Zrób to sama: ozdoby na Boże Narodzenie – świąteczna lampka

Zaprojektuj wyjątkową lampę ścienną, która pomoże Ci stworzyć ciepłą atmosferę w domu podczas Świąt Bożego Narodzenia. Płatki śniegu spadające z nieba, coraz dłuższe wieczory i zapach domowych wypieków wskazują, że Boże Narodzenie jest już tuż rogiem, a teraz nadszedł idealny moment, aby wykonać sezonowe ozdoby bożonarodzeniowe. W kilku prostych krokach, za pomocą narzędzi Dremel, można z łatwością własnoręcznie stworzyć świąteczną stylową lampę ścienną.

Swiateczna lampka Krok 1

Krok 1

Użyj naszego szablonu do narysowania na kartonie kształtu choinki o długości 40 cm i szerokości 25 cm. Wytnij wzór za pomocą nożyczek i przenieś go przy użyciu ołówka na płytę multiplex o wymiarach 40x60cm.

Swiateczna lampka Krok 2

Krok 2

Do wyrzynarki Dremel Moto-Saw zamocuj brzeszczot do drewna do cięć precyzyjnych (MS52) i wytnij owal. Upewnij się, że zachowujesz równe odstępy między krawędziami choinki, którą wcześniej narysowałeś, a brzegami owalu.

Swiateczna lampka Krok 3

Krok 3

Następnie użyj narzędzia wielofunkcyjnego Dremel Micro i wiertła do drewna o średnicy 4 mm (636), aby po kolei wyciąć otwory układające się w kształt choinki. Są to miejsca, w których później zostaną umieszczone diody LED. Trzymaj narzędzie wielofunkcyjne pod odpowiednim kątem i upewnij się, że otwory znajdują się w odległości co najmniej 1 cm od siebie.

Swiateczna lampka Krok 4

Krok 4

Wymień wiertło do drewna w swoim narzędziu wielofunkcyjnym na taśmę szlifierską EZ SpeedClic (SC407). Usuń wszelkie odłamki drewna i wygładź krawędzie wyciętego owalu i każdego z małych otworów.

Swiateczna lampka Krok 5

Krok 5

Dla uzyskania prostego, ale eleganckiego efektu, pomaluj owal z jednej strony białą farbą akrylową przy użyciu małego wałka malarskiego. Nałóż równomiernie dwie warstwy, aby optymalnie pokryć powierzchnię. Pozostaw farbę do wyschnięcia.

 Swiateczna lampka Krok 6

Krok 6

Na koniec umieść diody LED ze sznura diodowego w otworach, a reszta kabla niech opadnie swobodnie w dół. Następnie przymocuj swoją nową lampę do ściany za pomocą dwóch śrub.

 Swieteczna lampka DIY

Krok 7

Twoja stylowa lampa ścienna, która stworzy przytulną atmosferę w zimowe wieczory, jest już gotowa.

Potrzebne narzędzia i materiały:

 • Dremel Micro
 • Dremel Moto-Saw
 • standardowy brzeszczot do drewna (MS51)
 • brzeszczot do drewna do cięć precyzyjnych (MS52)
 • zestaw wierteł do drewna 4mm (636)
 • EZ SpeedClic: trzpień do szlifowania i taśmy szlifierskie (SC407)
 • ołówek
 • nożyczki
 • płyta Multiplex (60 cm x 40 cm x 5 mm)
 • sznur diodowy LED z około 250 diodami (średnica 4 mm)
 • mały wałek do malowania, tacka i biała farba akrylowa

Szablony:

Swiateczna lampka - szablon (2)

 

Swiateczna lampka - szablon (1)

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (317 głosów, średnia: 4,54 z 5)
zapisuję głos...