Żurawina – naturalny antybiotyk w walce z problemami układu moczowego

Naturalnym sprzymierzeńcem w walce z problemami układu moczowego jest żurawinaLeczenie dietą oraz roślinami o właściwościach leczniczych ma coraz większe grono zwolenników. I choć z pozytywnym wpływem na zdrowie kojarzą nam się zwykle zioła, nie należy zapominać, że lecznicze właściwości ma też wiele owoców.

Żurawina  - naturalny antybiotyk w walce z problemami układu moczowego

Przykładów nie trzeba szukać daleko. Dostępne przez cały rok banany mogą być pomocne w biegunce, podobnie działanie mają jagody. Jagody i borówki amerykańskie mają zbawienny wpływ m.in. na narząd wzroku oraz posiadają właściwości związane z obniżaniem złego cholesterolu, zawierają także fito estrogeny zapobiegające postawaniu nowotworów hormonozależnych.

Te owoce często występują jako składnik leków i preparatów wspomagających nasze zdrowie. Od kilku lat naukowcy przytaczają coraz więcej dowodów na temat leczniczego działania owoców żurawiny. Prozdrowotne właściwości żurawiny wielkoowocowej, zwanej także amerykańską – niewielkich czerwonych kuleczek, znali i wykorzystywali Indianie. Dziś wchodzi ona w skład wielu preparatów wspomagających prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego.

– ?Ekstrakt z żurawiny wielkoowocowej, to jest z odmiany żurawiny pochodzącej z Ameryki Północnej, działa przeciwbakteryjnie. Jego aktywne składniki zapobiegają przyleganiu bakterii Eschierichia coli do nabłonka dróg moczowych. Żurawina świetnie działa w połączeniu z ekstraktem z liści pietruszki zwyczajnej, która z kolei działa moczopędnie, przez co wspomaga wypłukiwanie chorobotwórczych bakterii z organizmu.” ? tłumaczy Agata Chodakowska, Product Manager środka Femisept URO.

O medycznych właściwościach żurawiny, nazywanej także naturalnym antybiotykiem, wypowiadają się także autorytety medyczne. W Przeglądzie Urologicznym opublikowany został przegląd badań klinicznych z użyciem żurawiny amerykańskiej (Vaccinium macrocarpon Aiton), które wskazują, że wyciągi i preparaty z tej rośliny mogą znaleźć zastosowanie w profilaktyce i leczeniu chorób dróg moczowych, a w szczególności zakażeń i kamicy układu moczowego oraz u pacjentów z nawracającymi infekcjami dróg moczowych

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (97 głosów, średnia: 4,47 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Masza  14 lipca 2013 14:59

    Żurawina i jej zbawienny wpływ od dawna jest mi znana.Używam jej w kuchni oraz uwielbiam w kosmetykach.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany