Akcesoria samochodowe na zimę

Zimowe warunki utrudniają jazdę samochodem, trzeba zachować szczególną ostrożność na drodze, bo łatwo o spowodowanie wypadku. Nawet doświadczeni kierowcy muszą mieć się na baczności, bo nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć. Śliska nawierzchnia sprawia, że łatwo o stracenie kontroli nad pojazdem, kolejnym utrudnieniem jest padający śnieg, który ogranicza widoczność. Ujemne temperatury i duża wilgotność mają negatywny wpływ na samochód, szczególnie jego podzespoły elektroniczne i mechaniczne. Warto zadbać o odpowiednie przygotowanie się na zimę, aby nie zostać niemile zaskoczonym chociażby trudnościami z odpaleniem silnika.

Co przyda się każdemu kierowcy zimą?

Zima jest niekorzystna zarówno dla człowieka, jak i samochodu. Problemem kierowców są zamarznięte uszczelki i zamki w aucie. Przymarzają także wycieraczki, na szybach pojawia się szron. Na tym oczywiście nie koniec, nierzadko pojawiają się problemy z uruchomieniem silnika, szczególnie jeśli auto jest niegarażowane. Łatwo również o rozładowanie akumulatora. Kluczowe będzie to, aby przygotować się odpowiednio na zimę, uchronić od takich niemiłych niespodzianek. Na szczęście sieci handlowe Lidl, Biedronka i Aldi zadbały o to, aby nie zabrakło w ich ofertach przydatnych akcesoriów samochodowych na zimę. Warto mieć pod ręką mobilny kompresor rozruchowy z pojemnym akumulatorem i oświetleniem LED, który nie zajmie zbyt wiele miejsca w garażu, a pozwoli na szybkie napompowanie opon. Jeśli ktoś przewozi zwierzęta w samochodzie, to należy dobrze zabezpieczyć jego wnętrze, aby nie doszło do zabrudzenia i zniszczenia tapicerki. Śnieg i błoto nie są mile widziane w aucie, dlatego warto położyć na tylną kanapę lub w bagażniku specjalny pokrowiec samochodowy z otworami na pasy bezpieczeństwa. Bardzo przydatny będzie też prostownik do akumulatorów samochodowych. Stanowi on skuteczne zabezpieczenie przed zmianą biegunów, zwarciem i przeciążeniem.

Przydatne akcesoria samochodowe

Każdemu kierowcy przyda się minikompresor z manometrem, który znajdziemy w sieci Aldi. Za relatywnie niewielkie pieniądze można nabyć bardzo przydatne urządzenie wyposażone w złączki do piłek, materacy dmuchanych, opon rowerowych itd. Jego zastosowanie jest bardzo szerokie. Przyda się także energooszczędny reflektor LED, którym będzie można oświetlić garaż, doświetlić konkretne miejsce w pomieszczeniu. Najlepiej sprawdzi się model z kilkoma trybami świecenia, modułowy, z dwoma odrębnymi wychylanymi reflektorami. Takie przenośne źródło światła, które zapewnia silny strumień świetlny, przyda się także podczas majsterkowania. Sprawdzi się również latarka rozsuwana z magnesami ładowana za pomocą kabla USB.

Jeśli ktoś podróżuje samochodem z dziećmi, to warto wyposażyć się w specjalne urządzenie przytrzymujące w postaci Smart Kid Belt. W samochodzie nie może zabraknąć gaśnicy z dużą mocą gaszenia ognia. Podczas jej wyboru warto mieć na uwadze to, aby była lekka, miała cylinder mocny i odporny na naciski. Bardzo ważne jest to, aby nie dochodziło do żadnego wycieku, rozwoju korozji ani rdzy. Na zimę warto wyposażyć się w dużą zmiotkoskrobaczkę z ząbkami do kruszenia lodu, skrobak do szyb z miękkim uchwytem, skrobaczkę z funkcją leja, rękawice ze skrobakiem. W sprzedaży znajduje się także teleskopowe zmiotkoskrobaczki. Przydadzą się również gąbki obszyte mikrofibrą.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (23 głosów, średnia: 4,74 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany