Zwycięzcy konkursu: Porsche Platinum zaprasza do świata motorsportowych emocji

Poniżej przedstawiamy zwycięzców konkursu zorganizowanego razem z Platinum Orlen Oil – oficjalnego sponsora wyścigów Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe. Wyboru wraz z uzasadnieniem dokonał sponsor konkursu.

nagrody-porche-platinium1 (1)

Nagrody w postaci jednego z zestawów, w skład których wchodzi: kubek Orlen Platinumpendrive Porsche oraz stylowa smyczka do telefonu z kryształkami Swarovskiego otrzymują:

1. Anna Orzechowska:

Wyścigi samochodowe to kwintesencja tego, czego pragną kobiety. Kwintesencja siły i odwagi. To w czasie wyścigów samochodowych materializują się najgłębiej skrywane kobiece emocje. Samochody nie mają płci. U jednych kobiet ujawnia się pragnienie bycia zdobywaną przez prawdziwego, mocnego i odważnego mężczyznę, u innych chęć wzięcia samodzielnego udziału w czymś niesamowicie ekscytującym. Dla wszystkich jednak to ogromna porcja adrenaliny; możliwość doładowania swoich akumulatorów emocjami, które nigdzie indziej nie występują w takiej sile i takim natężeniu; sport, który przyciąga i ekscytuje. Ryk silników, widok ścigających się dzikich maszyn uwalniają prawdziwą naturę kobiety – naturę lwicy, która jest władczynią swojego terytorium.

Uzasadnienie sponsora konkursu:

Za oryginalne spojrzenie na wyścigi samochodowe, nie z perspektywy dzielenia pasji z mężczyzną (jak w większości) ale jako „kwintesencję kobiecej siły”, za stwierdzenie, że „samochody nie mają płci.”

 

2. Magdalena Świtała:

Wydawałoby się, że kobietom w codziennym życiu nie brak wrażeń: nerwowy szef w pracy, długie kolejki w sklepach, zepsuta pralka czy dokazujące dzieci są w stanie sprawić, że od emocji aż buzuje. Ale żaden sport nie wywołuje w kobietach tyle emocji, co wyścigi samochodowe: zapach palonej gumy, obłoki kurzu, ryk silników i… serce bijące szybciej na widok przystojnego kierowcy rajdowego. Bo pozwalają nam one bezkarnie zajrzeć do męskiego świata i bez konsekwencji głośno krzyczeć kibicując ulubieńcom, wyrzucić z siebie negatywne emocje nagromadzone w ciągu dnia i poczuć co to znaczy równouprawnienie;) Po takiej porcji wrażeń kobieta się wycisza i robi łagodna jak baranek;) A poza tym to całkiem przyjemne, gdy można dzielić pasję razem ze swoim mężczyzną (bo większość mężczyzn wyścigi uwielbia, patrząc zahipnotyzowanym wzrokiem w ekran telewizora) na żywo bądź na kanapie No i możemy po cichu westchnąć od czasu do czasu: „Ach, ci wspaniali mężczyźni w swych szybkich samochodach!”.

Uzasadnienie sponsora konkursu:

Za zestawienie wrażeń z wyścigu z codziennymi obowiązkami kobiety, za podkreślenie poczucia równouprawnienia i jednocześnie docenienie dzielenia pasji z mężczyzną, za opisanie skutków oglądania rajdów i pokazanie, co wnoszą do życia: „wyrzucenie negatywnych emocji”

 

3Ilona Nowak:

Dzisiejsze kobiety, to kobiety przez duże K! Potrzeba mocnych wrażeń, dostarczania sobie odpowiednich dawek adrenaliny i dreszczyku emocji…to tkwiło w nas od zawsze, jednak dopiero od niedawna, kobiety pokazują odważniej na co je stać i jakie mają potrzeby! Dom, rodzina, dzieci, to zawsze będzie ważne, jednak Kobieta przez duże K pragnie czegoś więcej, pragnie mieć życie, które wypełni pasja, hobby, emocje! A tych ostatnich z pewnością wyścigi samochodowe dostarczą. Coraz więcej kobiet bierze w nich czynny udział, coraz więcej z nas pasjonuje się tym sportem. Stwierdzenie „typowo męskie”, traci na swej sile. Boks? Czemu nie? Szalony rajd w tabunach kurzu? Wchodzę w to! Faceci róbcie dla nas miejsce!

Uzasadnienie sponsora konkursu:

Za pewny siebie ton wypowiedzi, świadomość, że poza rodziną kobiety też mają swoje pasje, za odważną deklarację chęci realizacji swojej pasji

Gratulujemy!

Wszyscy finaliści z naszego konkursu otrzymają doładowanie do swojego konta – 350 punktów – prosimy przesłać do redakcji swój nick na adres: redakcja@kobietamag.pl – temat: Finał  konkursu Porsche Platinum.  Wszyscy autorzy komentarzy pod artykułem z pracami finałowymi otrzymają doładowanie do konta – 50 punktów. Prosimy przesłać do redakcji swój nick na adres: redakcja@kobietamag.pl – temat: Komentarze do  konkursu Porsche Platinum

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (145 głosów, średnia: 4,32 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Anita B.  20 października 2014 16:01

  W jakim czasie dodatkowe punkty wpłyną na konto ? Pytam, bo punkty z konkursu Tauron jeszcze nie wpłynęły…

  Odpowiedz
 2. luna341  20 października 2014 17:31

  Brawo Świetne prace

  Odpowiedz
 3. lilkawodna  20 października 2014 18:18

  No właśnie mi też często nie wpływają te punkty za komentarze pod pracami konkursowymi.

  Odpowiedz
 4. Redakcja  20 października 2014 21:02

  Doładowaliśmy właśnie wszystkie zaległe punkty. Proszę sprawdzić. Jeśli nie ma zmiany w punktach – prosimy o mail

  Odpowiedz
 5. bbo  21 października 2014 09:21

  Gratuluję!

  Odpowiedz
 6. martucha180  21 października 2014 12:27

  Gratuluję. Świetnie, że są uzasadnienia decyzji jury.

  Odpowiedz
 7. J.Puc  24 października 2014 08:14

  Gratuluję Zwycięzcom! 🙂 Dziewczyny, zdecydowanie zasłużyłyście. Fajnie, że to Jury zdecydowało o przyznaniu nagród, a nie komentarze i oddane głosy na prace, tak jest sprawiedliwiej 🙂

  Odpowiedz
 8. efffciaa  1 kwietnia 2015 17:45

  gratulacje dziewczyny

  Odpowiedz
 9. joanna252  9 kwietnia 2016 20:56

  Graty 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany