10 pomysłów na prezent na Dzień Babci i Dziadka

Już w przyszłym tygodniu wnukowie i wnuczki zatelefonują do swoich dziadków i babć, by złożyć im życzenia z okazji ich świąt. Tradycyjnie Dzień Babci i Dziadka obchodzony jest trzeciego tygodnia stycznia, co oznacza, że pozostało niewiele czasu na przygotowanie stosownego prezentu. Prezentu, który sprawi radość, a jednocześnie okaże się czymś praktycznym i pomoże w codziennych pracach seniorów. Zastanawiając się, jaki prezent na Dzień Babci i Dziadka warto się zdecydować, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Poznaj ciekawe pomysły na prezent na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Babci i Dziadka.

10 pomysłów na prezent na Dzień Babci i Dziadka

 

Pomysły na prezent na Dzień Dziadka – co spodoba się seniorowi rodziny?

Mężczyźni nawet w podeszłym wieku uwielbiają majsterkować, a ich miłość do tworzenia, naprawiania czy usprawniania kolejnych domowych sprzętów jest równie wielka, co uczucie, jakie żywi on dla członków swojej rodziny, a zwłaszcza do swoich wnucząt. Ci z kolei, chcąc odwdzięczyć się mu za wszystkie uzyskane rady, pomoc w różnych sprawach czy okazywane wsparcie, powinni przygotować z okazji tego święta odpowiedni prezent dla dziadka.

W zależności od upodobań czy zainteresowań seniora, podarunek powinien podkreślać jego hobby, by czuł się on doceniony przez swoją rodzinę. Fan motoryzacji z pewnością ucieszy się z nowego, sprawniejszego radia samochodowego lub radia CB. Zestaw kosmetyków do auta to z kolei trafiony prezent dla wszystkich dziadków, którzy chcą w profesjonalny sposób zadbać o swoje cztery kółka. Inne ciekawe propozycje na prezent dla dziadka majsterkowicza to:

  • zestaw tradycyjnych narzędzi
  • wkrętarka z dwoma akumulatorami i zestawem końcówek
  • prostownik z cyfrowym wyświetlaczem
  • podkaszarka
  • wyrzynarka ułatwiająca precyzyjne cięcie desek

Prezent dla babci – na jaki podarunek warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

O tym, jaki prezent wybrać na Dzień Babci, ma wpływ przede wszystkim to, co na co dzień lubi robić nestorka rodziny. Choć wiele z nich zajmuje się domem, to coraz więcej babć zaczyna interesować się nową technologią, dlatego w takich sytuacjach wnuki oraz wnuczki mogą wesprzeć w tym starsze osoby. Prosty w obsłudze tablet czy smartfon ułatwi codzienną komunikację z rodziną (zwłaszcza okresie pandemii, gdy odwiedziny nie są wskazane), a także da łatwy dostęp do informacji zarówno z kraju, jak i ze świata.

Osoby chcące zadbać o zdrowie swoich babć mogą się również zdecydować na zakup ciśnieniomierza, do którego obsługi nie jest wymagana gruszka. Pomiar wykonywany jest precyzyjnie, a jedyne, co musi wykonać seniorka, to nałożenie mankietu na ramię i uruchomienie pomiaru. Wśród innych przydatnych prezentów dla babć, które ułatwią im codzienną pracę, znaleźć można:

  • kosz wiklinowy idealny na zakupy czy przejażdżkę rowerową
  • mata masująca
  • stacja pogodowa
  • oczyszcza lub nawilżacz powietrza
  • lokówka lub suszarka do włosów

Dzień Babci i Dziadka 2021 – kiedy obchodzone są oba święta?

Jak co roku Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w trzecim tygodniu stycznia i mimo, że święta te odbywają się dzień po dniu, to bardzo często są one łączone, by ułatwić sprawę odwiedzin. Osoby zastanawiające się, jaki prezent na Dzień Babci i Dziadka powinny się pospieszyć, ponieważ zostało już niewiele czasu. Święto nestorek obchodzone jest 21 stycznia, natomiast naszych dziadków możemy docenić 22 stycznia.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (84 głosów, średnia: 4,86 z 5)
zapisuję głos...