie idą krok dalej – już nie tylko oferują sam wynajem aut, lecz także zapewniają podstawienie samochodu w miejsce wskazane przez klienta oraz odbiór z lokalizacji, w której klient go pozostawi.

 

 

Profesjonalnie działająca wypożyczalnia umożliwia także (zwykle za niewielką dodatkową opłatą) zaopatrzenie samochodu w dodatkowy ekwipunek, którego potrzebujemy – na przykład fotelik dla dziecka czy nawigacja. Obecnie do standardu lepszych aut weszły już elementy takie, jak radio czy elektrycznie sterowane szyby lub klimatyzacja.

 

O czym pamiętać przed wypożyczeniem samochodu?

 

Ważne, aby dokładnie poznać zasady, na jakich będzie nam udostępnione wybrane auto. Obecnie, pewnym standardem jest już zwyczaj, że otrzymujemy samochód z pełnym bakiem. Co istotne – w takim samym stanie należy samochód zwrócić. Do innych ważnych spraw można zaliczyć również dokładne ustalenie, kto będzie kierowcą. Jeżeli planujemy, by były to dwie lub więcej osób – koniecznie dajmy znać firmie, która będzie wypożyczać nam samochód. Na wszelki wypadek, dobrze też upewnić się, że pojazd ma ważną polisę ubezpieczeniową.

Dobrym pomysłem będzie też dopasowanie modelu wypożyczanego auta do specyfiki jazdy. Jak wie każdy kierowca, samochody do dłuższych tras niekoniecznie będą dobrym rozwiązaniem do jazdy po zatłoczonych ulicach miasta.

Jedną z krajowych firm, które działają w tej branży, i zyskują sobie coraz większe zaufanie klientów jest wypożyczalnia DDPartner, działająca także w Krakowie. Przedsiębiorstwo jest obecne w kilku większych miastach Polski, i cieszy się rosnącą popularnością wśród klientów, poszukujących auta do wynajęcia.

W ofercie DDPartner znajduje się rozbudowana flota samochodów. Każdy, niezależnie od tego, jakie są jego specyficzne potrzeby – będzie mógł znaleźć tutaj coś dla siebie. Wśród dostępnych modeli występuje zarówno niewielki Fiat 500, jak i Volkswagen Up, przez szereg aut klasy B, C, czy C+ (np. Opel Astra, Renault Megane). Możemy wybierać zarówno spośród wersji sedan jak i kombi. Najbardziej pojemnym z oferowanych modeli jest Renault Trafic – może zabrać aż 9 osób.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (38 głosów, średnia: 4,50 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany