Bookshelf Wealth we wnętrzach – czyli „pokaż mi swoje książki a powiem Ci kim jesteś”. Wyjątkowy trend podbija TikToka

Internauci zakochali się w tym wyjątkowym trendzie wnętrzarskim i okrzyknęli go hitem w dekoracji domu na 2024. Bookshelf Wealth trend obecnie pobija TikTok, a jego koncepcja zasługuje na uznanie. Cieszy bowiem fakt, że tradycyjne czytanie nadal jest modne! To idealna propozycja dla fanów książek, ale także ciekawa inspiracja dla innych, którzy pragną odmienić wygląd pomieszczenia…oczywiście w dobrym stylu. Na czym dokładnie polega trend Bookshelf Wealth we wnętrzach? Pora się o tym przekonać!

Spis treści:

Skąd się wziął trend Bookshelf Wealth?

Określenie „na bogato” nabiera w roku 2024 zupełnie innego znaczenia. Nie chodzi tutaj o pieniądze i luksusy, ale o …książki! To właśnie ich „bogactwo na półce” będzie w tym roku pożądanym trendem. Fenomen całego zjawiska tłumaczy TikTokerka Kailee Blalock. W swoim nagraniu przekonuje ona, że ludzie często lubią otaczać się przedmiotami, które „karmią ich duszę”. Książki wpisują się w tą ideę idealnie. W końcu z każdą z nich wiąże się jakaś historia. Warunek powodzenia trendu bookshelf wealth we wnętrzach jest jednak jeden – na naszej biblioteczce powinny być obecne tytuły, które są dla nas ważne, znaczące i przede wszystkim często używane. Mogą to być też wartościowe książki, które dopiero zamierzamy przeczytać. Nie chodzi tu o kolekcjonowanie książek dążąc do zapełnienia półek regału tylko o ich świadome wybieranie. TikTokerka mówi, że wnętrza, w których pojawiają się książki zyskują na przytulności. Co do tego nie musi chyba nikogo przekonywać.

regał z książkami we wnętrzu

Fot. stockgiu, Freepik

Czym jest trend BookShelf Wealth we wnętrzach?

Bookshelf Wealth we wnętrzach to trend, który zyskał swoją polską nazwę „książkowe bogactwo na półce”. Wiele osób marzy o pokaźnych rozmiarów biblioteczce, która stanowi centralny punkt w salonie i jest kojarzone z prestiżem. Taki element wystroju dodaje wnętrzu klimatu i tradycyjnego stylu. W czasach kiedy wielu ludzi sięga po audiobooki lub zwyczajnie unika czytania książek taki trend jest na wagę złota. Przepastne regały w tle pojawiają się nie tylko w mediach społecznościowych gwiazd czy influencerów. Równie często goszczą w tle rozmówców np. telewizji śniadaniowych czy innych programów kiedy to łączą się oni ze studiem za pomocą popularnych komunikatorów. Co więcej podspołeczność w aplikacji TikTok o nazwie BookTok także nabiera w siłę. Użytkownicy dzielą się na platformie recenzjami książek i tworzą na ten temat filmy. Bookshelf Wealth trend jest zatem odpowiedzią na rosnącą popularność czytelnictwa, a to się chwali.

książki w sypialni na łóżku

Fot. Freepik

„Książkowe bogactwo” – czyli w praktyce oznacza?

Cała sztuka umiejętnego eksponowania książek wbrew pozorom wcale nie polega tutaj na załadowaniu regału masą tytułów. Tym bardziej takich, z którymi nie łączy nas żaden emocjonalny stosunek. „Książkowe bogactwo na półce” ma zawierać te pozycje, które są dla nas naprawdę wyjątkowe i z którymi z pewien sposób się utożsamiamy. Mogą to być więc prawdziwe perełki upolowane w antykwariacie, książki o wartości sentymentalnej np. podarowane nam przez bliską osobę lub na wyjątkową okazję. Nadadzą się też tytuły związane ściśle z naszymi zainteresowaniami czy poglądami. Przypadkowe pozycje są tutaj zdecydowanie nie na miejscu i nie wpisują się w ideę tego trendu.

Jak eksponować książki zgodnie z trendem BookShelf Wealth we wnętrzu?

Jak pokazują nagrania na TikToku czy zdjęcia użytkowników na Instagramie czy Pintereście, aby dodać wnętrzu charakteru w stylu Bookshelf Wealth wcale nie trzeba umieszczać książek wyłącznie na regale. Fotografie z wnętrz udowadniają, że nietuzinkowym pomysłem może być poziome ustawienie ich w kilku kolumnach przy łóżku w sypialni, wyeksponowanie na wiszącej półce czy postawienie na niskiej komodzie w jadalni. Całość nabierze jeszcze więcej przytulności i „ciepła”, gdy w ich pobliżu znajdą się cenne dla nas pamiątki np. z podróży czy o wartości sentymentalnej. Dzięki trendowi Bookshelf Wealth cenne dla nas bibeloty znajdą się w idealnym miejscu, aby przykuwać wzrost gości domu.

bookshelf wealth we wnętrzach

Fot. Freepik

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (16 głosów, średnia: 5,00 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. mswitalska1985  2 marca 2024 12:07

    Ja mam w domu swoją biblioteczkę.

    Odpowiedz
  2. janka1312  2 marca 2024 19:30

    myślę, że z ilością książek w domu, trudno mnie przebić 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany