Baseny ogrodowe – wybierz idealny dla siebie i swojej rodziny

Wybór basenu ogrodowego nie jest łatwym zadaniem. O ile nie możesz pozwolić sobie na kosztowną i pracochłonną inwestycję w tradycyjny akwen w ziemi,o tyle zakup basenu stelażowego okazuje się być najlepszą alternatywą. Dla wielu jest okazją do stworzenia nie tylko przydomowej strefy relaksu, ale także rekreacji.

Kiedy wraz z rodziną zdecydujesz, że basen ogrodowy będzie najlepszą letnią inwestycją, pozostaje wybrać model, odpowiadający wszystkim potrzebom. Błędem jest myślenie, że zakup basenu to błahostka, w której wystarczy zdać się na intuicję czy rekomendację sprzedawcy. Choć zdanie fachowca oczywiście warto wziąć pod uwagę, to jednak dobrze jest dysponować podstawową wiedzą w zakresie wyposażenia ogrodu na lato. Nie wiesz od czego zacząć? Przeczytaj artykuł, z którego jasno wynika, że basen stelażowy będzie optymalnym rozwiązaniem dla aktywnych dorosłych i spragnionych dobrej zabawy dzieci.

Zalety basenów stelażowych

Basen stelażowy z powodzeniem umieścisz nawet na niewielkiej działce czy brukowanym tarasie. Dzięki dziesiątkom propozycji od najlepszych światowych producentów, baseny ogrodowe z oferty DobreBaseny.pl występują w wielu rozmiarach oraz kilku kształtach. Najpopularniejsze są zbiorniki okrągłe lub prostokątne, które – dzięki wzmacnianym ściankom – napełnisz nawet do 90% całościowej powierzchni. Oznacza to optymalne wykorzystanie zbiornika, który szybko stanie się ulubionym miejscem spotkań towarzyskich, odpoczynku w samotności lub niekończących się zabaw dziecięcych. Warto zwrócić uwagę również na inne aspekty.

  • Baseny stelażowe są bardzo stabilne i zachowują swój kształt, dzięki odpowiedniej konstrukcji i wzmocnieniu ścianek.
  • W przeciwieństwie do basenów dmuchanych nie są narażone na pęknięcia.
  • Choć konstrukcja jest solidna, to jednak w montażu czy demontażu zaskoczy Cię swoją prostotą. Intuicyjne systemy oraz skrupulatna, dołączona do zestawu instrukcja sprawią, że w kilkadziesiąt minut staniesz się posiadaczem prywatnego basenu ogrodowego.
  • Atrakcyjna cena — baseny stelażowe w zależności od wielkości oraz wyposażenia dodatkowego (pokrywa, pompa, filtr, mata, dozownik, sitko) kupisz już za kilkaset złotych.
  • Bezpieczeństwo — cecha, na którą największą uwagę zwracają rodzice. Baseny stelażowe są wysokie, dlatego, aby móc do nich swobodnie wejść należy zaopatrzyć się w stopień lub drabinkę. Kiedy nie korzystasz z akwenu wystarczy schować te elementy, aby uniemożliwić najmłodszym samodzielne dostanie się do wody.

Baseny stelażowe – gwarancja udanego wypoczynku i dobrej zabawy

Baseny stelażowe pełnią wiele funkcji. Przede wszystkim są idealną przestrzenią do rodzinnego wypoczynku z dziećmi lub towarzyskich spotkań z przyjaciółmi. Oznacza to, że ich posiadacze mogą cieszyć się prywatną strefą relaksu, która w zależności od potrzeb zamienia się także w miejsce zabawy. Popularne za granicą „pool party” zyskują na popularności także w Polsce, kiedy wysokie temperatury uniemożliwiają rozpalenie grilla czy uprawianie sportu w ogrodzie.

Odpoczynek, dobra zabawa i aktywność fizyczna nabierają nowego znaczenia, kiedy możesz cieszyć się nimi w miłym towarzystwie, w przyjemnie chłodnej, krystalicznej wodzie. Bez względu na przewidziany budżet oraz wielkość działki, kupując baseny ogrodowe z oferty zaufanej firmy możesz cieszyć się z posiadania własnej eleganckiej pływalni. Jeżeli oprócz funkcjonalności liczy się dla Ciebie design, basen stelażowy idealnie wkomponuje się także w Twoje oczekiwania estetyczne.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (152 głosów, średnia: 4,72 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. martucha180  30 maja 2018 16:05

    Nie ma jak jezioro.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany