5 sposobów na ułatwienie zakupów

Sektor usług podlega dynamicznym przemianom, mającym na celu usprawnienie i poprawę jego działania. Jedną z jego najprężniej rozwijających się gałęzi jest handel, a stosowane w tym obszarze rozwiązania mają m.in. za zadanie ułatwić konsumentom proces kupowania i wybierania przedmiotów. Na jakie udogodnienia warto zwrócić szczególną uwagę?

1. Collect&Try

Usługa Collect&Try, czyli odbierz i przymierz, to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich zabieganych osób, preferujących zakupy w internecie i niemających zbyt wiele czasu na poszukiwania ubrań w sklepach stacjonarnych. To udogodnienie pozwala na zamawianie w sieci, bez konieczności oczekiwania na wizytę kuriera w domu. Tę usługę wprowadziły do swojej oferty duże centra handlowe, w tym m.in.  http://posnania.eu/services. Jak z niej skorzystać? Wystarczy wybrać galerię jako miejsce dostawy i wpisać jej adres,  a przesyłka zostanie do niej dostarczona i będzie czekać na odbiór w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu przez tydzień od momentu jej doręczenia. Dodatkowym atutem jest możliwość otrzymania informacji telefonicznej o nadejściu paczki.

2. Handsfree Shopping

To udogodnienie zostało stworzone z myślą o osobach, które nie przepadają za noszeniem ciężkich toreb w trakcie zakupów. Pomysłodawcy ,,wolnych rąk” zadbali o komfort konsumentów, tworząc usługę umożliwiającą odebranie wszystkich zakupionych przedmiotów przy wyjściu z centrum handlowego. Aby z niej skorzystać, należy zgłosić się do specjalnego punktu (najczęściej jest to wyspa informacyjna) i pobrać paszport, a następnie pokazywać go w sklepach, w których zostały zrobione zakupy. Po wizycie w sklepie sprzedawcy przekażą przedmioty do wyznaczonego punktu, z którego będzie można je później odebrać.

3. Click&Collect

Dzięki tej usłudze możliwe jest kupowanie przedmiotów za pośrednictwem stron internetowych wybranych sklepów i odbieranie ich w punktach stacjonarnych bez dodatkowych kosztów przesyłki. O nadejściu zamówienia konsumenci są informowani za pomocą wiadomość e-mail lub sms, a na jej odbiór mają najczęściej od kilku do kilkunastu dni. Ten sposób zdobywa coraz większą popularność wśród kupujących. Nic dziwnego – to rozwiązanie nie tylko ułatwia dokonanie wyboru i zrobienie zakupów, ale również pozwala zaoszczędzić czas, który należałoby poświęcić na kilkugodzinną wizytę w centrum handlowym.

4. Aplikacje na smartfony

Coraz częściej można usłyszeć o nowych aplikacjach umożliwiających porównywanie cen czy wyszukiwanie najkorzystniejszych ofert. Wiele z nich gromadzi informacje na temat promocji i obniżek oferowanych w sklepach, dzięki czemu każdy może wybrać najlepszą dla siebie ofertę. Które aplikacje cieszą się największą popularnością wśród konsumentów?

  • Ceneo

Ten mini-program umożliwia przeglądanie kilku milionów ofert, a każdy z przedmiotów opatrzony jest opisem, ceną i zdjęciami. Jednym z atutów ceneo jest również możliwość zeskanowania kodu kreskowego w sklepie stacjonarnym, a następnie wyszukanie tego produktu w internecie i sprawdzenie, gdzie można kupić go w najlepszej cenie.

  • Qpony.pl

Ta aplikacja to ogromna baza kodów rabatowych, a także informacji o zniżkach i korzystnych okazjach. Klienci, którzy z niej korzystają, mają m.in. możliwość posegregowania kuponów według konkretnych kategorii, a każda z promocji opatrzona jest informacją o czasie jej trwania i liście miejsc, w których można z niej skorzystać.

5. Scan & Shop

Dzięki tej usłudze każdy klient ma możliwość zeskanowania metki lub etykiety produktu w sklepie stacjonarnym za pomocą smartfona, a następnie dodanie go do mobilnej listy zakupów. To udogodnienie pozwala na dokładne kontrolowanie wydatków w trakcie zakupów, a także szybsze transakcje – przy kasie wystarczy zeskanować automatycznie wygenerowany kod i zapłacić, bez konieczności kasowania wszystkich produktów osobno.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (45 głosów, średnia: 4,67 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. macierzanka  27 maja 2019 15:50

    Doskonałe rozwiązania.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany