Zwalcz typowe oznaki starzenia szyi i ciesz się młodym wyglądem

Twarz i szyja z trudem opierają się procesom starzenia, dlatego tak bardzo dużo czasu poświęcamy ich pielęgnacji. Stosujemy różnego rodzaju kremy, nakładamy maseczki czy peelingi. Chodzimy do kosmetyczki  i toczymy codzienną batalię o to, żeby jak najdłużej zachować młody wygląd skóry. Niestety, szczególnie po lecie często zauważamy, że skóra na szyi zaczyna zdradzać nasz wiek, stała się bardziej wiotka, a podbródek zaczął opadać.  Dzieje się tak dlatego, że proces starzenia się skóry w rejonach szyi i dekoltu  dodatkowo jest wzmacniany przez działanie promieni UV.

Nie jesteśmy jednak bezradne wobec tych problemów. Z pomocą przychodzą nam bowiem  odpowiednie zabiegi medycyny estetycznej. Jaki zabieg wybrać? Lek. Agata Kasprzyk z Gabinetu Chirurgii oraz Medycyny Estetycznej „Dr Kasprzyk” we Wrocławiu radzi, by postawić na zabieg radiofrekwencji mikroigłowej Inus RF. Dlaczego wybrać akurat ten zabieg? O tym przeczytasz poniżej.

Napięta szyja bez oznak starzenia

fot. Depositphotos

Na czym polega zabieg radiofrekwencji mikroigłowej Inus RF?

Inus RF

Młody wygląd szyi przywróci zabieg radiofrekwencji mikroigłowej Inus RF. Jest to zabieg polegający na nakłuwaniu skóry przy użyciu jednorazowych głowic ze specjalnymi pozłacanymi mikroigiełkami  i podgrzaniu jej na precyzyjnie określonej głębokości ( od 0,5-3,5mm) za pomocą fal radiowych o regulowanej częstotliwości, czasie działania oraz intensywności.

Ciepło o temperaturze od 45 do 60 stopni C powoduje obkurczenie się skóry oraz daje bardzo silną stymulację komórek do produkcji nowego kolagenu, pobudzając regenerację i głęboką przebudowę skóry. Efektem  jest wygładzenie, pojędrnienie oraz zwiększenie napięcia skóry.

Czy zabieg radiofrekwencji mikroigłowej Inus RF jest bolesny?

Zabieg jest praktycznie bezbolesny dzięki zastosowaniu kremu znieczulającego przed zabiegiem oraz  unikatowemu systemowi Vacum Edge-Line, który powoduje zassanie obszaru poddanego zabiegowi.

Czy jest to zabieg dedykowany tylko okolicom szyi i dekoltu?

Przy odpowiednio dobranych parametrach  zabieg  Inus RF  doskonale sprawdzi się również do małoinwazyjnego liftingu innych partii ciała np. opadających powiek, twarzy, wiotkiej skóry brzucha, kolan, ramion czy ud oraz do  znacznej redukcji rozstępów, drobnych zmarszczek lub nawet obkurczania gruczołów łojowych.

Czy zabieg wymaga  rekonwalescencji w domu?

Bardzo dużą zaletą zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej Inus RF jest fakt, że nie wyklucza  on z aktywności zawodowej. Bezpośrednio po terapii skóra jest zaczerwieniona oraz występuje lekkie pieczenie przez około 2 godziny, a już następnego dnia można iść do pracy – w przeciwieństwie  do rekonwalescencji po zabiegu ablacyjnym laserem frakcjonującym gdzie proces wstępnej regeneracji trwa  5-7 dni).

Podsumowując, zabieg ten charakteryzuje się delikatnością a jednocześnie pobudza produkcję kolagenu. Jest praktycznie bezbolesny i  nie wymaga szczególnej rekonwalescencji.  Gdy czujecie, że codzienna aplikacja kremu nie wystarcza już, by zachować młody wygląd szyi  – warto wziąć pod uwagę profesjonalny zabieg radiofrekwencji mikroigłowej Inus RF wykonany w gabinecie medycyny estetycznej.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (96 głosów, średnia: 4,52 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Skosa Sandra  29 sierpnia 2020 09:29

  Najszybciej starzeje się szyjs, dekold i dłonie, dlatego tak ważne jest najpierw odpowiednis pielęgnacja i tryb życia.
  Zabiegi w gabinecie kosmetycznym dla mnie to ostateczność, ale nie wykluczam skorzystania przy atrakcyjnej ofercie.

  Odpowiedz
 2. Biomedka  29 sierpnia 2020 09:51

  Nie wiem czy kiedykolwiek zdecydowałabym się na taki zabieg, ale nie wykluczam takiej możliwości.

  Odpowiedz
 3. macierzanka  30 sierpnia 2020 18:53

  Może kiedyś zrobię taki zabieg na szyję.

  Odpowiedz
 4. janka1312  31 sierpnia 2020 06:39

  praktycznie bezbolesny? czyli jednak troszkę boli?

  Odpowiedz
 5. Natalia  1 września 2020 07:54

  WIele osób pielęgnuje twarz ale zapomina o pielęgnacji szyi. NIesety ale często to własnie szyja zdradza to ile mamy lat, a nie twarz, która jest zadbana 😉
  Czasami warto jest wybrac się do kosmetologa, aby ten zlecił nam odpowiednie zabiegi na twarz oraz szyję. Bo w wielu przypadkach takie zabiegi okazują sie o wiele skuteczniejsze niż kremy, które możemy nałożyć.

  Sama jestem bardzo zadowolona z wykonywanej przeze mnie raz na jakiś czas mezoterapii. Polecam bo mezoterapia daje naprawdę świetne rezultaty.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany