Zwierzęta dla samotnych, czyli najlepsi przyjaciele singli

Single często decydują się na zwierzaka, który będzie dobrym i wiernym przyjacielem. Najczęściej wybierają psy oraz koty, ale popularne są też rybki, chomiki czy papużki. Opieka nad zwierzęciem to dla osób samotnych czy opuszczonych dobra opcja. Domowi pupile okazują się wspaniałymi towarzyszami, pomagają uporać się z samotnością. Dodatkowo posiadanie w domu kota lub psa, stwarza możliwość poznania innych ludzi, którzy mają zwierzęta. A poczucie, że ma się dla kogo żyć, jest budujące. Oto najlepsze zwierzęta dla samotnych!

Zwierzęta dla samotnych

pixabay.com

Zobacz także: Nietypowe zwierzęta domowe w różnych stronach świata

Z przyjacielem łatwiej iść przez życie: zwierzęta dla samotnych

Opieka nad zwierzakiem to dla singli, osób samotnych czy opuszczonych dobre rozwiązanie. Dzięki temu będą czuli się potrzebni i odpowiedzialni za żywą istotę. Troska o pupila pomaga singlom, osobom starszym lub samotnym łatwiej iść przez życie. Zwierzęta motywują do wyjścia na zakupy lub spacer. Stają się przyjacielem, a czasem nawet członkiem rodziny. Domowi pupilkowie zawsze wysłuchają, będą oddanymi i radosnymi istotami, które dostarczą wiele radości swoim opiekunom.

Obecność zwierzaków ma pozytywny wpływ na kondycję i zdrowie fizyczne ich właścicieli. Pisano o tym wielokrotnie, potwierdzają to badania. Psy zmuszają do spacerów, ptaki zapewniają relaksujące dźwięki i dobry humor, koty pomagają się odstresować, a rybki dają potrafią nas ukoić, obserwacja ich harmonijnych ruchów relaksuje. Oto najlepsze zwierzęta dla samotnych!

Pies

Zwierzęta dla samotnych

pixabya.com

Pies to najczęściej wybierany pupil. Szczerze oddany, wierny, radosny jest nietrudny w wychowaniu, jeśli opiekun ma dla niego czas. Dzięki psom nie wraca się do pustego miejsca, bo od progu czeka zwierzak z wylewnym przywitaniem. Pupil kocha na dobre i na złe, dodatkowo pozwoli samotnej osobie wyjść do ludzi. Spacery sprzyjają poznawaniu innych psiarzy oraz rozmowom. Posiadanie psa jest też ogromną odpowiedzialnością. Dlatego też to dobry wybór tylko dla osoby, która ma dobre warunki mieszkaniowe, nie wraca późno z pracy i lubi spacery, niezależnie od pogody.

 Najlepsze rasy psów dla singli to spaniele, sznaucery miniaturki, Chow chow, Akita lub labrador.

Kot

Zwierzęta dla samotnych

pixabay.com

W większości kociarami są kobiety, które potrafią spędzić wiele czasu na szukaniu najlepszej kociej karmy, zabawki czy zabawnego imienia dla kota.  Mruczki nie są tak wylewne i zżyte z właścicielami jak psy. Często chodzą własnymi ścieżkami. Koty to zwierzęta dla domatorów, osób mniej aktywnych. Dlatego rzadziej wybierają je mężczyźni. Koty jeśli chcą, potrafią być zabawne, urocze i czułe. Domagają się głaskania, uwielbiają wylegiwać się na kolanach opiekunów oraz spać z nimi w łóżku. Kot nie potrzebuje, aż tyle uwagi, co pies. To indywidualista, który jednak potrafi być miłym towarzyszem.

Najbardziej przyjazne rasy to sfinksy, persy, Maine Coon oraz koty birmańskie, somalijskie i syjamskie.

Gryzoń

Zwierzęta dla samotnych

pixabay.com

Kolejnymi najczęściej wybieranymi zwierzętami domowymi są gryzonie. Single chętnie jako towarzysza życia wybierają chomika, świnkę morką, szczura lub szynszyla. Nie trzeba ich wyprowadzać na spacer, nie wymagają szczegółowej pielęgnacji i długich godzin zabawy. Maleńki towarzysz to idealne rozwiązanie dla osób zabieganych, mających mało czasu. Te zwierzaki nie potrzebują ciągłej uwagi opiekuna, a swoją obecnością mogą sprawić dużo radości.

Najczęściej wybierane gryzonie to chomiki (dżungalskie, bengalskie, syryjskie…), koszatniczki, myszy domowe i świnki morskie.

Rybka

Zwierzęta dla samotnych

pixabay.com

Rybki nie hałasują, nie brudzą, nie powodują alergii i nie gryzą. To idealny wybór dla osób zapracowanych, które nie mają zbyt wiele czasu na zajmowanie się pupilem. Posiadanie akwarium ma działanie terapeutyczne, wspomaga rekonwalescencję, zapobiega depresjom i obniża ciśnienie krwi. Obecność rybek sprawia, że człowiek potrafi się wyciszyć, skupić na trwającym momencie oraz pobudzić swoją kreatywność. Dodatkowo starannie urządzone akwarium stanowi wyjątkową dekorację każdego wnętrza. W kulturach Dalekiego Wschodu ryby są symbolem dostatku i bogactwa, który ma zapewnić ich właścicielom zdrowie, pieniądze oraz pomyślność. Jednak przed założeniem hodowli warto zadbać o ustabilizowanie zbiornika oraz zakup ryb zgodnie z ich trybem życia.

Najłatwiejsze w utrzymaniu ryby to Gupik pawie oczko, Danio pręgowany i Kirysek pstry.

Pamiętaj o odpowiedzialności

Każdy człowiek potrzebuje bliskości. Przyjaźń ze zwierzęciem wyeliminuje pustkę z życia osoby samotnej, a dodatkowo zapewni jej relaks i wiele radości. Zanim jednak zdecydujesz się kupić lub podarować komuś towarzysza życia, pamiętaj, że to duża odpowiedzialność. 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (233 głosów, średnia: 4,15 z 5)
zapisuję głos...