Zwycięzcy edukacyjnego konkursu z firmą Tauron

Razem z firmą Tauron – dystrybutorem energii elektrycznej a także m.in twórcą edukacyjnej gry online „Kraina Tauronka” udało się nam wyłonić zwycięzców. Wszystkie Wasze wierszyki, które dostały się do finału bardzo nam się podobają i  z pewnością pomogą maluchom poznać bezpieczne zasady użytkowania prądu. Ale, jak to z konkursami bywa, trzeba wybrać zwycięzców. Poniżej znajdziecie  zwycięzców konkursu.

bezpieczniki-taurona

 

Nagrody  – w postaci dziecięcego  zestawu  do zbudowania Lampki  Dynamo, która umożliwia obserwację zmiany energii mechanicznej na elektryczną otrzymują:

Katarzyna Kokot-Dajczak za  „kreatywność i przedstawienie dzieciom najważniejszych zasad bezpiecznego korzystania z prądu w przyjaznej im formie”:

Zasady bezpieczeństwa w naszym domu:

Kiedy z prądem się bratamy
zawsze suche ręce mamy.
Każdy w domu bowiem wie,
że prąd z wodą gryzie się.

Kontat z wtyczką wzięli ślub
więc nie wkładaj żadnych śrub,
żadnych gwoździ czy nożyczek
bo cię kopnie jak koniczek.

Wszystkie kable miejsce mają,
żadne się nam nie plątają
bo to skończy się dziś źle
jak zaplącze noga się.

Te zasady w domu mamy
i bezpieczny każdy z nas.
Każdy wie, że prąd jest klawy
ale kopnąć może nas.

Jagoda Zacharko za  „świetne dopasowanie nazw zasad do ich treści”:

W moim domu panuje wiele zasad dotyczących bezpiecznego korzystania z prądu, więc przedstawię 3 wybrane.

Pierwsza zasada to zasada Tropikalnej Sfery. Jeżeli wokół urządzenia elektrycznego, z którego korzysta się w danej chwili, ulatuje wyczuwalne ciepło, nie należy go dotykać w miejscach do tego nieprzeznaczonych, np. rozgrzana strona żelazka, wnętrze tostera.

Druga zasada to zasada Suchej Energii. Mówi ona o tym, że urządzenia elektrycznego, z którego korzysta się w danej chwili, nie wolno absolutnie zamoczyć i należy uważać, żeby żadna wilgoć się do niego nie dostała, np. upuszczenie włączonej suszarki do włosów do napełnionej wanny.

Trzecia zasada to zasada Tajnej Energii. Nie zostawiamy rozstawionych/podłączonych kabli w miejscu, w którym mogłyby stanowić zagrożenie zarówno od strony elektrycznej, jak i fizycznej, np. na środku pokoju, gdzie łatwo by było się o niego potknąć.

Paulina Orlińska  „przede wszystkim za zawarcie podstawowych zasad w króciutkim wierszyku, którego z całą pewnością dzieci mogłyby się uczyć w każdej szkole”:

Ra ta tam, ra ta tam
Nigdy nie włączam urządzeń do prądu sam
Ele mele dudki
Nigdy nie podchodzę do elektrycznej budki
Czary-mary, fiki-miki
Mokrymi rękami nie dotykam elektryki
Elektryczność jest ciekawa
Ale prąd to nie zabawa!

Gratulujemy!

Wszyscy finaliści z naszego konkursu otrzymają doładowanie do swojego konta – 350 punktów – prosimy przesłać do redakcji swój nick na adres: [email protected] – temat: Finał edukacyjnego konkursu z firmą Tauron  Wszyscy autorzy komentarzy pod artykułem z pracami finałowymi otrzymają doładowanie do konta – 50 punktów. Prosimy przesłać do redakcji swój nick na adres: [email protected] – temat: Komentarze do edukacyjnego konkursu z firmą Tauron

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (95 głosów, średnia: 4,03 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. luna341  12 października 2014 17:45

  Gratulacje

  Odpowiedz
 2. lilkawodna  13 października 2014 07:48

  Gratuluję!

  Odpowiedz
 3. Asbar  13 października 2014 08:01

  Gratuluję, chodź redakcja postąpiła baaaardzo nie ładnie, dając złudne nadzieje na to że komentarze osób będą brane pod uwagę… Nie rozumiem po co to było? po co zasugerowaliście oddawanie komentarzy na swoich faworytów?
  Proszę mi wyjaśnić kto w domu trzyma elektryczną budkę? przecież to jasne że chodzi o transformator, zadanie polegało na bezpieczeństwo w domu, nie na dworze…..

  Odpowiedz
 4. bbo  13 października 2014 12:47

  Gratki dla pań!

  Odpowiedz
 5. 1984agao  13 października 2014 21:28

  Myślę,że prace zasłużyły na wygraną. Choć mi samej się nie udało ale i tak Gratulacje!

  Odpowiedz
 6. martucha180  14 października 2014 09:43

  Gratulacje!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany