W stronę natury. Zabawa kolorami przyrody i zrównoważona moda w duchu ekologii w nowej kolekcji VOLCANO

W miniony czwartek świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi, powtarzając sobie, że każda, nawet najdrobniejsza decyzja, jaką podejmujemy każdego dnia ma wpływ na otaczające nas środowisko. Pamiętają o tym projektanci marki odzieżowej VOLCANO, którzy wszystkie swoje kolekcje tworzą z szacunkiem dla pracy ludzkich rąk i poszanowaniem przyrody. Najnowsza linia ich autorstwa zatytułowana Select jest dowodem na to, że współczesna moda może być zrównoważona i utrzymana w duchu ekologii, a jednocześnie być przystępna cenowo. Zobaczcie ubrania, od których bije ciepłe powietrze wakacji i poznajcie bliżej filozofię, jaką kierują się ich twórcy!

Wyobraźcie sobie ubrania uszyte z przyjemnych w dotyku, oddychających materiałów, przyjaznych alergikom i środowisku naturalnemu. Ubrania stanowiące kwintesencję tego, co rozumiemy pod hasłem „zrównoważona moda”. Klasyczne i ponadczasowe, nie tylko na jeden sezon. Takie, w których czujecie się komfortowo i pięknie niezależnie od sytuacji. Czy udało się Wam zwizualizować sobie jakiś konkretny obraz? Jeśli nie, odnajdziecie go w linii Select z wiosenno-letniej kolekcji VOLCANO 2020!

zrównoważona moda

mat. pras. VOLCANO

W stronę natury. Zabawa kolorami przyrody i zrównoważona moda w duchu ekologii w nowej kolekcji VOLCANO

Jak podkreślają eksperci: Jedną z najbardziej odpowiedzialnych rzeczy, które możemy zrobić jako firma, jest tworzenie wysokiej jakości rzeczy, które przetrwają lata. Użycie odzieży w zaledwie dziewięciu dodatkowych miesiącach może zmniejszyć związane z tym ślady węgla, wody i odpadów o 20-30%. Podziwiając piękno i siłę przyrody oraz pragnąc zachować ją w niezmienionym stanie dla przyszłych pokoleń, marka VOLCANO sprzeciwia się modzie typu fast fashion, czemu dała wyraz właśnie w linii Select. 

Ubrania z tej linii premium są uszyte z materiałów wysokiej jakości, a każdy projekt został opracowany z myślą o modzie na lata. W oparciu o nie można zbudować kolekcję kapsułową, z której wykreujemy zawsze modne stylizacje. 

zrównoważona moda

Linia Select z kolekcji VOLCANO Spring Summer 2020 jest przede wszystkim hołdem dla wolności i marzeń, a także dla indywidualizmu każdej z nas. Powstała, by pomóc nam wyrażać siebie w niewymuszony, komfortowy sposób. Zarówno ubrania, jak i akcesoria z tej serii są skrojone na miarę przygody, zgodnie z ideą „All conditions comfort”. Barwne printy i materiały zostały zainspirowane kolorami lata. Znajdziecie wśród nich ponadczasowe marynarskie paseczki, które uwielbiała m.in. Audrey Hepburn, surferski pomarańcz, hipisowski tie-dye, motywy safari, a nawet modne w tym sezonie nawiązania do malarskich płócien, w stylu Jacksona Pollocka. Przewiewne koszulki, wygodne dresy i miękkie bluzy aż proszą się o to, by zabrać je choćby na krótką wycieczkę czy spacer brzegiem morza!

zrównoważona moda

 

 

zrównoważona moda

 

W harmonii z naszym ciałem i z naturą

Istnieje powiedzenie, że ubranie jest naszą „drugą skórą”. Jeśli weźmie się pod uwagę procesy funkcjonowania naszego ciała, nie da się ukryć, iż jest ono niezwykle trafne. Tkaniny, jakie na siebie wkładamy, powinny więc być organiczne, przewiewne, wygodne i lekkie. Wszystkie te cechy odnajdziecie w ubraniach z linii Select. W trosce o zrównoważony rozwój przy ich produkcji zrezygnowano bowiem z tańszych, szkodliwych surowców, by zastąpić je przyjazną dla naszej skóry i środowiska bawełną, bawełną organiczną i lyocellem. Te materiały spisują się doskonale w każdych okolicznościach.

Bawełna organiczna to tkanina ze wszech miar ekologiczna. Uprawia się ją na plantacjach, na których nie stosuje się pestycydów, sztucznych nawozów ani innych szkodzących środowisku substancji. Ubrania z bawełny organicznej oferowane w linii Select to między innymi koszule męskie, a także damskie i męskie T-shirty. I to zarówno te typu basic, jak i z bardziej fantazyjnymi nadrukami.

Dlaczego do linii Select trafiły również ubrania z lyocellu? Ponieważ, choć jest to forma sztucznego jedwabiu pozyskiwana z celulozy drzewnej, ma takie same właściwości, jak materiał naturalny. Lyocell jest bardzo miękki, chłonny, a dodatkowo odporny na gniecenie. Co więcej, jest materiałem eko, gdyż do jego produkcji stosuje się nietoksyczny rozpuszczalnik, a i zużycie wody jest niewielkie. Zapytacie, co z biodegradowalnością? Jeśli po znoszeniu poddamy materiał kompostowaniu, rozłoży się zaledwie w przeciągu 6 tygodni!

 

Ponieważ linia Select promuje modę na lata, nie mogło w niej zabraknąć bawełnianej torby na zakupy. Mając ją zawsze pod ręką, z powodzeniem zastąpimy niepraktyczne foliowe reklamówki. Bazą do uszycia tych toreb stała się surowa bawełna. Zrezygnowano również zupełnie z papierowych metek, a informacje na temat pielęgnacji torby nadrukowano na jej dnie.  

 

Metki na diecie

Odpowiedzialność, jaka spoczywa na producentach odzieży, dotyczy nie tylko rodzaju wybieranych tkanin i źródła ich pochodzenia, ale także pozostałych tworzyw, jakie wykorzystuje się w produkcji. Nawet niepozorne, doczepiane do ubrań metki potrafią pochłaniać tony papieru i całe kilogramy plastiku, które są wyrzucane przez klientów tuż po zakupach. Pracując nad wiosenno-letnią kolekcją marka VOLCANO uwzględniła i ten problem. Dzięki przemyślanym projektom udało jej się „odchudzić” metki, oszczędzając aż 4 tony papieru, emblematy i 850 kilogramów plastiku.

zrównoważona moda

Jeśli i Wy cenicie sobie ekologię i staracie się podejmować przemyślane, zakupowe wybory, zainspirujcie się nową linią marki VOLCANO.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (105 głosów, średnia: 4,68 z 5)
zapisuję głos...