Związek z dominującym partnerem – 6 niepokojących symptomów

Nie masz pewności, czy Twój partner ma jedynie dominującą osobowość, czy może wplątałaś się w związek z toksyczną osobą?  Przedstawiamy 6 niepokojących symptomów, czy związek z dominującym partnerem nie jest relacją bez przyszłości, a nawet formą przemocy?

Zobacz też: Jaki powinien być mężczyzna idealny ?

związek z dominującym partnerem

Związek z dominującym partnerem – Nie chce żebyś wychodziła z domu

Kontrolujący partner nie chce, by jego partnerka gdziekolwiek wychodziła bez niego. Nie będzie pozwalał, byś wychodziła z przyjaciółmi, których on nie lubi, ze strachu, że mogą starać się przekonać Cię, że nie jest dla Ciebie najlepszym wyborem, lub byś robiła rzeczy, których on nie akceptuje. Lista takich rzecz może być naprawdę długa.

Związek z dominującym partnerem – Wybiera Ci przyjaciół

Jak już pisaliśmy partner, który dominuje nie będzie akceptował wszystkich Twoich przyjaciół. Zanie Ci ich dobierać wedle własnych upodobań. Często będą to jego znajomi, bądź osoby, które uzna za interesujące, czy taki z którymi znajomość może przynieść Wam korzyści. Bez względu na to jakie to będą korzyści – wpływowe kontakty,czy  określone i cenione przez niego zainteresowania.

Związek z dominującym partnerem – Obwinia Cię o wszystko

Każde spięcie pomiędzy Wami jest z Twojej winy?  Zapomniałaś wstawić prania i wiesz, że czeka Cię za to awantura? A może zaspał do pracy i obwinia Cię o to, że go nie obudziłaś, albo że za późno się położył spać?  Obwiniać  może Cię o każdą najdrobniejszą i czasem absurdalną rzecz.

Związek z dominującym partnerem – Bierze udział w każdej Twojej decyzji

Wspólne decyzje w związku to rzecz normalna. Wspólnie wybieracie meble, planujecie wakacje. Problem, gdy on niepytany będzie mówił Ci gdzie masz pracować, w czym się ubierać, jak czesać i gdzie masz wyjść na kawę z koleżanką.

Polecamy również: Jak storzyć udany związek? Obalamy 8 mitów na ten temat!

Związek z dominującym partnerem – Tracisz poczucie wartości

Przemoc słowna jest często pomijana. Wiele kobiet uważa, że „skoro nie bije to dobry facet”. Błąd! Przemoc ma wymiar nie tylko fizyczny. A teraz podsumowując powyższe punkty, czy narzucanie swojej woli i zdania, obwinianie o wszystko, nietraktowanie poważnie i bagatelizowanie Twoich potrzeb nie jest właśnie przemocą? W kontrolowaniu drugiej osoby właśnie o to chodzi , o obniżenie poczucia własnej wartości. Osoba, która się do tego przekona, uwierzy, że mało znaczy i nie poradzi sobie sama nie odejdzie od dominującego partnera. Wbrew pozorom to on, potrzebuje Ciebie bardziej, to on buduje swoją wartość, na Twoim poniżeniu.

Związek z dominującym partnerem – Przemoc fizyczna

Chciałybyśmy, aby każda kobieta już po jednym przykrym wydarzeniu związanym z przemocą fizyczną była na tyle silna, by odejść od partnera. Niestety, pomimo tego, że ten punkt nie pasuje do „sygnałów”, a jest  koniecznością rozstania się z partnerem, to ciągle trzeba o nim mówić. Mężczyzna, który używa przemocy fizycznej wobec swojej partnerki, być może (jak wydaje się kochającej kobiecie) potrzebuje pomocy. To jednak nie jest pomoc, którą kobieta może mu zaoferować. W takiej sytuacji jest tylko jedna możliwość – jak najszybsze zerwanie kontaktu.

 

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (175 głosów, średnia: 4,75 z 5)
zapisuję głos...